Ľudia pre Malacky » Prvomájové Malacky so šošovicovou príchuťou

Krátke správy

18.06.2019
Primátor Malaciek Juraj Říha potvrdil pre tlačovú agentúru TASR prípravu nájomných bytov. https://www.startitup.sk/slovenske-mesto-sa-rozhodlo-mladym-ludom-postavit-nove-byty-s-extremne-nizkym-najomnym/

31.03.2019
V Malackách zvíťazila v druhom kole prezidentských volieb kandidátka Zuzana Čaputová. Vyhrala vo všetkých malackých okrskoch s počtom 4244 hlasov, kandidát Maroš Šefčovič získal 2327 hlasov. K voľbám prišlo 43,96% oprávnených voličov.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

to: all28.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

Tadeaš27.09.2019
Na Ceste mládeže sa vymení osvetlenie

nobody25.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

to: matej24.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

matej24.09.2019
Mesto odovzdalo do užívania nové...

Anna02.09.2019
Poslanci navýšili peniaze na...

LPM.sk01.09.2019
Poslanci navýšili peniaze na...

Edo28.08.2019
Poslanci navýšili peniaze na...

Príspevky z fóra

jan05.09.2019

Iva04.09.2019

matej02.09.2019

Edo17.08.2019

Ján09.08.2019


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Prvomájové Malacky so šošovicovou príchuťou

Perfektné. Len tak sa dajú ohodnotiť tohtoročné Prvomájové Malacky. Program, priatelia, počasie, pohoda a premiéra (Malackej šošovice). Pre mňa všetkých dôležitých "5P". Počiatočný organizačný stres vytlačili pozitívne reakcie. Promo akcie z mojej strany mierne pokuľháva(lo). Pokúsim(e) sa to napraviť. Predsa, tretí sektor sa spája. A to je veľké predsavzatie. Plánujeme spolu privítať aj leto - 21. 6. na Kláštornom námestí.

 Prvomájové návraty

Foto: Julián Péter

Premiéra Malackej šošovice

Prvýkrát som o Malackej šošovici písala pred dvoma mesiacmi. Počas pracovných šošovicových stretnutí nám riaditeľka MCK Janka Zetková poradila, aby sme využili potenciál Prvomájových Malaciek. Prvotný nápad mať pár stánkov nabral iný rozmer a tak sme ich 1. mája postavili dvadsať.

Projekt Mestského arboréta, záchrany použitých kníh, tvorba občianskej mapy, ale aj ochutnávka výbornej šošovicovej pomazánky, ktorú pre nás sponzorsky pripravila Beáta Maxianová z Bufetu u Maxa (ešte raz ďakujeme :) s balíkom receptov zo šošovice - to všetko v stánkoch OZ LPM. 

"Mlokáči", kamaráti z OZ M.L.O.K. a tvorcovia Malackých pohľadov, mali retro dizajn stánku, ktorý ma úplne dostal. Mohli ste si u nich kúpiť knihu Malacké pohľady, pohľadnice, magnetky. Ponúkali aj skvelé pagáčiky, limonádu či zdravé lízatká. 

OZ Trvalka predstavila svoju činnosť a hlavne svojich Trvalkáčov - lesný klub pre deti od troch rokov, ktorá sa od septembra otvára v areáli Fytopharmy. Deti mohli z areálu Malackej šošovice odísť z recyhračkou z ponožiek :), pokúšali sa aj zvládnuť montessori úlohy, ktoré pre ne nachystali. Pre spestrenie boli súčasťou "trvalkáčskej" zóny aj domáce zvieratká. 

../../../../files/DSCF1091.JPG

Posedenie na sene. Bolo exkluzívne len v šošovicovom areáli. Vďaka kolegyni Ivetke za zapožičanie desiatich balíkov, ktoré sa síce na pár dní niekam záhadne upratali, ale vďaka kamerovému záznamu z mestskej polície sa vrátili späť v pondelok majiteľke. Požičiaš, Ivetka, aj nabudúce? :)

Malacký drevorezbár Vladimír Burcl sa prezentoval svojou tvorbou spolu s manželkou, ktorá sa venuje vitráži. Spolu vytvárajú krásne kombinované diela. V ich stánku ste mohli nájsť aj ručne maľované hodvábne šatky. Vpravo dávam do pozornosti knihu slová.

 Venoval ju Vstúpte, n. o. Ďakujeme :)

"Použité slová klientov zo Vstúpte som náhodne na lístočkoch vybral a zoradil za sebou. Jedno slovo som poskladal z písmen v jednotlivých slovách a tie som vyplnil cínom. Význam je v tom, že často používame slová zbytočne a nezamýšľame sa nad ich významom. Rozprávame pre rozprávanie. Jednoduché slovo, ktoré povieme v určitej  nálade dokáže iného poznačiť v negatívnom, ale aj v pozitívnom význame niekedy na celý život," prezradil V. Burcl.

Foto: archív V. B.

Eduard Gecler je už v regióne známy. Svoje remeslo predstavuje návštevníkom počas Prvomájových Malaciek pravidelne. Rovnako sa zúčastňuje podobných akcií po celom Slovensku.

Čajovňa Faunova Záhrada poskytla lahodné čajové i nečajové nápoje, príjemné posedenie na kobercoch s vankúšmi a nechýbala ani poriadna vodná fajka s rôznymi druhmi príchutí. Podaktorí si mohli vyskúšať perkusie, či sa pridať k  poriadnej bubnovačke. 

Arteterapia s Andrejkou Krajčírovou - Záhradníkovou

"Úvečkari" mali stánok, v ktorom ste sa mohli dozvedieť o ekoakcii UV_zbery, čistenie čiernych skládoch v meste a okolí a rovnako o medzinárodnej priateľskom projekte River Jump.

"Ukázali sme ukážky canisterapia, výtvarníčka Alexandra Hudecová skrášlila deti originálnou maľbou na tvár. Každý mál možnosť dozviedieť sa niečo viac o doterajších a pripravovaných aktivitách Astusu. Za každý príspevok sme sa odvďačili zväzkom zdravej záhoráckej špargle," napísala po Prvomájových Malackách na FB stránke Barbora Zajačková (na foto nižšie).

Nezisková organizácia Vstúpte mala tri stánky. Mohli ste si v nich zakúpiť Vecičky s Dušou, ochutnať domáce dobroty, ovsenú kašu, bylinkovú limonádu, či kúpiť aj čerstvé bylinky. 

 Moji "vstupáci"

Foto: Martin Mráz, Julián Péter, Lucia Vidanová, Martin Ambruš, OZ Astus

Priatelia, ďakujem ešte raz!

Plánujete sa pridať k Malackej šošovici? Chcete sa prezentovať, predávať, tvoriť program, jednoducho pomôcť?

Píšte malackasosovica@gmail.com.

Potešíme sa :)

P.S.: Poviem vám, aj najjednoduchší nápad potrebuje podporu k realizácii. V prípade lurdskej jaskyne, ktorú počas Prvomájových Malaciek slávnostne vysvätili, patrí vďaka primátorovi a Pozagasu. Nápad, o ktorom sme začali pred rokom diskutovať, sa podarilo uskutočniť. Pevne verím, že Malacká šošovica raz "prerastie" celé mesto :) pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku