Ľudia pre Malacky » Pripravuje sa rekonštrukcia ďalšieho vnútrobloku

Krátke správy

10.08.2018
Veľkomoravská ulica sa od včera asfaltuje. Dodávateľ prosí o súčinnosť, počas dnešného dňa (piatok) sa bude pokladať druhá finálna obrusná vrstva v úseku od Štefánika po Bernolákovu, vjazd a výjazd nebude možný do večerných hodín. Pre mimoriadne vysoké teploty asfalt dlhšie schne. Prosíme obyvateľov, aby vyparkovali svoje vozidlá v druhej polovici Veľkomoravskej na stredu ráno (15.8.). Asfaltovať sa bude celý deň, v závislosti od počasia sa môžu práce predĺžiť do štvrtka. Keďže sa bude pokladať aj finálna obrusná vrstva, prosíme vodičov, aby rovnako nevchádzali na komunikáciu, aby neprišlo k poškodeniu a rešpektovali dopravné značenia.

07.08.2018
Dodávateľ prác na Bernolákovej a Veľkomoravskej ulici potvrdil, že do štvrtka budú dokončené prípravné práce na oboch dielach a presúva ťažkú techniku k asfaltovaniu. Prosí o súčinnosť, aby na štvrtok vodiči vyparkovali svoje vozidlá z parkoviska v Domkoch pri potravinách CBA a parkoviska zo zámkovej dlažby pri detskom ihrisku na Veľkomoravskej ulici. Na piatok ráno je potrebné uvoľniť parkovisko, ktoré sa nachádza oproti. V opačnom prípade nebude možné vyjsť počas niekoľkých hodín z parkovísk. Kvôli obsluhe sídliska cez víkend preruší práce a na pondelok prosí o vyparkovanie parkoviska pri modrom bytovom dome.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Miloš12.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

to: pavla12.08.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

Pavla Durecová11.08.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

Dano10.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Marek08.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Miloš07.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

J.Říha07.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Miloš06.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Príspevky z fóra

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018

Lucia Vidanová08.06.2018

Jana Osičková05.06.2018

jajehopapluha14.05.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Pripravuje sa rekonštrukcia ďalšieho vnútrobloku

Mesto systematicky rekonštruuje staré vnútrobloky v lokalite Ulice 1. mája. V poradí už štvrtým bude podľa poslanca Pavla Tedlu vnútroblok zo strany Martina Rázusa pri Centre voľného času. Ďalej ide do prípravy chodník na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici a okrem toho už prebieha súťaž na dodávateľa rekonštrukcie Veľkomoravskej ulice.

Mesto postupne rekonštruuje vnútrobloky na Ul. 1. mája. Podľa poslanca za tento volebný obvod Pavla Tedlu je vidieť, že sa v meste rekonštruuje systematicky po ucelených častiach, ktoré na seba vzájomne nadväzujú. Z jeho iniciatívy už mestský úrad zrekonštruoval vnútrobloky za Mestským centrom sociálnych služieb, v križovatke ulíc Pribinovej a 1. mája a tiež vnútroblok pri Spojenej škole s chodníkmi až po Záhorácku ulicu.

Najbližšie by malo prísť k rekonštrukcii starého vnútrobloku na Ul. Martina Rázusa. V súčasnosti sú v tomto vnútrobloku len pôvodné betónové panely, na ktorých sa parkuje.

Návrh rekonštrukcie vnútroboku na Ul. M. Rázusa v križovatke s Ul. 1. mája.

Okrem nových spevnených plôch parkoviska a prístupovej komunikácie sa majú v tomto vnútrobloku rekonštruovať prístupové chodníky k bytovým domom a tiež nový vstupný chodník od Ul. 1. mája. Novinkou by mohli byť dažďové záhrady, ktoré by zadržiavali dažďovú vodu z okolitých domov.

Poslanec Pavol Tedla pozval obyvateľov priľahlých bytových domov na stretnutie, kde mohli pripomienkovať pripravený návrh rekonštrukcie. Podľa jeho slov mali obyvatelia už len drobné pripomienky k bezbariérovému vjazdu do vnútrobloku, zachovaniu pôvodnej zelene a otázky k deliacim zeleným ostrovčekom v parkovisku a vyhradenému miestu ZŤP.

Mestský úrad predpokladá, že náklady na rekonštrukciu dosiahnu 100 tisíc eur, keďže bude potrebné kompletne meniť aj podložie. Okrem tejto investície sa pripravujú aj rekonštrukcie chodníkov na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici z dôvodu rekonštrukcie plynovodov. Mestský úrad sa venuje tiež príprave rekonštrukcie Záhoráckej ulice za Korzom a vnútrobloku na Námestí SNP. Financie na ich rekonštrukciu by mali schváliť poslanci na svojom júnovom zasadnutí.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

20.06.2018 08:42:36 | rr

Dobrý deň. Držím palce nech sa projekt podarí. U nás na sídlisku domky bol tiež vypracovaný pekný projekt revitalizácie. Spravilo sa "len" betónové multifunkčné ihrisko (po daždi je to aj bazén) a práce na zveľaďovaní volebného obvodu č. 4 ustali (po odchode poslanca p. Ondroviča z nášho obvodu). Tak snáď sa zase nájde niekto, kto ten projekt dokončí a nezostane len na papieri alebo v predvolebných sľuboch.