ĽudiapreMalacky.sk » Deti neprijaté do škôlky by mali byť vyriešené na jar

Každoročne nastáva problém s umiestňovaním detí do škôlky počas školského roka, keďže v čase septembrového prijímania boli mladšie ako 2,5 roka. A keď dosahujú počas roka vek troch rokov, kapacita škôlky je naplnená. Podľa našich informácií pripravuje malacká radnica mimoriadne prijatie takto neprijatých detí.

Malacká radnica stabilizovala kapacitu materskej školy v uplynulých rokov tak, aby mohli byť v septembrovom termíne prijaté aj deti mladšie ako tri roky. V tomto roku boli prijatí deti až po 2,5 roka, čo sú Malacky jedna z mála takto pripravených samospráv. Problém však nastáva počas školského roka, kedy deti dosiahnu tri roky. V tom čase je už totiž kapacita naplnená a rodičia musia hľadať iné spôsoby starostlivosti.

V súčasnosti by malo byť podľa nášho zistenia viac ako 40 detí čakajúcich na prijatie. Tie postupne dosahujú tri roky veku v tomto čase, pričom najsilnejšie sú mesiace marec, apríl a máj.

Malacká radnica sa chce popasovať s prijatím týchto detí. Mestský úrad už informoval, že Malacky boli úspešné a získali dotáciu z eurofondov na otvorenie novej triedy v škôlke na Záhoráckej ulici pre 20 detí. Aktuálne prebieha verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác, ktoré by sa mali spustiť už vo februári. Okrem toho má podľa našich informácií malacká radnica urobiť aj jedno mimoriadne prijatie detí počas jarných mesiacov. Tým by mali byť vyriešené všetky čakajúce deti. Tému budeme sledovať aj naďalej.Ľudia pre Malacky - Malacky dnes - 24.01.2020 - 4372 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/deti-neprijate-do-skolky-by-mali-byt-vyriesene-na-jar/