Ľudia pre Malacky » Škôlka Kollárova otvára svoje brány

Krátke správy

10.11.2018
Podľa našich informácií sú už istí poslanci v 1., 2. a 6. obvode, v tomto poradi 1. Jozef Mračna, 2. Ladislav Čas a 3. Štefan Hronček. V 2. obvode zviťazil Marián Haramia, druhá Lucia Vidanová a tretí Daniel Masarovič. V 6. obvode vyhral Milan Ondrovič pred Richardom Hájkom, tretí skončil Marián Andil.

06.11.2018
Aktuálne prebiehajúca rekonštrukcia Písnikov sa má skončiť záverečným asfaltovaním počas týždňa medzi 12. až 16. novembra. Vodári dokončili nový vodovod pre obyvateľov stredovej časti ulice, čím mesto pomohlo odstrániť dlhodobý problém so zamŕzaním vody.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Helena16.11.2018
Rekonštrukcia vnútrobloku SNP...

Miloš16.11.2018
Práce na nadjazde sa skončili

Maria Tothová13.11.2018
Vstúpte do chránenej dielne

Miloš11.11.2018
Malacky vykročia do ďalších...

fero11.11.2018
Malacky vykročia do ďalších...

XYZ10.11.2018
Juraj Říha: So zhrozením počúvam o...

Ing.Švec ivan ved.dopravi OU09.11.2018
Juraj Říha: So zhrozením počúvam o...

Jana08.11.2018
V sobotu príďte voliť

Príspevky z fóra

TEKOS01.10.2018

Blanka26.09.2018

Dušan27.08.2018

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Škôlka Kollárova otvára svoje brány

Stavebné práce na kompletnej rekonštrukcii materskej škôlky na Kollárovej ulici sa skončili. Pre 120 detičiek otvorí svoje brány v stredu 7. novembra. Podľa primátora mesta Juraja Říhu sa končí štvorročná drina a Malacky majú už obnovené všetky škôlky. Za kľúčové do budúcnosti označil pokračovanie v rekonštrukcii školských kuchýň.

Malacky majú ďalšiu kompletne zrekonštruovanú škôlku. Poslednou z doteraz nezrekonštruovaných škôlok bola budova na Kollárovej ulici. Stavebné práce sa začali prvý júlový týždeň a trvali štyri mesiace. Škôlka sa úplne zateplila s novou fasádou, vymenili sa všetky okná a dvere. Starý rozbitý asfalt v exteriéri nahradili nové chodníky zo zámkovej dlažby, nové trávniky aj nové osvetlenie areálu. Vnútri škôlky sa zrenovovali steny, kompletne vymenili všetky podlahy a obklady nielen v triedach, chodbách, ale aj učiteľských zázemiach a kuchyni. Škôlkari majú nové aj všetky sociálne zariadenia a kúpelne. Pre väčší komfort škôlkarov sa pristavila jedna úplne nová kúpelňa.

Predsedníčka Rady školy pri Materskej škole a poslankyňa Zuzana Baligová netají svoju radosť a hovorí: "Bola to neľahká úloha. V úvode volebného obdobia sme ako rada školy upozornili vedenie mesta na dlhodobo nepriaznivý stav z minulosti a veľké modernizačné dlhy na budovách škôlok. V niektorých škôlkach sme objavili dokonca plesne a rozpadávajúce priečky. A to už nespomínam vypadávajúce staré okná a nehygienické kúpelne. Som preto veľmi rada, že som mohla byť nápomocná pri ich obnove a môžeme sa teraz popýšiť úplne zrekonštruovanými budovami."

Do kompletnej rekonštrukcie škôlky na Kollárovej ulici bolo investovaných vyše 420 tisíc eur. Sumou 110 tisíc eur prispel aj Envirofond na základe podaného projektu mesta Malacky.

Okrem exteriéru sa zrekonštruoval aj interiér škôlky. Škôlkari majú vynovené triedy a v celej budove nové podlahy, kúpeľne s kuchynkami.

Radosť neskrýval aj primátor Malaciek Juraj Říha. "Témou škôlok som bol konfrontovaný hneď pri mojom nástupe do funkcie. Bolo treba nielen posilniť a stabilizovať kapacitu, ale riešiť aj katastrofálny stav budov. Mal som dve možnosti. Buď sa tváriť, že modernizačný problém nevidím, alebo sa do toho pustím s plnou energiou. Zvolil som si druhú cestu, ktorá bola zodpovednejšia. Je za nami tak obrovský kus práce, že niektorí zamestnanci tomu stále nemôžu uveriť. V škôlkach sme investovali cez 2,1 milióna eur, čo je historicky absolútne najväčšia finančná podpora. Ďakujem za podporu poslancom, vedeniu škôlky, ale za pomoc aj zamestnancom škôlky, učiteľkám a tiež dodávateľom, ktorí sa vystriedali na stavbách počas celých štyroch rokov. Môj obdiv a uznanie patrí celému tímu pracovníkov mestského úradu a v neposlednom rade môjmu zástupcovi Milanovi Ondrovičovi s architektom Braňom Škopkom."

Materská škola na Kollárovej je pripravená k začatiu prevádzky. Rodičia detičiek už dostali oznam o nástupe v stredu 7. novembra.

Súčasný primátor zároveň predostrel aj svoje ďalšie plány. V prípade úspechu vo voľbách by sa chcel pustiť do podobne veľkej obnovy školských kuchýň, ktoré by mali dostať okrem kompletnej rekonštrukcie aj novú vzduchotechniku a moderné nerezové vybavenie.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku