Ľudia pre Malacky » Vedenie Malaciek rokovalo s predsedom kraja Drobom

Krátke správy

10.08.2018
Veľkomoravská ulica sa od včera asfaltuje. Dodávateľ prosí o súčinnosť, počas dnešného dňa (piatok) sa bude pokladať druhá finálna obrusná vrstva v úseku od Štefánika po Bernolákovu, vjazd a výjazd nebude možný do večerných hodín. Pre mimoriadne vysoké teploty asfalt dlhšie schne. Prosíme obyvateľov, aby vyparkovali svoje vozidlá v druhej polovici Veľkomoravskej na stredu ráno (15.8.). Asfaltovať sa bude celý deň, v závislosti od počasia sa môžu práce predĺžiť do štvrtka. Keďže sa bude pokladať aj finálna obrusná vrstva, prosíme vodičov, aby rovnako nevchádzali na komunikáciu, aby neprišlo k poškodeniu a rešpektovali dopravné značenia.

07.08.2018
Dodávateľ prác na Bernolákovej a Veľkomoravskej ulici potvrdil, že do štvrtka budú dokončené prípravné práce na oboch dielach a presúva ťažkú techniku k asfaltovaniu. Prosí o súčinnosť, aby na štvrtok vodiči vyparkovali svoje vozidlá z parkoviska v Domkoch pri potravinách CBA a parkoviska zo zámkovej dlažby pri detskom ihrisku na Veľkomoravskej ulici. Na piatok ráno je potrebné uvoľniť parkovisko, ktoré sa nachádza oproti. V opačnom prípade nebude možné vyjsť počas niekoľkých hodín z parkovísk. Kvôli obsluhe sídliska cez víkend preruší práce a na pondelok prosí o vyparkovanie parkoviska pri modrom bytovom dome.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Miloš12.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

to: pavla12.08.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

Pavla Durecová11.08.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

Dano10.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Marek08.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Miloš07.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

J.Říha07.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Miloš06.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Príspevky z fóra

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018

Lucia Vidanová08.06.2018

Jana Osičková05.06.2018

jajehopapluha14.05.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Vedenie Malaciek rokovalo s predsedom kraja Drobom

Malacky oficiálne navštívil nový predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Vedenie mesta ho mimo iného oboznámilo s aktuálnym stavom prípravy obchvatu Malaciek.

Nový predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba navštívil obec Rohožník a mesto Malacky v rámci svojho prvého výjazdu do regiónov. V Malackách ho oficiálne privítal primátor mesta Juraj Říha a prednostka mestského úradu Ľubica Čikošová po boku zamestnancov mestského úradu. Spoločného pracovného rokovania sa zúčastnila aj hlavná kontrolórka mesta Petra Kožuchová, riaditeľ nemocnice Peter Kalenčík, poslankyňa mestského a krajského zastupiteľstva Lucia Vidanová či riaditeľ mestskej organizácie AD HOC Dušan Rusňák.

Predsedu BSK Juraja Drobu vítali na pôde mestského úradu tiež deti z FS Macejko.

Témam spoločných rozhovorov dominovalo riešenie tranzitnej dopravy cez mesto. Primátor mesta oboznámil predsedu kraja o začatej príprave tendra na projektovú dokumentáciu na novú diaľničnú križovatku D2 - Rohožník, ktorou plánuje vedenie Malaciek odkloniť tranzitnú dopravu z Podhoria a Rohožníka na diaľnicu. V súvislosti s aktuálnou prípravou obchvatu zo strany Veľkých Levár je potrebná súčinnosť kraja pri objednaní technickej štúdie nového prepojenia štátnej cesty I/2 z Veľkých Levár a navrhovanou novou diaľničnou križovatkou D2 - Studienka pri Moteli M.

Druhou spoločnou oblasťou budúcej spolupráce mesta s krajom môže byť výstavba veľkého záchytného parkoviska pre tranzitujúcich cestujúcich z okolitých obcí Malaciek do Bratislavy. S týmto projektom za vyše 800 tisíc eur sa Malacky uchádzajú o čerpanie peňazí z eurofondov. K úspešnej realizácii projektu je potrebné stavebne upraviť priľahlý nadjazd.

Zúčastnení rokovali aj o aktuálnej téme financovania pohotovosti v malackej nemocnici zo strany zdravotných poisťovní. V tejto téme bude dôležité, aby sa v ďalších dňoch predseda kraja Droba pokúsil o rokovanie s ministrom zdravotníctva k zaradeniu malackej nemocnice do budúcej siete urgentných príjmov.

Predseda kraja dostal aj nový Záhorácky slovník. "Poďakoval som predsedovi, že prijal naše pozvanie do Malaciek. Mali sme jedinečnú možnosť komunikovať v úvode jeho volebného obdobia naše najdôležitejšie témy. Som presvedčený, že sme nastúpili na dobrú cestu a oproti minulosti dosiahli iný level priateľskej spolupráce," zhodnotil stretnutie primátor Říha.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku