ĽudiapreMalacky.sk » Ihrisko v Zámku sa začne rekonštruovať v auguste

Primátor mesta Juraj Říha potvrdil na svojej facebook stránke, že montáž nového detského ihriska v Zámockom parku sa začne 15. augusta. Pôjde o kompletnú výmenu a dodanie nových herných prvkov.

Obľúbeným miestom rodičov detí je aj detské ihrisko v Zámockom parku. Jeho stav bol dlhodobo zastaralý, preto malacká radnica rozhodla o jeho kompletnej obnove. V novom návrhu pribudnú herné prvky, ktoré budú v prírodnom prevedení najvyššieho štandardu. Niektoré prvky budú dokonca na mieru vyrobené práve pre Malacky.

Mestskému úradu sa podarilo vysúťažiť dodávateľa a nové detské ihrisko mohlo ísť do výroby. Podľa našich informácií sa počíta so začiatkom prác 15. augusta. Dovtedy by mali byť nové hracie prvky už vyrobené.

Mestský úrad musí do tohto dátumu ešte spustiť stavebné práce na rekonštrukcii prístupových komunikácií k futbalovému štadiónu, v ktorom sa budú rekonštruovať aj toalety. Tie budú najnovšie prístupné verejnosti. Priestor pred futbalovou tribúnou sa má po novom aj nasvetliť a vítanou novinkou má byť zbúranie oplotenia a starej zelenej tribúny, za ktorú sa v noci schovávajú rôzni chuligáni.

Na nové detské ihrisko prispela sumou 33 tisíc eur spoločnosť Pozagas a 50 tisíc eur poskytla nezisková organizácia Inkubátor. Zvyšok dofinancuje mesto z vlastných zdrojov. Dodávateľ nového detského ihriska predpokladá dokončenie montáže prvkov a nových spevnených gumových plôch v prvej polovici septembra.Ľudia pre Malacky - Mesto - 16.07.2019 - 1653 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/ihrisko-v-zamku-sa-zacne-rekonstruovat-v-auguste/