ĽudiapreMalacky.sk » Hlasujte za architektonickú figu desaťročia

AKTUALIZOVANÉ (18. 11.) 2001 – 2011 – desaťročie, ktoré sa výrazne podpísalo pod súčasný vzhľad najmä centra nášho mesta. Ako? Na to si už odpovie väčšina z nás. Architektonický mix nových budov vníma každý po svojom. Dávame vám možnosť slobodne sa vyjadriť v ankete o „ozrutu“ (o stavbu) desaťročia.

V priebežnom rebríčku ankety o architektonickú figu desaťročia, ktorú vyhlásila redakcia lpm.sk  pred piatimi dňami, aktuálne suverénne vedie polyfunkčná budova pri OD Stred. Za ňou sa drží LIDL necitlivo zasadený vedľa malackej synagógy Na brehu. Tretia priečka patrí polyfunkčnej budove ROGI na Záhoráckej ulici.

Ostatné objekty na Mierovom námestí, polyfunkčná budova na Sasinkovej ulici a rozostavaná budova na Kostku v ankete výrazne nebodujú. Okrem redakciou vybraných sedem stavieb, ktoré "skrášlili" centrum mesta za posledné desaťročie, anketujúci navrhujú zaradiť aj budovu podnikateľského inkubátora, objekty na Radlinského ulici oproti Vrablecovi, pavlačový objekt na Záhoráckej ulici, dvaja hlasovali aj za stavbu s ružovou fasádou vedľa Unicreditbank.

Horúcim tipom z minulosti je podľa M. Tedlu aj panelová budova s lodžiami na Mierovom námestí (tá však v centre stojí už viac ako jedno desaťročie). Objavili sa aj viaceré hlasy za zaradenie dvojkríža na Námestí SNP v parčíku pri ZŠ Dr. J. Dérera.

K vyhláseniu ankety nás inšpiroval čitateľ s nickom Pika, ktorý navrhol v diskusii k príspevku Kocka na Kostku hlasovanie k stavbám, ktoré sa tu za posledné roky postavili s fotografiami „obludárií“.

Kocka na Kostku

V roku 2008 mesto zrekonštruovalo z eurofondov Ulicu J. Kostku a dokončilo aj obnovu Záhoráckej spolu za viac ako 37 tisíc eur. Známa ulička ku kinu bola vydláždená, ... čítaj celý článok

Zapojiť sa môže každý z náš bez rozdielu, či je lekár, učiteľ, mladší či starší... Možno nie sme odborníci, ale máme svoj názor. Umožnime Malačanom, aby hlasovali podľa svojho cítenia.

Zámerne neuvádzame mená architektov, pretože naším cieľom nie je poškodiť ich povesť, ale priniesť spätnú väzbu obyvateľov, ktorí okolo stavieb dennodenne chodia, ktorí tu žijú, trávia tu svoj voľný čas, a majú svoje mesto radi.

TAK ZAPOJTE SA DO HLASOVANIA AJ VY.

Pravidlá hlasovania

Pripravili sme veľmi jednoduché pravidlá:

  1. Ak sa chcete zapojiť do hlasovania, môžete napísať svoj názor do diskusie, pridať komentár, alebo len napíšte označenie budovy, ktorej dávate svoj hlas.
  2. Môžete hlasovať za nominované stavby, alebo navrhnúť aj ďalšiu, ktorej dávate svoj hlas.
  3. Hlasovať môžete aj na našej ĽPM Facebook stránke pridaním komentáru k fotke stavby v albume alebo napísať priamo do diskusie, ktorému objektu dávate svoj hlas.
  4. Na úvod vybrala redakcia LPM.sk 7 stavieb, ktoré najčastejšie rezonujú v diskusiách a názoroch obyvateľov, a ku ktorým zámerne neuvádzame poradové čísla, a teda štartujú na rovnakej pozícii.
  5. Podľa počtu aktuálnych hlasov budeme upravovať rebríček 5 stavieb podľa poradových čísiel, ku ktorým zoradíme prislúchajúce fotografie.
  6. V prípade, že niektorá stavba mimo zobrazeného poradia 5 stavieb dostane dostatočný počet hlasov, priradíme jej fotografiu, a zaradíme ju do tejto top elitnej skupiny malackých stavieb.

Architekt víťaznej stavby od nás dostane po skončení hlasovania balíček fíg :)


Nominácie:

Polyfunkčná budova Rogi - Záhorácka ulica - priebežne 3. miesto

Polyfunkčná budova - Sasinkova ulica

Rozostavaná stavba - J. Kostku

Polyfunkčná budova - pri obchodnom dome Stred - priebežne 1. miesto

Obchod Lidl - ulica Na brehu - priebežne 2. miesto

Polyfunkčná budova - pri okresnom súde

Polyfunkčná budova - Mierové námestieĽudia pre Malacky - Mesto - 13.11.2011 - 20013 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/hlasujte-za-architektonicku-figu-desatrocia/