Ľudia pre Malacky » Samospráva prijíma opatrenia proti šíreniu koronavírusu

Krátke správy

22.06.2020
Výstavba novej telocvične v areáli Základnej školy Dr. J. Dérera sa blíži ku koncu. Vedenie mesta by ju malo odovzdať škole do užívania v utorok 30. júna.

18.02.2020
Po viac ako dvoch rokoch verejného obstarávania je víťazom na modernizáciu železničného koridoru taliansko-slovenské združenie spoločností ICM S. p. A., Vicenza (vedúci člen) a Váhostav - SK, a. s., Bratislava, za takmer 275 mil. eur bez DPH. Pôjde o obrovskú stavbu. Budú sa vymieňať kolajiská, budovať podjazdy, odhlučnenie trate a v Malackách aj nové nástupištia s podchodmi.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

názor13.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

nobody09.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

P. Š.08.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

marian18.05.2020
Plot je konečne preč, vzniká park

lebo16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

preto16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

Jana15.05.2020
Plot je konečne preč, vzniká park

preto14.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

Príspevky z fóra

Iva26.05.2020

matej24.04.2020

matej24.04.2020

Edo24.04.2020

matej22.04.2020


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Samospráva prijíma opatrenia proti šíreniu koronavírusu

Prvým ohniskom nákazy na Slovensku bola lokalita obce Kostolište s prepojením na mesto Malacky. Obe samosprávy okamžite prijali preventívne opatrenia, aby sa ešte v zárodku zmiernilo riziko širšieho prenosu vírusu. Dnes ohlásil ďalšie opatrenia aj Bratislavský samosprávny kraj.

O prvom prípade nakazeného 52-ročného muža z obce Kostolište informoval predseda vlády Peter Pellegrini v piatok 6. marca. V tom čase už vedenie Malaciek príjimalo preventívne opatrenia a uzavrelo Mestské centrum sociálnych služieb, v ktorom pracovala manželka nakazeného. Podozrenie na riziko prenosu vírusu na jej osobu sa neskôr potvrdilo. Do izolácie sa pre nákazu dostal aj syn, ktorý bol podľa dostupných informácií pacientom 0.

Ešte v piatok 6. a sobotu 7. marca zasadal malacký krízový štáb. O výsledkoch informoval primátor mesta Juraj Říha po jeho zasadnutí. Najprísnejším preventívnym opatrením je prerušenie prevádzky školských a mimoškolských zariadení na jeden týždeň. "Týka sa to základných škôl, centra voľného času, materskej školy a základnej umeleckej školy. Budeme žiadať Bratislavský samosprávny kraj a Bratislavskú arcidiecézu, aby na svojich stredných školách rovnako prerušili prevádzku na týždeň," konkretizoval J. Říha s tým, že po týždni krízový štáb túto situáciu vyhodnotí. V podvečerných hodinách potvrdil Bratislavský samosprávny kraj prerušenie prevádzky Gymnázia Malacky a pridáva sa aj Spojená škola Sv. Františka Assiského.

Po zasadnutí krízového štábu sa konal tlačový brífing, na ktorom primátor vyzval aj všetky seniorské kluby, aby v meste prerušili svoju činnosť. Zároveň mestským a súkromným organizáciám krízový štáb mesta nariadil zrušiť hromadné kultúrne, sociálne a športové podujatia. Vo všetkých organizáciách zároveň nariadili aj vykonávať pravidelnú dezinfekciu.

Aktuálne má byť podľa primátora v domácej karanténe desať osôb z mestského centra sociálnych služieb, ktoré boli v blízkom kontakte s nakazenou ženou, u ktorej v sobotu potvrdili nový koronavírus. Z toho trom osobám boli vztaté vzorky na prítomnosť koronavírusu. Primátor uviedol, že bola pozastavená aj prevádzka kuchyne, ktorá zabezpečovala stravovanie pre verejnosť, tiež denný stacionár a sociálny taxík.

"Ďalších 12 osôb v súčasnosti evidujeme s príznakmi respiračného ochorenia. Je to 12 klientov neziskovej organizácie Vstúpte, ktorá má prevádzku vedľa mestského centra sociálnych služieb," povedal primátor s tým, že tieto osoby sú v domácom liečení. Ak u nich príde k zlepšeniu stavu, prevádzka Vstúpte na 1. mája bude opäť otvorená.

Primátor odporučil verejnosti vyhýbať sa akýmkoľvek väčším podujatiam. Zároveň vyzval, aby verejnosť so štátnymi orgánmi a úradmi obmedzila osobný kontakt a komunikovala najmä písomnou formou.

Kraj prerušil prevádzku všetkých stredných škôl

V nedeľu 8. marca sa pridal aj Bratislavský samosprávny kraj. Ten prerušuje prevádzku všetkým stredných škôl na území kraja s cieľom limitovať riziko prenosu vírusu. Okrem teda malackých škôl bude rovnaké opatrenie platiť aj pre všetky ostatné školy.

Predseda BSK Juraj Droba informoval, že krajská samospráva ruší kultúrne podujatia vo svojich organizáciách a dezinfikuje prostriedky verejnej dopravy.

Podľa našich informácií už začali niektoré obce v okolí Malaciek prerušovať prevádzky škôl a škôlok na týždeň, ako prvé Záhorská Ves a Malé Leváre.pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku