Ľudia pre Malacky » Športová aréna získala štátnu podporu

Krátke správy

22.06.2020
Výstavba novej telocvične v areáli Základnej školy Dr. J. Dérera sa blíži ku koncu. Vedenie mesta by ju malo odovzdať škole do užívania v utorok 30. júna.

18.02.2020
Po viac ako dvoch rokoch verejného obstarávania je víťazom na modernizáciu železničného koridoru taliansko-slovenské združenie spoločností ICM S. p. A., Vicenza (vedúci člen) a Váhostav - SK, a. s., Bratislava, za takmer 275 mil. eur bez DPH. Pôjde o obrovskú stavbu. Budú sa vymieňať kolajiská, budovať podjazdy, odhlučnenie trate a v Malackách aj nové nástupištia s podchodmi.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

názor13.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

nobody09.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

P. Š.08.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

marian18.05.2020
Plot je konečne preč, vzniká park

lebo16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

preto16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

Jana15.05.2020
Plot je konečne preč, vzniká park

preto14.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

Príspevky z fóra

Iva26.05.2020

matej24.04.2020

matej24.04.2020

Edo24.04.2020

matej22.04.2020


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Športová aréna získala štátnu podporu

Nový športový komplex v Malackách získal už aj štátnu finančnú podporu 1,5 milióna eur. Podľa primátora Malaciek je spustenie výberu dodávateľa stavby otázkou jedného polroka. Podľa našich informácií by sa v tejto lokalite mohlo stavať aj mestské trhovisko.

Zámer výstavby nového športového tréningového komplexu, ktorý bude zahŕňať najmä hokejovú a multifunkčnú halu, schválili poslanci mestského zastupiteľstva v máji minulého roka. Za ten čas malacká radnica zabezpečila pozemky o výmere viac ako 12 tisíc m2 a tiež finančné krytie. Jednou z podmienok bolo aj získanie externej dotácie. To sa napokon podarilo a v stredu 19. februára schválila vláda Slovenskej republiky štátnu dotáciu 1,5 milióna eur na výstavbu. Pre mestské médiá sa vyjadril samotný primátor mesta Juraj Říha: „Prísľub, že projekt novej hokejovej a multifunkčnej haly dotiahneme do konca, začína mať reálne kontúry. Získanie tejto vysokej dotácie nám výrazne pomôže s výstavbou. Naplnili sme tým i záväzok k poslancom nášho zastupiteľstva, že sa pokúsime získať externú finančnú podporu. Všetkým zainteresovaným ďakujem.“

Aréna zahŕňa dve veľké športoviská

Športová aréna bude obsahovať okrem dvoch veľkých samostatných hál aj priestor pre silovo-kondičnú prípravu, ubytovacie kapacity pre 40 športovcov a potrebné technické zázemie. Aréna má mať dve nadzemné podlažia a nachádzať sa tu má aj hokejový trenažér, priestory pre regeneráciu, menšie obchodné prevádzky či priestory pre správu objektu. Každá hala bude mať svoje šatne a hľadiská. V prvej fáze budú mať tribúny kapacitu 800 návštevníkov, čo sú na tréningové haly slušné čísla. Dispozičné riešenie haly ako aj prevázková technika s chladením a ventiláciou umožňuje v budúcnosti ich dostavbu.

Autor návrhu novej športovej arény je ateliér Cityprojekt s. r. o., Ing. arch. Pavol Citovický.

Radnica predpokladá, že celková investícia presiahne sumu 5 miliónov eur. Okrem štátnej dotácie schválilo mestské zastupiteľstvo investičný úver a mesto bude zapájať aj svoj rezervný fond. Podľa primátora je spustenie výberu dodávateľa stavby otázkou polroku. "Aktuálne sme v povoľovacom procese. Musíme si uvedomiť, že ide o jeden z najväčších projektov posledných rokov. Vzhľadom na celkovú výšku investície predpokladáme aj pomerne náročný veľký tender vo vestníku, ktorého časový výsledok nevieme teraz odhadnúť," uzatvára svoju odpoveď J.Říha.

Údajne sa zvažuje mestské trhovisko

Podľa našich informácií sa má radnica zaoberať aj novým mestským trhoviskom, ktoré by mohlo byť umiestnené rovnako v zóne bývalej píly. Novým trhoviskom by mesto posilnilo miestnych producentov. Radnica je zatiaľ na informácie skúpa. Aj podľa oficiálnych predstaviteľov mesta je predčasné dávať stanovisko, pokiaľ nie sú uzavreté rokovania.

Avšak v katastri nehnuteľností už svieti novo odčlenená parcela vedľa navrhovanej športovej arény, čo môže signalizovať spustenie príprav. Aj z viacerých zdrojov máme potvrdené, že mesto spolupracuje na vyhlásení architektonickej súťaže na celú zónu bývalej píly a jednou z navrhovaných funkcií je občianska vybavenosť vrátane trhoviska. Na definitívne stanovisko si budeme musieť teda ešte počkať.pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku