ĽudiapreMalacky.sk » 1. mája sa má zjednosmerniť

Vedenie mesta avizuje rekonštrukciu ulice 1. mája v úseku od Sasinkovej po Pribinovu. Obnoviť sa má asfaltová komunikácia, chodník a rozšíriť sa má parkovanie na ulici. Radnica pripomína, že bez zjednosmernenia ulice to nepôjde. Ďalšou rekonštruovanou ulicou má byť Partizánska a ďalšie.

Na sociálnej sieti prezentoval primátor mesta Juraj Říha zámer rekonštrukcie dvoch ťažiskových ulíc v centre mesta. Ulica 1. mája má prejsť podľa zámeru radnice kompletnou obnovou. Na mnohých miestach prepadávajúca komunikácia dostane nový asfaltový povrch, zrekonštruovať sa má po celej dĺžke chodník pred gymnáziom a na ulici pribudne aj zeleň a osvetlenie.

Zverejnený bol aj výrez jednej časti dokumentácie.

Ulica sa má zjednosmerniť ako prvý úsek od Pribinovej po starý cintorín. Zjednosmernenie má umožniť pozdĺžne parkovanie na ulici a tiež cyklotrasu pre cyklistov v protismere. Po ulici 1. mája sa chystá radnica upraviť organizáciu dopravy aj na samotnej Pribinovej ulici v úseku od 1. mája po Kukučínovu.

Primátor zverejnil aj informáciu o pripravovanej rekonštrukcii Partizánskej ulice. Na tej sa má vymeniť asfaltový povrch a pribudnúť by tu mala obojsmerná cyklotrasa. Malacky sa aktuálne uchádzajú o peniaze na jej výstavbu z eurofondov projektom cyklotrasy Partizánska - Cesta mládeže. Ulica by sa mala podľa zverejnej informácie rekonštruovať budúci rok.

Na ulici má vzniknúť aj nové kolmé parkovisko pri bytovom dome v križovatke so Zámockom ulicou.

"Do prípravy projektu ide aj rekonštrukcia komunikácií na Ľuda Zúbka, Jilemnického, Námestia SNP a Veľkomoravskej II etapy (od J. Hollého po Cestu mládeže). Ulice Jána Hollého, Martina Benku, Jesenského, Martina Rázusa spolu so Štúrovou musíme odložiť o jeden rok na 2022," doplnil primátor J.Říha.Ľudia pre Malacky - Mesto - 07.07.2020 - 2347 čítaní
URL: http://www.ludiapremalacky.sk/clanok/1-maja-sa-ma-zjednosmernit/