Ľudia pre Malacky » Pri kúpe pozemku treba byť opatrný

Krátke správy

12.09.2018
V Malackách kandidujú na post primátora mesta 3 kandidáti a na 18 poslaneckých miest sa o dôveru vo voľbe poslancov uchádza 31 kandidátov.

10.08.2018
Veľkomoravská ulica sa od včera asfaltuje. Dodávateľ prosí o súčinnosť, počas dnešného dňa (piatok) sa bude pokladať druhá finálna obrusná vrstva v úseku od Štefánika po Bernolákovu, vjazd a výjazd nebude možný do večerných hodín. Pre mimoriadne vysoké teploty asfalt dlhšie schne. Prosíme obyvateľov, aby vyparkovali svoje vozidlá v druhej polovici Veľkomoravskej na stredu ráno (15.8.). Asfaltovať sa bude celý deň, v závislosti od počasia sa môžu práce predĺžiť do štvrtka. Keďže sa bude pokladať aj finálna obrusná vrstva, prosíme vodičov, aby rovnako nevchádzali na komunikáciu, aby neprišlo k poškodeniu a rešpektovali dopravné značenia.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

mena kandidatov18.09.2018
Primátor Juraj Říha sa opätovne...

pre jj:15.09.2018
Primátor Juraj Říha sa opätovne...

jj14.09.2018
Primátor Juraj Říha sa opätovne...

to: Lubomir12.09.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Ľubomír12.09.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

peter bani07.09.2018
Dérerka má zrekonštruovaný...

nzr04.09.2018
Vo štvrtok sa začína rekonštrukcia...

nobody03.09.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Príspevky z fóra

Dušan27.08.2018

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018

Lucia Vidanová08.06.2018

Jana Osičková05.06.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Pri kúpe pozemku treba byť opatrný

Do redakcie sme dostali viacero otázok ku kúpe pozemkov na Ceste mládeže. V lokalite totiž zostali cesty vo vlastníctve developerov. Spýtali sme sa preto mestského úradu na najvhodnejší postup pri kúpe.

Do redakcie sme dostali otázku od obyvaľov, ktorí zvažujú kúpu pozemkov v lokalite za vojenskými bytovkami na Ceste mládeže. "Od predávajúcich som dostala informáciu, že cestu na Ulici Ludwiga Angerera bude vlastniť mesto a že sa teda nemusím báť o údržbu. Ako to je?," píše vo svojej správe jedna záujemkyňa o pozemok.

Ulica Ludwiga Angerera je novou ulicou v lokalite označenou červenou farbou.

Situáciu sme overovali na mestskom úrade. Cesta nie je vo vlastníctve mesta Malacky, neprišlo ani k dohode o jej budúcom prevode a mesto vzhľadom na usporiadanie a skladbu cesty o prevode ani neuvažuje. Pozemok pod cestou je navyše vo vlastníctve Slovenskej republiky, v správe Slovenského pozemkového fondu. Budúci záujemci o pozemky v tejto lokalite by mali byť pozorní, keďže v prípade akejkoľvek havárie by museli znášať náklady na opravu. Mesto v takýchto uliciach nevykonáva ani bežnú údržbu a správu.

Pri tejto príležitosti sme preverili aj novo pripravovanú susednú ulicu (modrou farbou). Podľa nášho zistenia bola cesta stavaná podľa požiadaviek mesta, avšak jeden z vlastníkov susednej prístupovej komunikácie odmietol uzavrieť s mestom dohodu. Preto aj tieto cesty zostanú vo vlastníctve developerov a budúci vlastníci domov budú užívať cudzie cesty za rovnakých rizík. Podľa našich informácií mesto zvažuje odstúpenie aj od pôvodnej zmluvy k ceste na Ulici Pavla Hallona.

Rovnaká situácia s cestou je aj v lokalite pri Hollého ulici v novo vzniknutých uliciach Sama Chalupku a Jána Kalinčiaka.

V lokalite Cesty mládeže sa údajne pripravuje výstavba bytových domov za terajšími vojenskými bytovkami. Obyvatelia by tak mali byť pri kúpe pozemkov opatrní, keďže predávajúci im nemusia uviesť informácie o všetkých pripravovaných zámeroch v ich budúcom susedstve.

Záujemcovia o kúpu pozemkov by si mali v každom prípade žiadať od mestského úradu aj tzv. územnoplánovaciu informáciu na konkrétnu parcelu. Tou sa dozvedia, či je pozemok vôbec určený k výstavbe. Predídu tým nepríjemným prekvapeniam pri neskoršom stavebnom konaní.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

16.02.2018 20:50:29 | vlado

Tak komunikácia bola stavaná podla požiadaviek mesta, vlastníci pozemkov zaplatia mestu najvyššiu možnú sadzbu pri dani za rozvoj obce, tak ja naozaj dúfam ,že mesto sa za odmenu k tomu neotočí chrbtom, ale k nejakej dohode s vlastníkom susednej prístupovej komunikácie dojde.

17.02.2018 13:28:15 | to: vlado

chapem mesto. ked sa pozreme na kataster tym zahadnym vlastnikom je koporec z labu. ten isty koporec co vlastni pozemok na bytovku. je vsetkym jasne preco nechce odovzdat cestu.

19.02.2018 12:28:55 | Andrea

..."Mesto zvažuje odstúpenie AJ od pôvodnej zmluvy k ceste na Ulici Pavla Hallona\"... - takže nie vlastník, ale mesto?! Na to odstúpenie je aký dôvod? Zdá sa Vám, že platíme málo za dane?! Trošku tomu nerozumiem. Hlavne že budeme chodiť korčuľovať. Ale tiež verím, že toto nedopustíte a spravíte všetko, aby tí ľudia boli spokojní.

21.02.2018 08:24:17 | J.Říha

Dobrý deň, dvaja z vlastníkov pozemkov nepristúpili k podpisu zmluvy, nemôžeme teda prevziať ani nadväzujúci úsek budúcej ulice. A keďže rovnaký vlastník nedodržal podľa nášho názoru ani technické podmienky k stavu prevádzanej komunikácie Ulice Pavla Hallona, zvažujeme odstúpenie od zmluvy. Treba si uvedomiť, že máme vyše 70 ulíc a vyžaduje sa od nás zabezpečiť ich opravy. Nie je podľa nás správne, aby sme museli ešte aj vynakladať ďalšie finančné prostriedky na kompletnú opravu tejto novej ulice. Ako by sa k tomu postavili obyvatelia starých ulíc ani nehovoriac. Ak si povôdný vlastník splni svoje zmluvné povinnosti a odstráni vady, sme pripravení zotrvať v zmluve.

05.03.2018 22:41:11 | stavebník

Vážený pán primátor, tak mesto nie je ochotné vynakladať finančné prostriedky na opravu ulice a obyvatelia sú povinní zaplatiť najvyšší možný poplatok za rozvoj? Na čo sa vlastne využijú tie peniaze, ktoré musia zaplatiť všetci stavebníci? A neviem ako pre vás, ale pre tých stavebníkov to nie sú to malé sumy. Dá sa niekde zistiť, kde boli použité peniaze, ktoré boli zaplatené na tento účel?

26.03.2018 10:40:39 | Jana

Tento clanok mi nesmierne zdvihol tlak, nakolko som jednou z buducich obyvateliek a jednou z tych, ktora:
1/ musela prisposobit svoj dom na parcelu tak aby bol vhodny podla poziadaviek mesta a uzmenho rozhodnutia (tj. stavebna ciara, obmedzenia voci jednotlivym vzdialenostiam...)
2/ musela predychat velmi velky poplatok za rozvoj mestu!
3/ a teraz predychat, ze mozno mesto neprevezme cestu a spojenu udrzbu s tym?

Prepacte, ale mam pocit, ze sme rukojemnikmi medzi vami a developmermi, s ktorymi neviete najst spolocnu rec. Sme ludia, ktori tam uz investovali nemale peniaze, tak prosim berte ohlad na nas ako na buducich obcanov mesta. Dufam, ze sa to coskoro vyriesi v prospech obyvatelov.