Ľudia pre Malacky » Rekonštrukcia vnútrobloku SNP finišuje

Krátke správy

10.11.2018
Podľa našich informácií sú už istí poslanci v 1., 2. a 6. obvode, v tomto poradi 1. Jozef Mračna, 2. Ladislav Čas a 3. Štefan Hronček. V 2. obvode zviťazil Marián Haramia, druhá Lucia Vidanová a tretí Daniel Masarovič. V 6. obvode vyhral Milan Ondrovič pred Richardom Hájkom, tretí skončil Marián Andil.

06.11.2018
Aktuálne prebiehajúca rekonštrukcia Písnikov sa má skončiť záverečným asfaltovaním počas týždňa medzi 12. až 16. novembra. Vodári dokončili nový vodovod pre obyvateľov stredovej časti ulice, čím mesto pomohlo odstrániť dlhodobý problém so zamŕzaním vody.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Helena16.11.2018
Rekonštrukcia vnútrobloku SNP...

Miloš16.11.2018
Práce na nadjazde sa skončili

Maria Tothová13.11.2018
Vstúpte do chránenej dielne

Miloš11.11.2018
Malacky vykročia do ďalších...

fero11.11.2018
Malacky vykročia do ďalších...

XYZ10.11.2018
Juraj Říha: So zhrozením počúvam o...

Ing.Švec ivan ved.dopravi OU09.11.2018
Juraj Říha: So zhrozením počúvam o...

Jana08.11.2018
V sobotu príďte voliť

Príspevky z fóra

TEKOS01.10.2018

Blanka26.09.2018

Dušan27.08.2018

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Rekonštrukcia vnútrobloku SNP finišuje

Práce na prvej etape rekonštrukcie Námestia SNP sa končia. V týchto dňoch sa dokončujú sadové úpravy a čistenie vo vnútrobloku. Podľa poslankyne Lucie Vidanovej tým mesto splnilo sľub daný obyvateľom k úplnej obnove priestoru medzi bytovými domami. Zároveň vysvetlila, že je pripravené pokračovanie stavebných prác na samotnom Námestí SNP a Ľuda Zúbka.

Rekonštrukcia vnútrobloku SNP medzi bytovými domami bola realizovaná v rámci plánovaných investícií na tento rok. Mesto kompletne zrevitalizovalo prístupové komunikácie novými zámkovými dlažbami, rozšírilo parkoviská, odstránilo staré torzá prístreškov, vystavalo nové spojné chodníky k domom či vytvorilo nové zelené plochy s novým verejným osvetlením.

Cieľom revitalizácie bolo aj zmeniť dopravnú obslužnosť vnútrobloku, ktorý je po novom dopravne obsúžený z Jilemnického ulice. Ako vysvetlila poslankyňa za tento mestský obvod Lucia Vidanová, práce by mali pokračovať revitalizáciou chodníkov a výstavbou nosnej cyklotrasy vedúcej cez Námestie SNP a Ľuda Zúbka. O pláne vedenia mesta revitalizovať celé Námestie SNP sme informovali už pred časom. "Som rada, že finišujeme s prácami a obyvatelia majú pod oknami zrevitalizovaný priestor hodný 21. storočia. Tento projekt som komunikovala ako poslankyňa s obyvateľmi a jeho výsledná podoba vznikla z pripomienok obyvateľov," uvádza poslankyňa L. Vidanová.

Zrevitalizovaný vnútroblok na Námestí SNP.

Podľa primátora Malaciek Juraja Říhu sa práce dokončili načas. Na sociálnej sieti sa vyjadril aj primátor Malaciek Juraj Říha, podľa ktorého sa práce dokončili načas: "Počas kontroly sa mi prihovorili ľudia z bytových domov a musím sa priznať, že ich veľké poďakovania a podpora bola veľmi milá. Súčasné poslanecké zastúpenie pracovalo na jednotku a budem veľmi fandiť Lucii Vidanovej, Mariánovi Haramiovi a Danielovi Masarovičovi, aby im ľudia dali dôveru. Keď som dnes kontroloval stavby, bol som veľmi hrdý. Urobil sa obrovský kus roboty v každom smere a o tomto je podľa mňa komunálna politika. Mať víziu, ciele a tvrdo ísť po výsledkoch. Je mi preto smutno, že sa niektorí kandidáti v poslednom čase hlboko znižujú k osobným útokom a snažia sa prekryť dosiahnuté spoločné úspechy. Ale možno raz na to prídu." 

Aktuálne ešte prebiehajú stavebné práce na kompletnej rekonštrukcii Ul. Písniky na Rádku a tiež drobné stavebné úpravy na priechodoch a chodníkoch. Začiatkom týždňa sa predpokladá ukončenie prác aj na škôlke na Kollárovej ulici a počas novembra by mali končiť práce na rozsiahlej nadstavbe a rekonštrukcii hlavnej budovy Mestského centra sociálnych služieb na Ul. 1. mája.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

16.11.2018 11:10:16 | Helena

Dobrý deň, teší ma, že mesto rieši aj také priestory ako sú vnútrobloky, ale bohužiaľ nerieši ostatné priľahlé priestory - napr. námestie SNP ako celok. Stále je to "čierna diera" s minimálnym osvetlením a neupravenými chodníkmi - teda upravené boli len na 1 strane námestia a celý priestor od námestia až po železničnú stanicu je územím nikoho teda námestie SNP, Čulenova ul, Nádražná ulica sú neupravené, s poškodenými resp. neexistujúcimi chodníkmi, plno špiny, potkanov a odpadkov. Čo s tým mieni mesto urobiť? Či mestskí úradníci keďže necestujú vlakom tade nechodia ?