Ľudia pre Malacky » Vedenie Malaciek rokovalo s predsedom kraja Drobom

Krátke správy

15.03.2018
Mesto sa uchádza o dotáciu 950 tisíc eur z Ministerstva kultúry SR na komplexnú rekonštrukciu fasády Pálffyovského kaštieľa. Projektom sa má riešiť aj asanácia vlhkosti fasády v zemi, kedy sa celý kaštieľ hlboko odkope a podreže. Na túto fázu prác by nadviazala obnova fasády aj s úplnou výmenou okien.

11.02.2018
Projekt II. etapy modernizácie verejného osvetlenia je v plnom prúde. Inštalovaných je už takmer 500 nových LED svietidiel z celkového počtu 1430. V nasledujúcich týždňoch sa budú rekonštruovať rozvádzače a opravovať diagnostikované systémové poruchy vedení. Mesto tým odstráni dlhodobé problémy s výpadkami v rôznych častiach mesta. Súčasťou projektu je aj výmena časti železných stožiarov a všetkých pôvodných betónových stožiarov v sídliskách.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Lucia15.05.2018
Riaditeľ nemocnice odpovedá na...

nobody11.05.2018
Poslanci schválili zámer výstavby...

Dano11.05.2018
Poslanci schválili zámer výstavby...

nobody08.05.2018
V Malackách pribudne záchytné...

J.Říha07.05.2018
V Malackách pribudne záchytné...

miloš07.05.2018
V Malackách pribudne záchytné...

Peter01.05.2018
Opäť bližšie k rekonštrukcii cesty...

Miro30.04.2018
Rekonštrukcia Veľkomoravskej bude na...

Príspevky z fóra

jajehopapluha14.05.2018

Edo26.04.2018

iveta Boskovicova28.02.2018

John26.01.2018

Reno19.01.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Vedenie Malaciek rokovalo s predsedom kraja Drobom

Malacky oficiálne navštívil nový predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Vedenie mesta ho mimo iného oboznámilo s aktuálnym stavom prípravy obchvatu Malaciek.

Nový predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba navštívil obec Rohožník a mesto Malacky v rámci svojho prvého výjazdu do regiónov. V Malackách ho oficiálne privítal primátor mesta Juraj Říha a prednostka mestského úradu Ľubica Čikošová po boku zamestnancov mestského úradu. Spoločného pracovného rokovania sa zúčastnila aj hlavná kontrolórka mesta Petra Kožuchová, riaditeľ nemocnice Peter Kalenčík, poslankyňa mestského a krajského zastupiteľstva Lucia Vidanová či riaditeľ mestskej organizácie AD HOC Dušan Rusňák.

Predsedu BSK Juraja Drobu vítali na pôde mestského úradu tiež deti z FS Macejko.

Témam spoločných rozhovorov dominovalo riešenie tranzitnej dopravy cez mesto. Primátor mesta oboznámil predsedu kraja o začatej príprave tendra na projektovú dokumentáciu na novú diaľničnú križovatku D2 - Rohožník, ktorou plánuje vedenie Malaciek odkloniť tranzitnú dopravu z Podhoria a Rohožníka na diaľnicu. V súvislosti s aktuálnou prípravou obchvatu zo strany Veľkých Levár je potrebná súčinnosť kraja pri objednaní technickej štúdie nového prepojenia štátnej cesty I/2 z Veľkých Levár a navrhovanou novou diaľničnou križovatkou D2 - Studienka pri Moteli M.

Druhou spoločnou oblasťou budúcej spolupráce mesta s krajom môže byť výstavba veľkého záchytného parkoviska pre tranzitujúcich cestujúcich z okolitých obcí Malaciek do Bratislavy. S týmto projektom za vyše 800 tisíc eur sa Malacky uchádzajú o čerpanie peňazí z eurofondov. K úspešnej realizácii projektu je potrebné stavebne upraviť priľahlý nadjazd.

Zúčastnení rokovali aj o aktuálnej téme financovania pohotovosti v malackej nemocnici zo strany zdravotných poisťovní. V tejto téme bude dôležité, aby sa v ďalších dňoch predseda kraja Droba pokúsil o rokovanie s ministrom zdravotníctva k zaradeniu malackej nemocnice do budúcej siete urgentných príjmov.

Predseda kraja dostal aj nový Záhorácky slovník. "Poďakoval som predsedovi, že prijal naše pozvanie do Malaciek. Mali sme jedinečnú možnosť komunikovať v úvode jeho volebného obdobia naše najdôležitejšie témy. Som presvedčený, že sme nastúpili na dobrú cestu a oproti minulosti dosiahli iný level priateľskej spolupráce," zhodnotil stretnutie primátor Říha.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm
Volkswagen reklama

Komentáre k článku