Ľudia pre Malacky » Poslanci schválili zámer výstavby kultúrneho domu

Krátke správy

10.08.2018
Veľkomoravská ulica sa od včera asfaltuje. Dodávateľ prosí o súčinnosť, počas dnešného dňa (piatok) sa bude pokladať druhá finálna obrusná vrstva v úseku od Štefánika po Bernolákovu, vjazd a výjazd nebude možný do večerných hodín. Pre mimoriadne vysoké teploty asfalt dlhšie schne. Prosíme obyvateľov, aby vyparkovali svoje vozidlá v druhej polovici Veľkomoravskej na stredu ráno (15.8.). Asfaltovať sa bude celý deň, v závislosti od počasia sa môžu práce predĺžiť do štvrtka. Keďže sa bude pokladať aj finálna obrusná vrstva, prosíme vodičov, aby rovnako nevchádzali na komunikáciu, aby neprišlo k poškodeniu a rešpektovali dopravné značenia.

07.08.2018
Dodávateľ prác na Bernolákovej a Veľkomoravskej ulici potvrdil, že do štvrtka budú dokončené prípravné práce na oboch dielach a presúva ťažkú techniku k asfaltovaniu. Prosí o súčinnosť, aby na štvrtok vodiči vyparkovali svoje vozidlá z parkoviska v Domkoch pri potravinách CBA a parkoviska zo zámkovej dlažby pri detskom ihrisku na Veľkomoravskej ulici. Na piatok ráno je potrebné uvoľniť parkovisko, ktoré sa nachádza oproti. V opačnom prípade nebude možné vyjsť počas niekoľkých hodín z parkovísk. Kvôli obsluhe sídliska cez víkend preruší práce a na pondelok prosí o vyparkovanie parkoviska pri modrom bytovom dome.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Miloš12.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

to: pavla12.08.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

Pavla Durecová11.08.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

Dano10.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Marek08.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Miloš07.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

J.Říha07.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Miloš06.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Príspevky z fóra

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018

Lucia Vidanová08.06.2018

Jana Osičková05.06.2018

jajehopapluha14.05.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Poslanci schválili zámer výstavby kultúrneho domu

Poslanci malackého mestského zastupiteľstva podporili na svojom včerajšom zasadnutí okrem zámeru výstavby kultúrneho domu aj návrh na revitalizáciu zóny Zámocká. Primátora mesta splnomocnili na prípravu architektonického návrhu revitalizácie tejto centrálnej zóny.

Primátor mesta Juraj Říha otvoril rozpravu k tomuto bodu výhlasením o začiatku dôležitej diskusie k budúcemu rozvoju centra mesta. Podľa jeho slov je dôležitou otázkou rozvoja zabezpečenie pekných verejných priestorov. Záverečnému hlasovaniu o revitalizácii zóny Zámocká však predchádzala rozsiahla diskusia k možnosti búrania starej budovy Nafty na Radlinského ulici. Časť poslancov jednoznačne podporila asanáciu budov a vyčistenie zastavaných pozemkov pre budúce pešie a pobytové plochy. Časť poslancov by chcela pred definitívnym rozhodnutím o búraní budov vidieť vizualizácie možných alternatív riešenia budovy.

Po diskusii k možnostiam situovania samotného kultúrneho domu sa napokon poslanci priklonili k návrhu vedenia mesta a jednoznačne podporili umiestnenie kultúrneho domu v centrálnej mestskej zóne lokality Zámockej ulice, ktorá predstavuje podľa predkladateľov pôvodnú historickú os kaštieľ - kláštor.

Navrhovaný rozsah rekonštrukcie zóny Zámocká.

Mestský úrad má v ďalšom konaní pripraviť vizualizácie a architektonické návrhy možnej podoby rekonštrukcie s umiestnením hromadnej podzemnej garáže, kultúrneho domu a občianskeho vybavenia. Veľkou podzemnou garážou by sa parkovanie vozidiel dostalo pod zem a mesto by tak mohlo revitalizovať verejné priestory okolo hotela Atrium, obchodného domu Stred a synagógy. Návrh musí obsahovať možnosti riešenia organizácie dopravy v tejto lokalite.

V súčasnosti prebieha medzinárodná architektonická súťaž na revitalizáciu ďalšieho priestoru, a to v lokalite Mierového a Kláštorného námestia v súvislosti so zámerom výstavby hromadnej garáže pod budovou súčasného sídla mestského úradu v Inkubátore. Ide o dvojkolovú súťaž, ktorej finálne výsledky by mali byť verejnosti predstavené začiatkom jesene.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

11.05.2018 13:17:19 | Dano

Rozvoj kultúry je po školstve a zdravotníctve najdôležitejšia vec. Určite je to lepšia voľba než investícia do hokejového štadióna. Športovci reprezentovaní opitými potetovanými a za veľké peniaze kúpenými hráčmi vzory pre našu mládež nedávajú. Palec hore všetkým poslancom.

11.05.2018 18:48:05 | nobody

Som za zbúranie toho socialistického vredu na tele nášho mesta

Dúfam, že stavby, ktoré ho nahradia budú jeho dôstojnejšou náhradou. Tak, aby sa občania tohoto mesta za ten plac nemuseli hanbiť. Dúfam, že sa mesto nebude inšpirovať tými kurínmi na druhej strane Zámockej ulice

30.05.2018 13:31:08 | pd

Zaujímavé. Hlavne tie podzemné garáže.