Ľudia pre Malacky » Vstúpte zrekonštruuje a pristaví budovu

Krátke správy

22.06.2020
Výstavba novej telocvične v areáli Základnej školy Dr. J. Dérera sa blíži ku koncu. Vedenie mesta by ju malo odovzdať škole do užívania v utorok 30. júna.

18.02.2020
Po viac ako dvoch rokoch verejného obstarávania je víťazom na modernizáciu železničného koridoru taliansko-slovenské združenie spoločností ICM S. p. A., Vicenza (vedúci člen) a Váhostav - SK, a. s., Bratislava, za takmer 275 mil. eur bez DPH. Pôjde o obrovskú stavbu. Budú sa vymieňať kolajiská, budovať podjazdy, odhlučnenie trate a v Malackách aj nové nástupištia s podchodmi.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Marian15.01.2021
Prvá do realizácie pôjde cyklotrasa...

Miloš10.01.2021
Prvá do realizácie pôjde cyklotrasa...

Marian04.01.2021
Prvá do realizácie pôjde cyklotrasa...

LPM.sk04.01.2021
Prvá do realizácie pôjde cyklotrasa...

Marcel01.01.2021
Prvá do realizácie pôjde cyklotrasa...

xyz05.10.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

nobody30.09.2020
Severný obchvat Malaciek je prioritou

názor13.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

Príspevky z fóra

Iva26.05.2020

matej24.04.2020

matej24.04.2020

Edo24.04.2020

matej22.04.2020


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Vstúpte zrekonštruuje a pristaví budovu

Vďaka eurofondovej dotácii vo výške viac ako 430-tisíc eur sa v budúcom roku začne rozsiahla rekonštrukcia budovy vo vlastníctve mesta, ktorú má v dlhodobom nájme nezisková organizácia Vstúpte. Informácia o schválenej žiadosti je oficiálne známa od minulého týždňa.

"Je to skvelá správa pre sociálnej služby poskytované ľuďom s mentálnym postinutím v Malackách. Obrovská vďaka patrí primátorovi a všetkým, ktorí sa na príprave žiadosti o nenávratný finančný príspevok podieľali. Mnohé zariadenia či neziskovky nám môžu túto obrovskú podporu a pomoc závidieť. Viem, že v mnohých prípadoch je to naopak boj. My máme nesmierne šťastie a dúfam, že si z takého prístupu zoberú príklad aj ďalšie mestá. Chce to hlavne kus ľudskosti a tá v tomto prípade určite nechýba," reagovala zastupujúca riaditeľka Katarína Martincová.

O schválení nenávratného finančného príspevku pre Vstúpte informoval aj primátor na svojej FB stránke. 

Rekonštrukcia budovy, ktorú vlastní mesto, no dlhodobo ju prenajíma Vstúpte na poskytovanie sociálnej služby ľuďom s mentálnym postihnutím, bola jedným z cieľov Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Malacky (2015 - 2020). Celý proces prípravy až po schválenie žiadosti trval vyše dvoch rokov. Pôvodne malo o príspevok žiadať mesto, no po konzultácii projektového zámeru s riadiacim orgánom sa žiadateľom stala miestna neziskovka ako poskytovateľ a odborný garant služby. 

V novej prístavbe nájde organizácia priestor pre svoje dielne. Zrekonštruovať sa má aj dvor a hlavná budova, v ktorej sa bude mimo iného stavať nový výťah. Celá budova sa tiež zateplí. Okrem stavebnej časti Vstúpte zakúpi nové vybavenie či pomôcky na arteterapiu, muzikoterapiu, fyzioterapiu. Súčasťou projektu je aj nákup 9-miestneho motorového vozidla upraveného na prepravu ťažko zdravotne postihnutých osôb.

Realizácia projektu je naplánovaná na 14 mesiacov. K budove sa pristaví nový komplex pre sociálnu rehabilitáciu, vytvorí spojovacia chodba s bezbariérovým prístupom a veľká rehablitačná miestnosť s výstupom na dvor. Pôvodná strecha, cez ktorú do budovy zatekalo bude zrekonštruovaná, nové objekty budú mať strechu zelenú. Pri pôvodnej budove sa zboku vybuduje výťah. 

Vstúpte sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím už štrnásť rokov, od začiatku poskytuje ambulantnú sociálnu službu v rehabilitačnom stredisku. Organizácia sa neskôr rozšírila aj o dve zariadenia podporovaného bývania a chránenú dielňu. 

V rámci komplexnej sociálnej rehabilitácie a individuálnemu prístupu ku klientom neziskovke chýbala väčšia bezbariérová stretávacia miestnosť. Pre mnohé aktivity využívali v rámci možnosti a za dobrého počasia dvor.  

Zlepšia sa tiež podmienky pre fyzioterapiu. V rámci prestavby sa tiež rozšíri a zrekonštruuje kuchyňa a jedálenská časť, ktorá už dnes nie je pre súčasný počet klientov postačujúca. 

Pohľad do jednej z rehabilitačných miestností. Po rekonštrukcii sa množstvo klientov v objekte rozptýli a lepšie budú plánovať individuálne aktivity v menších skupinkách.  

 pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku