Ľudia pre Malacky » Vo výtvarnej súťaži hviezdila MŠ Hviezdoslavova

Krátke správy

18.02.2020
Po viac ako dvoch rokoch verejného obstarávania je víťazom na modernizáciu železničného koridoru taliansko-slovenské združenie spoločností ICM S. p. A., Vicenza (vedúci člen) a Váhostav - SK, a. s., Bratislava, za takmer 275 mil. eur bez DPH. Pôjde o obrovskú stavbu. Budú sa vymieňať kolajiská, budovať podjazdy, odhlučnenie trate a v Malackách aj nové nástupištia s podchodmi.

15.12.2019
Mestské zastupiteľstvo schválilo rozpočet mesta na rok 2020 jednohlasne. Mesto bude hospodáriť s rozpočtom 23 175 267 €, z čoho vyše 6 miliónov eur bude použitých na kapitálové investície. Stavať sa mimo iného budú aj cyklotrasy, dobuduje sa nová telocvičňa v ZŠ Dr. J. Dérera, kde sa zrekonštruuje aj kuchyňa. Stavať sa budú detské jasle či nové osvetlenie Radlinského ulice a Záhoráckej ulice pred základnou školou, v ktorej sa budú modernizovať odborné učebne.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

marian21.02.2020
Stánkari na Nádražnej nesúhlasia s...

Pavel20.02.2020
Stánkari na Nádražnej nesúhlasia s...

Kamila19.02.2020
Stánkari na Nádražnej nesúhlasia s...

Peter18.02.2020
Stánkari na Nádražnej nesúhlasia s...

pds17.02.2020
Ďalšou novo osvetlenou ulicou bude...

Roman03.02.2020
O prijatí dotácie na obnovu...

Vlado27.01.2020
Od decembra platia nové pravidlá...

Miloš15.01.2020
Od decembra platia nové pravidlá...

Príspevky z fóra

matej07.01.2020

Edo13.12.2019

matej24.11.2019

matej21.11.2019

matej11.11.2019


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Vo výtvarnej súťaži hviezdila MŠ Hviezdoslavova

Výtvarná súťaž Keď pani Zima čaruje, ktorú už po druhýkrát zorganizovalo OZ Ľudia pre Malacky (v minulom roku ešte ako občianska iniciatíva), má svojich víťazov. Hodnotiaca komisia udelila až 22 ocenení, keďže vybrať z viac ako stovky diel detí v troch kategóriách od 2 do 10 rokov bolo skutočne náročné.

Kým v minulom ročníku hodnotiaca komisia posudzovala 43 prác, v tomto roku ich bolo až 106. Išlo o diela detí z materských škôl, výtvarného krúžku CVeČka, či zo ZUŠ-ky nielen z Malaciek, ale napríklad aj zo Žiliny. Do súťaže poslali práce detí aj zo ZŠ Dr. J. Dérera či ZŠ Štúrova. Organizátorov veľmi potešila aj aktivita zo strany rodičov, ktorí priniesli práce svojich ratolestí do zberných škatúľ umiestnených v CVeČku či vo výtvarnom ateliéri ZUŠ.

"Vybrať tie najkrajšie diela bolo skutočne veľmi náročné," zhodlo sa všetkých päť členiek hodnotiacej komisie - výtvarníčky Eva Režná, Rozália Habová, Libuša Čtveráková, ml. a z OZ Ľudia pre Malacky Zuzana Baligová a Nataša Špelicová. Po dlhom zvažovaní sa rozhodli udeliť až trinásť čestných uznaní. Téma tohto ročníka Môj vianočný sen sa pretavila do rôznorodosti vyjadrenia. Podaktorí stvárnili typické vianočné motívy - zasnežené krajiny, snehuliakov, anjelov, vianočné stromy a darčeky pod nimi, no nechýbala napríklad ani dovolenka v Egypte.

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutočnilo v sobotu 15. decembra v koncertnej sále Synagógy.

Víťazka I. kategória Idka Pullmanová z MŠ Hviezdoslavova.

Ceny odovzdávala predsedníčka OZ Ľudia pre Malacky a členka hodnotiacej komisie Zuzana Baligová. Všetci, ktorí získali čestné ocenenie, odchádzali okrem diplomu, sladkej odmeny aj s anjelikom z chránenej dielne Vstúpte, n. o.

Víťazka v II. kategórii Viktorka Gašparovičová so sestričkou a mamičkou.

V II. kategórii získali čestné uznanie štyria škôlkari z MŠ Hviezdoslavova. Výtvarný krúžok v tejto materskej škole vedú a do súťaže práce poslali pani učiteľky Miroslava Beitlová a Marta Pavlíková. Ich zverenci žali úspechy aj v minulom roku.

Kristínka Vajdáková z MŠ Hviezdoslavova pri svojom výkrese - anjelici pri stromčeku, za ktorý získala 3. miesto v II. kategórii.

Bibianka Binčíková, žiačka ZUŠ, získala II. miesto v II. kategórii. O tom, že výtvarný talent majú v rodine svedčí aj fakt, že jej mladšia sestrička Tamarka skončila tiež druhá v I. kategórii.

Kristínka Homlitášková zo ZŠ Štúrova skončila v najstaršej kategórii tretia.

Prvé miesto patrí Laure Kubištovej zo ZŠ Štúrova. Ich dielka do súťaže poslala pani učiteľka Katarína Cerovská, ktorá prišla svoje žiačky povzbudiť aj v publiku.

Ukecané "tecinky z jarmaku" v publiku a na scéne

rozosmiali publikum a zožali aplaus.

Snehuliačiky pred a počas akcie.

Deti z tanečného odboru ZUŠ pripraviť sa na scénu...

oživili hračky tancom.

Betlehem v podaní žiakov literárno-dramatického odboru ZUŠ.

O program sa postarali pedagogičky zo Základnej umeleckej školy v Malackách, z tanečného odboru Lívia Spustová, Simona Dermeková a literárno-dramatického odboru Adriana Vallová, Diana Kamenistá a Katarína Trenčanská. ĎAKUJEME.

A na záver nechýbala spoločná pieseň na navodenie vianočnej atmosféry a medovník na cestu.

Viac fotografií z podujatia nájdete v albume na FB.

Výsledková listinapošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

17.12.2012 10:56:25 | Milan

Velmi mila akcia :)