ĽudiapreMalacky.sk » Kontajner pred vstupom

AKTUALIZOVANÉ - Dnes vyberáme z pošty zaujímavý postreh od čitateľa, ktorý nám poslal fotografie zberného kontajnera na sklo. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nebol umiestnený pri vstupe do materskej škôlky, cez ktorý prejde denne mnoho malých škôlkarov. Čitateľ sa zamýšľa nad vhodnosťou umiestnenia.

E-mailom sme dostali od návštevníka stránky fotografiu so žiadosťou o upozornenie na neželaný stav.

Na fotografii (za kvalitu fotografie sa ospravedlňujeme) sú zachytené porozbíjané fľaše a sklo, vypadané z kontajnera umiestneného v tesnej blízkosti k jednému z dvoch hlavných vchodov do materskej školy na Bernolákovej ulici.

Čitateľ sa pozastavuje nad dôvodom umiestnenia kontajnerov priamo pri hlavnom vchode do škôlky: "Ak sa to malo týkať prevádzky škôlky, možno mali byť tieto kontajnery umiestnené za bránou, ale ak sa to malo týkať celého okolia, tak prečo práve pred bránou škôlky?"

Čitateľ už jednu, podobú fotografiu poslal, a veci sa pohli. Uvidíme, či kompetentní zareagujú aj na tento podnet.

Podnet čitateľa nezostal nepovšimnutý...

K otázke kontajneru sa pre portál LPM.sk vyjadrila pracovníčka mestského úradu. "Kontajner na separovaný zber skla a papiera bol umiestnený pri vchode do materskej školy z dôvodu, že materská škola sa tiež zapája do separovaného zberu v meste Malacky a pristavenie kontajnerov si želali aj pani učiteľky, ktoré v tomto smere pracujú s deťmi, čo veľmi vítame," vysvetlila na úvod Dr. Orgoňová z oddelenia územného rozvoja a životného prostredia.

Podnet čitateľa sme odstúpili e-mailom na vedomie mestskému úradu. Na základe podnetu sme dostali odpoveď aj k možnosti premiestnenia kontajneru na iné miesto. "Na Váš podnet sme začali hľadať iné vhodné miesto na premiestnenie kontajnerov. Predpokladáme, že tento týždeň bude problém vyriešený. V budúcnosti sa môže občan obrátiť s podnetom priamo na pracovníčku mesta," doplnila Orgoňová.


V prípade, ak by ste zaznamenali problém s kontajnermi na separovaný zber či kontajnermi aj na komunálny odpad, môžete sa so svojimi otázkami obrátiť aj priamo na mestský úrad. Za problematiku rozmiestnenia kontajnerov je zodpovedný:

Referentka oddelenia územného rozvoja a životného prostredia:

RNDr. B. Orgoňová

bozena.orgonova@malacky.sk

tel: 034/ 796 6172Ľudia pre Malacky - Vybrali sme z pošty - 16.01.2012 - 5133 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/kontajner-pred-vstupom/