Ľudia pre Malacky » Sppoločne bicyklom

Krátke správy

18.02.2020
Po viac ako dvoch rokoch verejného obstarávania je víťazom na modernizáciu železničného koridoru taliansko-slovenské združenie spoločností ICM S. p. A., Vicenza (vedúci člen) a Váhostav - SK, a. s., Bratislava, za takmer 275 mil. eur bez DPH. Pôjde o obrovskú stavbu. Budú sa vymieňať kolajiská, budovať podjazdy, odhlučnenie trate a v Malackách aj nové nástupištia s podchodmi.

15.12.2019
Mestské zastupiteľstvo schválilo rozpočet mesta na rok 2020 jednohlasne. Mesto bude hospodáriť s rozpočtom 23 175 267 €, z čoho vyše 6 miliónov eur bude použitých na kapitálové investície. Stavať sa mimo iného budú aj cyklotrasy, dobuduje sa nová telocvičňa v ZŠ Dr. J. Dérera, kde sa zrekonštruuje aj kuchyňa. Stavať sa budú detské jasle či nové osvetlenie Radlinského ulice a Záhoráckej ulice pred základnou školou, v ktorej sa budú modernizovať odborné učebne.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

marian21.02.2020
Stánkari na Nádražnej nesúhlasia s...

Pavel20.02.2020
Stánkari na Nádražnej nesúhlasia s...

Kamila19.02.2020
Stánkari na Nádražnej nesúhlasia s...

Peter18.02.2020
Stánkari na Nádražnej nesúhlasia s...

pds17.02.2020
Ďalšou novo osvetlenou ulicou bude...

Roman03.02.2020
O prijatí dotácie na obnovu...

Vlado27.01.2020
Od decembra platia nové pravidlá...

Miloš15.01.2020
Od decembra platia nové pravidlá...

Príspevky z fóra

matej07.01.2020

Edo13.12.2019

matej24.11.2019

matej21.11.2019

matej11.11.2019


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Sppoločne bicyklom

Náš projekt podporujúci rozvoj každodennej cyklistiky predložený v 2. ročníku programu SPPolocne bol úspešný a obstál v konkurencii 700 prihlásených projektov. Postúpili sme do verejneho on-line hlasovania na webstranke www.sppolocne.sk a je len vo vašich rukách, či bude projekt úspešný.

V prípade úspechu aj na základe vašich odporúčaní rozmiestnime bezpečné stojany na bicykle v obytných oblastiach, škôlkach, základných a stredných školách, pri termináloch verejnej dopravy, a v blízkosti priemyselných, obchodných, športových a kultúrnych zariadení, či v rekreačných oblastiach.

Spolu tak v meste vytvoríme cca 250 nových miest na bezpečné a pohodlné odstavenie bicykla tam, kde ich naozaj my cyklisti potrebujeme.

Preto, ak sa vám táto myšlienka páči lajkujte, zdieľajte, ale hlavne hlasujte za náš projekt. Budeme radi, ak využijete možnosť a dáte nášmu projektu všetky tri hlasy.


Ako k tomu prišlo?

Naše občianske združenie Ľudia pre Malacky začalo spoluprácu s občianskym združením Slovenský cykloklub Záhorák – Malacky. Následne sa nám v minulom roku podarilo spoločne presadiť zmenu vodorovného a zvislého dopravného značenia na cca 6km dlhom úseku - medzi mestom Malacky a obcou Veľké Leváre tak, aby cyklisti jazdiaci po tomto úseku dostali viac priestoru.

V spolupráci s vami pripravujeme mapu najvýznamnejších trás pohybu cyklistov, ktorá obsahuje aj návrhy na opatrenia zvyšujúce bezpečnosť cyklistov.

No a týmto projektom chceme len pokračovať v nastolenom trende podpory rozvoja cyklistiky v meste Malacky ako trvalo udržateľnej alternatívy k automobilovej doprave.

Sme presvedčení, že aj napriek stále narastajúcemu počtu automobilov, ktoré zaberajú stále viac verejných priestorov a negatívne pôsobia na životné prostredie a faktu, že podpore cyklistickej dopravy sa mesto Malacky venuje málo, je v Malackách stále veľký počet cyklistov, ktorí každodenne využívajú bicykel ako dopravný prostriedok, či už preto že podporjú udržateľný rozvoj, šetria energiu, peniaze alebo bicyklujú len tak pre svoje zdravie a radosť z pohybu a tí takýto projekt ocenia.

Ako si to predstavujeme

Máme vytipované mnohé miesta kde sú stojany málo bezpečné a nepohodlné, či dokonca chýbajú. Vytipované máme lokality v obytných oblastiach, škôlkach, základných a stredných školách, pri termináloch verejnej dopravy, a v blízkosti priemyselných, obchodných, športových a kultúrnych zariadení, či v rekreačných oblastiach, avšak chceme prihliadať aj na vaše odporúčania a žiadosti.

Pri výbere pohodlných a bezpečných typov stojanov sme sa riadili parkovacím manuálom občianskeho združenia podporujúceho rozvoj mestskej cyklistiky v Bratislave Cyklokoalícia.

Prečo práve stojany

Na prvý pohľad sa rozmiestnenie stojanov môže javiť ako málo efektívne opatrenie v porovnaní s budovaním cyklotrás, avšak nie je tomu tak, pretože stojany na bicykle sú fundamentálnou podmienkou rozvoja mestskej cyklistiky. Rovnako ako tam, kde niet parkovacích miest - autá nejazdia, tak tam, kde niet dostatok bezpečných a pohodlných miest pre odstavenie bicyklov - nejazdia cyklisti.

Veríme, že takto bude možné skvalitniť život cyklistov ale i ostatných ľudí žijúcich v našom meste. Preto, ak sa vám tento projekt páči, zahlasujte, aby sme v konkurencii ostatných projektov boli úspešný. Ďakujeme.pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

01.06.2013 17:20:41 | Lucia Vidanová

Haloooooo? Hlasujeme? http://www.sppolocne.sk/sk/prihlasene-projekty/detail-projektu/44?region=2 Hravo to zvládnete za pár sekúnd. Hýbať veci dopredu môžeme len vďaka Vašim hlasom :). (Ďakujeme)

03.06.2013 12:57:17 | Ivana Uhrincová

3 hlasy pridané :)