Ľudia pre Malacky » Predstavujeme Tomáša Bendu

Krátke správy

18.02.2020
Po viac ako dvoch rokoch verejného obstarávania je víťazom na modernizáciu železničného koridoru taliansko-slovenské združenie spoločností ICM S. p. A., Vicenza (vedúci člen) a Váhostav - SK, a. s., Bratislava, za takmer 275 mil. eur bez DPH. Pôjde o obrovskú stavbu. Budú sa vymieňať kolajiská, budovať podjazdy, odhlučnenie trate a v Malackách aj nové nástupištia s podchodmi.

15.12.2019
Mestské zastupiteľstvo schválilo rozpočet mesta na rok 2020 jednohlasne. Mesto bude hospodáriť s rozpočtom 23 175 267 €, z čoho vyše 6 miliónov eur bude použitých na kapitálové investície. Stavať sa mimo iného budú aj cyklotrasy, dobuduje sa nová telocvičňa v ZŠ Dr. J. Dérera, kde sa zrekonštruuje aj kuchyňa. Stavať sa budú detské jasle či nové osvetlenie Radlinského ulice a Záhoráckej ulice pred základnou školou, v ktorej sa budú modernizovať odborné učebne.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

marian18.05.2020
Plot je konečne preč, vzniká park

lebo16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

preto16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

Jana15.05.2020
Plot je konečne preč, vzniká park

preto14.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

Marcel24.04.2020
Na Rádku možno vznikne nová škola

Jano13.03.2020
Od decembra platia nové pravidlá...

Ela05.03.2020
Od decembra platia nové pravidlá...

Príspevky z fóra

Iva26.05.2020

matej24.04.2020

matej24.04.2020

Edo24.04.2020

matej22.04.2020


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Predstavujeme Tomáša Bendu

Tomáš Benda je ďalšou novou tvárou, ktorá s nami kandiduje na spoločnej občianskej kandidátke na poslancov. Mladý človek, ktorý má plno nápadov a obrovskú chuť pridať ruku k dielu. Mnohí ho poznáte z podujatí UV_zbery spojené s čistením prostredia Malaciek alebo kultúrneho festivalu UV_festival, kde pomáha s organizačným zabezpečením. Má 30 rokov a kandiduje spolu s Luciou Vidanovou v 2. obvode.

2. volebný obvod
Tomáš Benda (30),
obchodno-technický manažér, volebné číslo 1.

Kto som?

Som vyštudovaný elektrotechnik a vo svojej pracovnej kariére som pracoval pre viaceré medzinárodné spoločnosti doma i v zahraničí. Zaoberám sa problematikou technického zabezpečenia budov. V súčasnosti pracujem v spoločnosti Wolf na pozícii obchodno-technického manažéra. Vo svojom voľnom čase sa aktívne venujem inline hokeju, kultúre a rád cestujem. Dlhoročne sa zapájam do miestnych dobrovoľníckych akcií. Mnohí ma poznáte z podujatí UV_zbery, ktorých cieľom je odstraňovanie čiernych skládoch v Malackách a okolí, či kultúrneho UV_festivalu, kde som pomáhal s organizačným zabezpečením.

Prečo som sa rozhodol kandidovať?

Stotožnil som sa s programom iniciatívy Ľudia pre Malacky pre nasledujúce volebné obdobie. Páčia sa mi konkrétne návrhy, ktoré je možno v určitom období zrealizovať a tak skvalitniť život v meste. Rád by som bol pri tom a svojimi skúsenosťami a osobnými životnými postojmi prispel k naplneniu volebného programu, ktorý sme si ako jeden tím občianskej kandidátky stanovili. Dôležité je však pozorne počúvať názory občanov, preto by som rád zaviedol systém pravidelných osobných stretnutí napríklad pred každým zasadnutím mestského zastupiteľstva. Moje rozhodnutie pridať sa k tímu ĽPM ovplyvnilo aj to, že dokázali premeniť predvolebné sľuby z roku 2010 na konkrétne činy a predložili občanom odpočet práce.

Akej oblasti sa chcem venovať?

V prípade môjho zvolenia za poslanca mestského zastupiteľstva by som rád zúročil svoje odborné poznatky v rámci energetiky mesta a hospodárnosti mestských budov. Mám nadšenie aktívne pomáhať kultúre a malackému športu, ktorý je dôležitou samostatnou témou aj nášho volebného programu. K tomu, aby sa deti viac venovali športu, je potrebné, aby mesto zveľadilo a zabezpečilo verejné plochy, kde sa stretávajú rodiny s deťmi a dobudovalo športoviská. Preto sa zasadím o to, aby sa vytvoril systém ich postupnej revitalizácie. V našom volebnom obvode sa chcem venovať riešeniu otázok spojených s infraštruktúrou, parkovaním a zbližovaním komunít. Presadzujem osobný kontakt a aktívnu komunikáciu s obyvateľmi obvodu. Pre posilnenie dôvery obyvateľov k mestu považujem za dôležité, aby sa vyskytnuté problémy riešili aktívne.

UV_zber

 S kamarátmi Naďkou a Ronym počas letného UV_festivalupošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

16.10.2014 15:14:48 | ahoj

držím palce...veľmi

16.10.2014 17:19:19 | Katarina Dekankova

Drzime silno palce aj s Matkom, aby ta zvolili ;-)

16.10.2014 19:29:07 | Elenka

Tomaskovi drzime palce cela rodina aj so simonkom. Vyborny kandidat!

17.10.2014 11:03:35 | 2 veci

Velmi fandim LPM avsak na tomto clanku mi vadia 2 veci:

1. som pracoval pre viaceré medzinárodné spoločnosti doma i v zahraničí - ako potencionalny zvoleny odbornik na problematiku "energetiky mesta a hospodárnosti mestských budov" by ste mohli uviest aspon v naznakoch vase predosle pracovne skusenosti.

2. V súčasnosti pracujem v spoločnosti Wolf na pozícii obchodno-technického manažéra. - na stranke spolocnosti kde pracujete Vas uvadzaju ako reprezentanta - co neni to iste ako manazer, takze na jednej alebo druhej starnke by to mali opravit.

manažér -a m.
1. ekon. vedúci riadiaci pracovník vo výr. podniku
2. organizačný pracovník, kt. efektívne riadi nevýrobnú inštitúciu: klub potrebuje schopného m-a;

reprezentant -a m.
1. kto reprezentuje (význ. 1): r. Slovenskej republiky v OSN zástupca, delegát;
futbaloví, hokejoví r-i
2. (význ., typický) predstaviteľ (význ. 1): r. slovenskej hudby;

Neberte to prosim ako negativny komentar, verim ze v tom nebol umysel a drzim palce.

19.10.2014 11:00:54 | Tomáš Benda

Dobrý deň!

Ďakujem Vám všetkým za Váš názor a podporu, potešili.

Svoje pracovné skúsenosti som začal naberať vo švajčiarskej firme ID Group ako projektant vzduchotechniky, potom v lichtenštajnskej firme Hoval, ktorá má celoeurópske zameranie na vykurovaciu techniku a vzduchotechniku a teraz vo svojej profesionálnej kariére v oblasti vykurovacej techniky pokračujem vo firme Wolf pôsobiacej na Slovensku.

Čo sa týka pomenovania mojej pracovnej pozície, je to zaužívaný výraz. Firmu Wolf reprezentujem v obchodno - technických záležitostiach v pridelenom regióne. Od vyhľadania zákazky, technickým projektom až po jej realizáciu a budovania vzťahov na danom trhu.

Majte krásnu slnečnú nedeľu!