Ľudia pre Malacky » Škôlka Kollárova otvára svoje brány

Krátke správy

08.03.2019
S projektom rozšírenia škôlky pre 20 detí na Záhoráckej ulici sa uchádza mesto o podporu z eurofondov. Ďalšia škôlka s kapacitou vyše 40 detí by mala vzniknúť v areáli cirkevnej školy, kde je investorom Spojená škola sv. Františka Assiského.

22.12.2018
POHOTOVOSŤ POČAS SVIATKOV Pohotovosť pre dospelých: Malacky, nemocnica na Duklianskych hrdinov 34 Pohotovosť pre deti: Bratislava, Národný ústav detských chorôb na Kramároch, Limbová 1 Zubná pohotovosť: Bratislava, Drieňová 38 (počas pracovných dní od 17:30 do polnoci, počas sviatkov od 11:00 do 23:00, platí pre celý kraj)


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

jozef15.03.2019
Železniciam sa nedarí vysúťažiť...

Dano11.03.2019
Železniciam sa nedarí vysúťažiť...

to: slezak10.03.2019
Záhorácka ulica sa má rekonštruovať

jozef08.03.2019
Plynári pokračujú v obnove plynovodov

Stanislav Slezák06.03.2019
Záhorácka ulica sa má rekonštruovať

jozef06.03.2019
Železniciam sa nedarí vysúťažiť...

nobody05.03.2019
Majer spojí s mestom nový...

realista04.03.2019
Záhorácka ulica sa má rekonštruovať

Príspevky z fóra

Ondrej14.03.2019

Milan Ondrovič05.03.2019

evanaaa05.02.2019

Lucia Vidanová28.12.2018

jj28.12.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Reality Záhorie 2

Škôlka Kollárova otvára svoje brány

Stavebné práce na kompletnej rekonštrukcii materskej škôlky na Kollárovej ulici sa skončili. Pre 120 detičiek otvorí svoje brány v stredu 7. novembra. Podľa primátora mesta Juraja Říhu sa končí štvorročná drina a Malacky majú už obnovené všetky škôlky. Za kľúčové do budúcnosti označil pokračovanie v rekonštrukcii školských kuchýň.

Malacky majú ďalšiu kompletne zrekonštruovanú škôlku. Poslednou z doteraz nezrekonštruovaných škôlok bola budova na Kollárovej ulici. Stavebné práce sa začali prvý júlový týždeň a trvali štyri mesiace. Škôlka sa úplne zateplila s novou fasádou, vymenili sa všetky okná a dvere. Starý rozbitý asfalt v exteriéri nahradili nové chodníky zo zámkovej dlažby, nové trávniky aj nové osvetlenie areálu. Vnútri škôlky sa zrenovovali steny, kompletne vymenili všetky podlahy a obklady nielen v triedach, chodbách, ale aj učiteľských zázemiach a kuchyni. Škôlkari majú nové aj všetky sociálne zariadenia a kúpelne. Pre väčší komfort škôlkarov sa pristavila jedna úplne nová kúpelňa.

Predsedníčka Rady školy pri Materskej škole a poslankyňa Zuzana Baligová netají svoju radosť a hovorí: "Bola to neľahká úloha. V úvode volebného obdobia sme ako rada školy upozornili vedenie mesta na dlhodobo nepriaznivý stav z minulosti a veľké modernizačné dlhy na budovách škôlok. V niektorých škôlkach sme objavili dokonca plesne a rozpadávajúce priečky. A to už nespomínam vypadávajúce staré okná a nehygienické kúpelne. Som preto veľmi rada, že som mohla byť nápomocná pri ich obnove a môžeme sa teraz popýšiť úplne zrekonštruovanými budovami."

Do kompletnej rekonštrukcie škôlky na Kollárovej ulici bolo investovaných vyše 420 tisíc eur. Sumou 110 tisíc eur prispel aj Envirofond na základe podaného projektu mesta Malacky.

Okrem exteriéru sa zrekonštruoval aj interiér škôlky. Škôlkari majú vynovené triedy a v celej budove nové podlahy, kúpeľne s kuchynkami.

Radosť neskrýval aj primátor Malaciek Juraj Říha. "Témou škôlok som bol konfrontovaný hneď pri mojom nástupe do funkcie. Bolo treba nielen posilniť a stabilizovať kapacitu, ale riešiť aj katastrofálny stav budov. Mal som dve možnosti. Buď sa tváriť, že modernizačný problém nevidím, alebo sa do toho pustím s plnou energiou. Zvolil som si druhú cestu, ktorá bola zodpovednejšia. Je za nami tak obrovský kus práce, že niektorí zamestnanci tomu stále nemôžu uveriť. V škôlkach sme investovali cez 2,1 milióna eur, čo je historicky absolútne najväčšia finančná podpora. Ďakujem za podporu poslancom, vedeniu škôlky, ale za pomoc aj zamestnancom škôlky, učiteľkám a tiež dodávateľom, ktorí sa vystriedali na stavbách počas celých štyroch rokov. Môj obdiv a uznanie patrí celému tímu pracovníkov mestského úradu a v neposlednom rade môjmu zástupcovi Milanovi Ondrovičovi s architektom Braňom Škopkom."

Materská škola na Kollárovej je pripravená k začatiu prevádzky. Rodičia detičiek už dostali oznam o nástupe v stredu 7. novembra.

Súčasný primátor zároveň predostrel aj svoje ďalšie plány. V prípade úspechu vo voľbách by sa chcel pustiť do podobne veľkej obnovy školských kuchýň, ktoré by mali dostať okrem kompletnej rekonštrukcie aj novú vzduchotechniku a moderné nerezové vybavenie.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku