Ľudia pre Malacky » Začínajú sa viaceré stavebné práce

Krátke správy

22.12.2018
POHOTOVOSŤ POČAS SVIATKOV Pohotovosť pre dospelých: Malacky, nemocnica na Duklianskych hrdinov 34 Pohotovosť pre deti: Bratislava, Národný ústav detských chorôb na Kramároch, Limbová 1 Zubná pohotovosť: Bratislava, Drieňová 38 (počas pracovných dní od 17:30 do polnoci, počas sviatkov od 11:00 do 23:00, platí pre celý kraj)

18.12.2018
Mestské zastupiteľstvo schválilo na svojom dnešnom zasadnutí projekt výstavby cyklotrasy "Pezinská - priemyselný park", s ktorým sa malacká radnica uchádza o peniaze z eurofondov. Z celkových oprávnených výdavkov na realizáciu projektu vo výške 1,1 milióna € sa bude mesto v prípade úspechu projektu spolu podieľať 5% kofinancovaním.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

werty19.02.2019
Záhorácka ulica sa má rekonštruovať

Eva19.02.2019
Záhorácka ulica sa má rekonštruovať

Roman18.02.2019
Parkovisko pri základnej škole Dr. J....

MA13.02.2019
Záhorácka ulica sa má rekonštruovať

Jana12.02.2019
Parkovisko pri základnej škole Dr. J....

jana05.02.2019
Záhorácka ulica sa má rekonštruovať

nobody18.01.2019
Dokresľuje sa nové športové...

emy18.01.2019
Dokresľuje sa nové športové...

Príspevky z fóra

evanaaa05.02.2019

Lucia Vidanová28.12.2018

jj28.12.2018

Lucia Vidanová28.12.2018

jj28.12.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Reality Záhorie 2

Začínajú sa viaceré stavebné práce

Letné prázdniny využíva aj mestský úrad, aby stihol zrekonštruovať viaceré stavby. Aktuálne sa nadstavuje Mestské centrum sociálnych služieb a v rekonštrukcii je už aj vnútroblok na ulici Martina Rázusa. Tento týždeň sa začína rekonštrukcia Veľkomoravskej ulice, materskej škôlky na Kollárovej ulici a tiež školského areálu v škole Dr. J. Dérera.

Prázdnejšie ulice aj zatvorené školy počas leta využíva mestský úrad na stavebné práce. Aj tento rok nebude výnimkou. Pracovať sa bude v Základnej škole na Záhoráckej ulici, ktorá sa po minuloročnej prvej etape kompletne dozatepľuje s novou fasádou.

Veľkou rekonštrukciou prejde tiež budova škôlky na Kollárovej ulici, v ktorej sa vymenia okná a zateplí sa s novou fasádou. Hlbokou prestavbou prejde aj jej interiér. Kompletne sa zrekonštruujú sociálne zariadenia, kúpelne a šatne. Vo všetkých učebniach a chodbách sa vymenia podlahy a v exteriéri sa budú rekonštruovať všetky chodníky. Práce za vyše 400 tisíc eur by mali trvať až do októbra.

Stavebné mechanizmy sú aj v Základnej škole Dr. J. Dérera, ktoré pracujú na výstavbe novej zbernej kanalizácie. Od pondelka začínajú práce na novom multifunkčnom športovisku vrátane pokládky novej zámkovej dlažby v celom areáli školy.

Práce budú prebiehať tiež na cestách a chodníkoch, kde mesto aj tento rok preinvestuje vyše 750 tisíc eur. V druhej polovici leta sa začnú práce na úplnej rekonštrukcii ulice Písniky a chodníka na Hviezdoslavovej ulici. Kompletnou rekonštrukciou prejde aj vnútroblok na Námestí SNP.

Naplno sa už pracuje vo vnútrobloku na ulici Martina Rázusa. Obyvatelia budú mať nové chodníky, parkovisko, odvodnenie so zelenými ostrovčekmi a osvetlením.

V tomto týždni sa tiež začínajú stavebné práce na prvej etape rekonštrukcie Veľkomoravskej ulice. Ako prvé sa budú búrať a stavať nové chodníky v sídlisku Domky pred CBA potravinami a v križovatke s Hollého ulicou. Následne sa začne odstraňovať starý povrch parkoviska v Domkoch pri CBA potravinách a komunikácie Veľkomoravskej ulice od Jánošíkovej po Hollého ulicu, kde sa bude dávať nový asfalt.

Stavebný ruch vidno aj v Mestskom centre sociálnych služieb na Ulici 1. mája. Mestský úrad spustil komplexnú rekonštrukciu zariadenia s novými prístavbami kuchyne a technického zázemia a novými sociálnymi zariadeniami v izbách. Súčasťou diela je tiež nová nadstavba s izbami a zázemím pre nových klientov centra. Objekt sa v závere zateplí a centrum bude mať aj novú sedlovú strechu a zrekonštruovaný dvor. Keďže ide o veľké stavebné dielo za vše 500 tisíc eur, práce by mali trvať až do novembra.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

01.07.2018 23:12:04 | Miloš

Bohuzial neda mi reagovat uz na situaciu stavania novych parkovacich miest na ukor zelene a odvodnenia dazdovej vody do kanalizacie. Uz my to cele zacina pripominat efekt Bratislava. Co najviac zastavat plochy aby mali kde ludia parkovat. Hlavne ze chodia domov firemnymi autami alebo tam stoja auta, ktore sa nepohly cely rok. Uz by sa mohla najst koncepcia budovanie podzemneho parkoviska pre viac bytoviek plus s jednym nadzemnim parkoviskom. A tiez dat podmienku pre developrov, ze na jeden byt musi byt vybudovane dve parkovacie miesta pre danym objektom. Najidealnejsie pod zem. Ano je to narocnejsie hned na financie ale z buducnosti to je na lacnejsie a ekologickejsie. Ak na 10m2 viem dostat az tri auta ako jedno.

Dalsia vec odvodnenie dazdovej vody do kanalizacie. Preco zasa do kanalizacie. Kto plati stocne za dazdovu vodu? Zasa vsetci obyvatelia Malaciek cez dane. Namiesto toho aby sa voda zacala uskladnovat do nadob a mesto ju mohlo pouzivat cez leto na polievanie ciest a zelene tak sa dava do kanalizacie. Uz by sa mohlo vedenie mesta zobudit a preskocit do 21storocia. A nie zit este v dobe komunizmus.

02.07.2018 08:27:08 | J.Říha

Dobrý deň, Miloš, vo svojom príspevku uvádzate viacero svojich názorov v rovine ideí, ktoré nemajú s realitou nič spoločné. Pri výstavbe hromadnej podzemnej garáže v sídlisku presahujeme 8000 eur na jedno parkovacie miesto, čo nevykryjete z rozpočtu mesta ani po zavedení regulovaného parkovania.

Váš ďalší postreh, aby sme predpisovali developerom výstavbu parkovísk, je už dnes plne realizovaný. Každý stavebník musí po predloží projektu statickej dopravy splniť technickú normu s prepočtom parkovacích miest na navrhovanú stavbu.

A Vaša záverečná poznámka o 21. storočí nie je hodná môjho komentára. Stačí sa pozrieť na aktuálne stavby, napríklad pri samotnom parkovisku vo vnútrobloku M. Rázusa odvodňujeme nielen stavbu, ale aj bytové domy drenážnym systémom do záchytných eko-drenov.

Želám všetko dobré.

02.07.2018 09:26:54 | Miloš

A ako chcete riesit parkovanie do buducna? Pretoze uz dnes ked ziju v byte 4 osoby a z nich maju 3 osoby nedaj boze 4 osoby auto, tak ma matematika nejak nepusti. A ratam ze v buducnosti to takto nastane. NBS zmenila pravidla na hypoteky. Tym padom ich dospele deti sa tak skoro neodstahuju. A to nehovorim o tych co prenajimaju byty a su v dvojizbovom byte aj styria. Mesto by uz malo riesit celkovu parkovaciu politiku, lebo totu bude vypadat ako Bratislava. Clovek parkuje vsade kde sa da.

03.07.2018 08:22:49 | loly

Cesta na Veľkomoravskej je celá roz..baná a idú sa robiť najprv parkoviská na Bernolákovej a Veľkomoravskej ?? Si snáď robíte srandu ! Autá v križovatke (s Jánošíkovou)a v zákrute musia prechádzať do protismeru aby sa vyhli veľkému výtlku vlastne už jame ale najprv rozbia parkoviská - to je ozaj logika !

03.07.2018 08:28:05 | jan

Milošku, ani mne nedá nereagovať. Som šťastný, že budem mať konečne výhľad z okna hodný 21 storočia.

03.07.2018 10:51:44 | Helena

Reagujem na odpoveď Milošovi.
Asi je pravda, že v projekte musia byť parkovacie miesta, avšak prevažne nikto ich nevyužíva. Rovnako je to aj v rodinných domoch, kde obyvatelia tiež najradšej parkujú vonku pred domami (je im zaťažko otvoriť bránu a autá zaparkovať na dvore) a tak sa skoro zo všetkých ulíc stávajú vlastne jednosmerky, lebo na cestu sa tým pádom zmestí už iba 1 auto a tak vodiči kľučkujú medzi zaparkovanými autami. Tak buď naozaj zaviesť platené parkovanie v celom meste alebo uvažovať nad jednosmernými ulicami, to by možno pomohlo, lebo situácia je už neúnosná a áut stále pribúda

03.07.2018 23:28:17 | J.Říha

Pre Loly. Rozumiem, že od stola sa najlepšie riadi všetko. Akurát my máme nastavené procesy verejného obstarávania a vnútroblok na M. Rázusa je polovičným rozsahom Veľkomoravskej. Väčšie diela každý rok sústreďujeme kvôli dopravným obmedzeniam na letné prázdniny. Čiže nech robíme tak alebo onak, vždy je časť obyvateľov nespokojných. Výsledok je však dôležitý.

10.07.2018 09:35:03 | Luboslav

Mna by zaujimalo, ci sa planuje urobi nieco s prijazdovou "cestou" prilahlou k ZŠ Dr. J. Dérera, ktorá vedie popri parku (Namestie SNP). Tato je hojne vyuzivana rodicmi, ked privazaju deti do skoly a je v otrasnom stave vhodnom tak pre offroady. Parkovisko pri skole je kapacitne nepostacujuce, najma ak prichadzaju rodicia na nejaku masovku (rodicovske, skolske akcie, ...), rano deti prebiehaju cez cestu, kedze rodicia parkuju kade/tade. Spominana cesta je oznacena zakazom vjazdu, tento vsak malokto respekntuje, lebo alternativy nie su. Dakujem