Ľudia pre Malacky » Vo výstavbe kanalizácie na Kubinu sa bude pokračovať

Krátke správy

22.06.2020
Výstavba novej telocvične v areáli Základnej školy Dr. J. Dérera sa blíži ku koncu. Vedenie mesta by ju malo odovzdať škole do užívania v utorok 30. júna.

18.02.2020
Po viac ako dvoch rokoch verejného obstarávania je víťazom na modernizáciu železničného koridoru taliansko-slovenské združenie spoločností ICM S. p. A., Vicenza (vedúci člen) a Váhostav - SK, a. s., Bratislava, za takmer 275 mil. eur bez DPH. Pôjde o obrovskú stavbu. Budú sa vymieňať kolajiská, budovať podjazdy, odhlučnenie trate a v Malackách aj nové nástupištia s podchodmi.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

marian18.05.2020
Plot je konečne preč, vzniká park

lebo16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

preto16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

Jana15.05.2020
Plot je konečne preč, vzniká park

preto14.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

Marcel24.04.2020
Na Rádku možno vznikne nová škola

Jano13.03.2020
Od decembra platia nové pravidlá...

Ela05.03.2020
Od decembra platia nové pravidlá...

Príspevky z fóra

Iva26.05.2020

matej24.04.2020

matej24.04.2020

Edo24.04.2020

matej22.04.2020


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Vo výstavbe kanalizácie na Kubinu sa bude pokračovať

Výstavba novej kanalizácie a vodovodu na Ulici Jozefa Kubinu sa začala v minulom roku v novembri. Práce sa prerušili pred sviatkami. Po jej dokončení začne s prácami mestský úrad, ktorý plánuje kompletnú rekonštrukciu komunikácie.

Výstavbu novej kanalizácie na Ulici Jozefa Kubinu po záhradkárskú osadu, kde sa rozmáha rozsiahla výstavba rodinných domov, sa podarilo vyrokovať vedeniu mesta po posledných komunálnych voľbách. Predchádzala tomu projektová príprava zo strany mesta a tiež stavebné konanie. Po vydaní stavebného povolenia prevzala výstavbu Bratislavská vodárenská spoločnosť.

Spolu s kanalizáciou sa aktuálne stavia v tejto lokalite aj nový vodovod. Jeho výstavbu sa podarilo rovnako vyrokovať ako spoločnú investíciu Bratislavskej vodárenskej spoločnosti na základe opakovaných podnetov obyvateľov z Ulice Jozefa Kubinu, ktorí majú v súčasnosti svoje vodovodné prípojky ťahané z lokality Olšovského ulice.

Stavebné práce na Jozefa Kubinu.

Práce na novom vodovode sa prerušili v závere roka pred sviatkami a pokračovať sa má s nimi na jar tohto roku. Po skončení pokladania nových rúr do zeme prevezme stavenisko mestský úrad. Ten v súčasnosti pripravuje rekonštrukciu samotnej komunikácie, ktorá je v niektorých úsekoch úzka na komfortný prejazd vozidiel. Ako uviedol primátor Malaciek Juraj Říha: "Sľúbili sme spolu s poslancami za 5. mestský obvod, že na Jozefa Kubinu kompletne obnovíme cestu. Tá je dnes v dezolátnom stave a obyvatelia poukazujú na sťažený prejazd. Vnímam však aj názory časti obyvateľov, ktorí sa obávajú premávky po jej rekonštrukcii. Osobne sa prikláňam k tomu, aby sme cestu obnovili v jej plnej obojsmernej šírke. Problém je inde, a to vo vlastníctve susedných parciel, ktoré siahajú až po hranu vozovky. Ak by nám vlastníci pozemkov poskytli vecné bremeno, sme pripravení postaviť aj nový chodník."

Mestský úrad plánuje začať so stavebnými prácami na komunikácii k začiatku leta, kedy by už mala byť položená nová kanalizácia aj vodovod.pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

06.01.2020 21:54:54 | Miloš

Mna len zaraza ako mohol stavebny urad dat stavebne povolenie ak to bola zahradkarska osada a mozu tam stavat rodinne domy. Vedeli ako tam je cesta a ze kanalizacia a voda tam nie je dotiahnuta. A to to nehovorim o ceste, ktora tam bola len na jeden smer. To ako ze ja si postavim teraz niekde na ornej pode domcek a mesto mi tam postavi cestu plus vodovot a kanalizaciu? To asi neprepokladam. Osobne si myslim, ze ty co si tam postavili domy, tak by si mali zaplatit vodovod a kanalizaciu plus novu cestu. Presne tak ako si museli zaplatit ludia, ktori stavali v novej lokalite pri Ceste Mladeže. Alebo za Billou. Preco ma to platit mesto? A mi obcania z nasich dani?
Vedeli sami ze ako to tam vypada a co ich caka ale vsak preco nie ked mam pozemok za bgatel. Vsak mesto vybuduje za peniaze na ostatnych.

09.01.2020 14:14:24 | Palo

alebo je problem skor v tom co mesto robi s tym, ked sa na ich komunikaciach nedodrzuju dopravne predpisi. radsej budu zastupcovia mesta poukazovat na spravanie vlastnikov pozemkov, ako by sa zamysleli na co sa ludia stazuju. ako bonus je, ze dopravnou znackou je ulica oznacena za obytnu zonu, teda s obmedzenou rychlostou.

09.01.2020 14:23:17 | Ina

Prosím Vás, čo znamená pokračovanie na jar? Pred sviatkami za cca 5 dní prác položili cca 40 m vodovodného potrubia, samozrejme pri tom rozbili úsek dovtedy ešte asfaltovej cesty. A teraz máme čakať na jar? Alebo ste zimu z dôvodu otepľovania zrušili?

09.01.2020 22:23:11 | Marcel

Bude zaujímave sledovať celkový vývoj otázky kanalizácie v Malackách. Budujú sa nové prípojky k RD, novým obytným domom a pod. Zamýšľa sa niekto nad tým či to vôbec kapacitne zvládne ČOV ? Už teraz existujú reálne prípady, kde kanalizácia reálne nestíha odvádzať odpadové vody. Jednoducho povedané pôvodné \"rúry\" do ČOV sa samé nenafúknu a nezväčšia svoju kapacitu samé od seba.