Ľudia pre Malacky » Práce na nadjazde sa skončili

Krátke správy

28.11.2018
Získajte dotáciu z rozpočtu mesta! Komisia pre kultúru a cestovný ruch pri MsZ vyzýva všetky aktívne občianske združenia, neziskové organizácie, združenia pri školách, škôlkach či iné inštitúcie s dobrými nápadmi, aby si podali žiadosť o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Malacky na rok 2019. Príspevok môžu dostať na pravidelné aktivity, usporiadanie podujatí, edičnú činnosť a pod. Formulár na žiadosť nájdete na webe mesta www.malacky.sk, časť MESTO – DOTÁCIE A GRANTY. Žiadosti treba podať do 30. novembra 2018.

10.11.2018
Podľa našich informácií sú už istí poslanci v 1., 2. a 6. obvode, v tomto poradi 1. Jozef Mračna, 2. Ladislav Čas a 3. Štefan Hronček. V 2. obvode zviťazil Marián Haramia, druhá Lucia Vidanová a tretí Daniel Masarovič. V 6. obvode vyhral Milan Ondrovič pred Richardom Hájkom, tretí skončil Marián Andil.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Jozef11.12.2018
V centre meste vyrastie obchodné...

Miloš09.12.2018
Mesto dokončilo obnovu interiéru...

občan07.12.2018
Mesto dokončilo obnovu interiéru...

Janečková03.12.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

nobody01.12.2018
Spustila sa príprava na výstavbu...

občan27.11.2018
Mesto dokončilo obnovu interiéru...

m27.11.2018
Spustila sa príprava na výstavbu...

Dano26.11.2018
Spustila sa príprava na výstavbu...

Príspevky z fóra

TEKOS01.10.2018

Blanka26.09.2018

Dušan27.08.2018

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Práce na nadjazde sa skončili

Rekonštrukčné práce na hlavnej príjazdovej komunikácii sa skončili. Otvorenie posledného zrekonštruovaného úseku sa predpokladá v pondelok večer či utorok ráno po dokončení vodorovného značenia. Regionálne cesty trvajú na odstránení nerovností a spojov, ktoré by sa mali opravovať na jar. Stavebné práce na nezrekonštruovanom moste a vozovke pri vstupe do Malaciek pred čerpacou stanicou TAM by sa mali začať v budúcom roku.

Aktuálna piata a tým aj posledná etapa veľkej rekonštrukcie hlavnej príjazdnej komunikácie do Malaciek sa skončila. V poslednom úseku pod slimákom, tzv. dolné rameno nadjazdu, sa stavebné práce na podloží skončili a položený je aj nový asfaltový koberec. Do pondelka by malo byť vyznačené vodorovné dopravné značenie a následne príde k otvoreniu uzavretej komunikácie. Súčasťou týchto prác by malo byť aj rozšírenie cesty o nový jazdný pruh s násypom ako príprava pre budúce napojenie záchytného parkoviska, na ktoré získalo mesto Malacky peniaze z eurofondov.

Mesto objednalo aj nové verejné osvetlenie dolného ramena cesty. Do času jeho dodania nebude úsek osvetlený. Pôvodné staré stožiare museli byť pre rozšírenie cesty zdemontované.

Celková rekonštrukcia príjazdu do Malaciek sa začala vo štvrtok 21. júna. Stavebné práce sa realizovali v jednotlivých etapách, ktoré na seba nadväzovali vždy po jednotlivých úsekoch. Keďže Regionálne cesty evidovali nedobré urobené spoje najm v úseku pri čerpacej stanici Jurki a moste pri letnom kúpalisku, dodávateľ pristúpi k ich oprave počas jari. V budúcom roku by mali pokračovať aj stavebné práce na nezrekonštruovanom moste a vozovke pri vstupe do Malaciek pred čerpacou stanicou TAM.

Rekonštrukcia Duklianskych hrdinov

Obyvatelia by sa mali pripraviť na dočasné obmedzenia na Duklianskych hrdinov. Komunikácia v správe Bratislavského samosprávneho kraja by sa mala kompletne rekonštruovať v budúcom roku. Rekonštrukciu tejto cesty predstavil predseda kraja Juraj Droba na spoločnom rokovaní s vedením mesta. Predseda kraja navrhne túto investíciu poslancom na schválenie v rámci návrhu krajského rozpočtu na budúci rok. Ide o reakciu na aktuálne prebiehajúcu rekonštrukciu cesty medzi Rohožníkom a Malackami.

Projekt rekonštrukcie tejto cesty sa totiž končí pred tabuľou mesta v lokalite Na majeri pred diaľnicou. Vedenie Malaciek dlhodobo upozorňovalo na tento nepriaznivý stav. Výsledkom spoločného rokovania medzi mestom a krajom priniesli svoje ovocie v podobe návrhu celkovej rekonštrukcie Duklianskych hrdinov od križovatky pri Gajdárovi po lokalitu Na majeri. Počas týchto prác by chcelo mesto vybudovať aj nové cyklistické a pešie spojenie lokality Na majeri s Ul. Duklianskych hrdinov.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

16.11.2018 02:41:54 | Miloš

A konecne by sa mohlo vyasfaltovat aj to parkovisko pred nemocnicou. V dnesnej dobe mat tak deraveparkovisko a k tomu este pred tako dolezitou budovou kde dennodenne prichadzaju ludia.