ĽudiapreMalacky.sk » Gabo Hušek - Mladý talent

Gabo Hušek, 18 - ročná vychádzajúca hviezda medzi bikermi. Začínal jazdiť na rampách pod mostom v Malackách. V súčasnosti je známy na Slovensku aj v zahraničí.

Na úvod by som bol rád, ak by si nám o sebe niečo povedal. Odkedy jazdíš? S kým si začínal jazdiť? Aké sú tvoje najobľúbenejšie triky? Čo sa ti na jazdení najviac páči?

Jazdím asi 5 - 6 rokov, neviem presne. Jazdiť som začínal s dosť veľa ľuďmi. Nebudem menovať, lebo už si ani nespomínam, ale postupne takmer všetci prestali a zostal Patrik Gažo, Mario Flamík a ja. Jedine nám to vydržalo. Obľúbené triky mám, asi 360° zo všetkého a do všetkého, tailwhip tak isto a rôzne grindy, na ktorých ešte pracujem. Na tom jazdení sa mi najviac páči tá voľnosť, nikto mi do toho nezasahuje a kreativita.

Čo považuješ za najväčšie úspechy v jazdení? Ktoré zo získaných ocenení si najviac vážiš? Uvažuješ o profesionálnej kariére alebo jazdíš viac menej pre radosť.

Získaných ocenení veľa nemám, nikdy som sa na súťažiach neumiestnil, tak že by sa o tom dalo písať, ale snažím sa. Úspechy sú pre mňa každý nový trik, mám z toho vždy moc veľkú radosť. (smiech) O profesionálnej kariére som uvažoval, ale uvidíme zatiaľ si jazdím len pre seba a hlavne pre radosť.

Bývaš a jazdíš v Malackách, plánuješ tu zostať? Alebo si ako naši úspešní skejtbordisti odišiel, či plánuješ odísť za lepšími podmienkami do sveta.

Do sveta zatiaľ neplánujem, ešte chodím do školy a doma je doma. Rád by som tu zostal, len tých podmienok tu chýba.

Porozprávaj nám niečo o tých rampách pod mostom. Ako sa tam jazdí?

Rampy sú jediným pojazdným miestom v Malackách, ktoré postavili chalani, čo jazdili pred nami za pomoci obchodu Cyklo a myslím že Oragu, za čo im ďakujem. Sú pod mostom vlastne od kedy jazdím a sú už v dosť zlom stave, preto sa ich snažíme teraz trochu rekonštruovať, začali sme funboxom v strede, ale nie je moc času na ďalšie. Postavili sme si tam aj grind box z paliet, ale ten nám nejakí „dobráci“ rozbili a pokradli palety, takže tak.

Viem, že za vznikom týchto rámp bol Martin Soják, ale vidím, že sa o to stále trošku niekto stará, nemáš v tom prsty? Vieš o tom niečo?

Áno, Soji a jeho banda to celé postavili, oni boli genarácia, čo jazdila pred nami. Teraz sa o tom staráme my, ale ako hovorím, nie je na to veľa času a v zime sa toho aj tak veľa nedalo spraviť.

Prejdime k skateparku v Malackách.  Nevadí, že ho volám skejtpark? Mám tým na mysli aj bikepark. Je v Malackách veľa mladých čo jazdia na bikoch? Kam sa chodí v meste jazdiť?

Nevadí hovoriť, skejtpark je jednoduchšie. (smiech) V poslednej dobe v Malackách začalo jazdiť na bajku dosť ďalších mladých, obávam sa, že pri tom dlho nevydržia a zase ich zostane len pár, a dopdane to ako s nami. Ja jazdím najradšej street, ale najčastejšie sa jazdí pod mostom, potom na AFK, na Kauflande, a je toho ešte veľa kam ešte chodím jazdiť.

Čo je podľa teba dôležité, aby bol skatepark vhodný aj pre bikerov?

Ja osobne si dobre zajazdím aj na skejtových prekážkach, ale mladí by potrebovali skôr taký zmiešaný park. Napríklad bývalý park v Ružinove bol zaujímavý aj pre skejt aj pre bike.

Kde by si si predstavoval, že by mohol v Malackách vzniknúť skejtpark?

Kľudne by sa to zmestilo aj pod ten most, ale no neviem. To sa treba pýtať kompetentných, kde by to boli ochotní povoliť.

Myslíš, že sa to oplatí stavať? Bude o to záujem?

Myslím, že sa to oplatí, lebo kde je skejtpark, tam je záujem o jazdenie, lebo na „placke“ nikoho nebaví jazdiť.

Myslíš, že sa dokážete zorganizovať a vstúpiť do procesu prípravy projektu, je to veľmi dôležité.

Zorganizovať by sme sa dokázali, máme dokonca aj jeden projekt, ktorý sme prezentovali v kine, ale nebol na to žiadny ohlas.

No možno je na to správny čas teraz. Chcel by si na záver niekoho pozdraviť resp. niekomu niečo odkázať?

Chcel by som pozdraviť pána primátora za ochotu, dikes a inak zdravím všetkých, ktorí jazdia a baví ich to ako mňa.

Ďakujem za rozhovor, na záver jedno z tvojich podarených videíMilan Ondrovič - Rozhovory - 26.02.2011 - 4413 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/gabo-husek-mlady-talent/