Ľudia pre Malacky » Petícia za opakovanie hlasovania o odvolaní riaditeľky Mračnovej

Krátke správy

14.02.2021
Mesto oznámilo otvorenie základných škôl, škôlok a ZUŠ od pondelka 22. februára. Kompletné informácie vrátane pokynov k testovaniu jedného zákonného zástupcu uverejnil mestský úrad na stránke www.skola.malacky.sk.

07.02.2021
Malacké základné školy a škôlky sa k 8. februáru neotvárajú. Ich otvorenie neodporučil vzhľadom na epidemiologickú situáciu v celom Bratislavskom kraji ani hlavný hygienik.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Marcel15.04.2021
Pripravuje sa rekonštrukcia ďalších...

To: Jan28.03.2021
Obec Kostolište zostala bez školy

Jan25.03.2021
Obec Kostolište zostala bez školy

Jaro25.02.2021
Odpadové hospodárstvo

Miloš22.02.2021
Odpadové hospodárstvo

Marian15.01.2021
Prvá do realizácie pôjde cyklotrasa...

Miloš10.01.2021
Prvá do realizácie pôjde cyklotrasa...

Marian04.01.2021
Prvá do realizácie pôjde cyklotrasa...

Príspevky z fóra

Tono15.03.2021

LPM.sk13.03.2021

Antonín08.03.2021

Jano08.03.2021

Iva26.05.2020


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Petícia za opakovanie hlasovania o odvolaní riaditeľky Mračnovej

O zverejnenie článku k petícii požiadala portál LPM.sk obyvateľka mesta Paulína Kováčová. Adresuje ju poslancom mestského zastupiteľstva ako reakciu na tajné hlasovanie, v ktorom nebola riaditeľka Mestského centra sociálnych služieb, Mgr. Daniela Mračnová, odvolaná z funkcie.

Milí občania, Malačania,

14. apríla 2011 počas rokovania mestského zastupiteľstva dal primátor mesta Malacky návrh na odvolanie riaditeľky MsCSS Mgr. Daniely Mračnovej, poslanci ho však po vyše hodinovej diskusii neodsúhlasili.

10. novembra 2011 sa mestské zastupiteľstvo opäť zaoberalo správou z vykonanej finančnej kontroly v p.o.m. Mestskom centre sociálnych služieb, v ktorej prišlo k nelegálnemu prevodu 191 tisíc eur na súkromné účty bývalou ekonómkou organizácie. Primátorov návrh na odvolanie štatutárky MsCSS  Mgr. Daniely Mračnovej znovu nebol schválený. Z výsledku tajného hlasovania vyplýva, že osem poslancov hlasovalo za odvolanie riaditeľky z funkcie, štyria sa zdržali a štyria boli proti a pán poslanec Mračna sa hlasovania nezúčastnil.

Po takomto vyvodzovaní zodpovednosti, rozhodovaní nášho cteného zastupiteľského orgánu mesta Malacky, som sa rozhodla pre petíciu za odvolanie pani Daniely Mračnovej. Záleží mi na tomto meste a na jeho občanoch. Preto ma zaráža ma výsledok hlasovania. Mám dojem, že niektorým poslancom mestského zastupiteľstva nezáleží na verejnej mienke. Myslím si preto, že je potrebné urobiť viac ako čakať.

Spravodlivé a transparentné mesto, to je to, čo si želám pre svoje deti, ktoré v ňom vyrastajú, študujú, pravdepodobne ho budú neskôr aj formovaťa budovať. Neskrývam svoje rozhorčenie. Jediné, čo žiadam, aby poslanci rešpektovali to, čo chcú, žiadajú obyvatelia Malaciek, odosobnili sa od svojich subjektívnych názor a postojov k vzniknutej situácii a rozhodovali na základe preukázaných faktov z výsledkov činnosti hlavnej kontrolórky mesta.

Kontrolou v MsCSS bolo zistené, že z bankových účtov príspevkovej organizácie boli neoprávnene čerpané a prevedené na súkromné účty finančné prostriedky spolu vo výške 191 182,27 EUR. Organizácia MsCSS porušila finančnú disciplínu a pravidlá rozpočtového hospodárenia podľa zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy, keďže použila verejné prostriedky získané od obyvateľov, od zriaďovateľa, ale aj zo štátu v rozpore s určeným cieľom, nedodržala ustanovenia zákona o finančnej kontrole a konala tiež v rozpore so zákonom o účtovníctve.

Mgr. Daniela Mračnová je zodpovedná štatutárka za riadenie, vedenie a kontrolu svojej organizácie a hospodárenie s finančnými prostriedkami nás všetkých, preto petičným hárkom nežiadam nič iné ako spravodlivosť.

Petičné hárky si môžete vytlačiť a dať svojim susedom, kolegom, priateľom. Dajme o nás vedieť a ukážme poslancom, že z nás nebudú robiť hlupákov. Sťažovať sa len doma, nepomôže.

Ďakujem.

Paulína Kováčová

 

Petíciu si môžete stiahnuť tupošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

06.01.2012 19:21:55 | yx

A bude odvolaná aj kontrolórka Čikošová? Veď ona má najväčší podiel na tom. Ak by bola vykonávala kontrolu ako mala, tak nemuselo k tomu prísť.

09.01.2012 13:43:49 | Maros T.

http://zahorie.sme.sk/c/6191572/riaditelku-vyzvali-aby-odstupila.html

http://www.malacky.sk/index.php?page=clanok_cely&id=2748

Odstupila uz? Co viac Mracnova chce? Ten kto ju voli ju vyzval k odstupeniu. Ona nema za sebou ani poslancov. Nema to horsie ako keby ju odvolali? Normalny clovek by mal zbalene 5 minut po takej vyzve a ona ne. Na malackej stranke sa pise,ze jej neschvalili hned 2 dokumenty. To takto chce pracovat? Pojdu teraz po nej bude viac sledovana. Nemoze dlho fungovat. Sa tam drzi za kazdu cenu. Rovno nech ju odvolaju taki ludia sa budu drzat zubami nechtami.

09.01.2012 18:36:15 | ja

Maros T.... neuveris, ale su to presne take iste dokumenty, ktore jej schvalovali mnoho uplynulych rokov uplne v pohode... a teraz zrazu nie su dobre... preber sa prosim Ta a zacni uvazovat, vsetko je to jedna fraska len preto, ze niekomu velmi zalezi na tejto velmi lukrativnej nehnutelnosti ... alebo na predmete podnikania... spravia si tu domov dochodcov, kde budu stary ludia platit namiesto necelych 200e 1000e... a bol si na niektorom zastupitelstve, kde sa malo odvolavat???? Ako sa Ti fagani, co ich neviem ktory mabor volil spravaju, hlavne velavazeny p. Riha, co si o sebe mysli, ze je pan boh??? Mracnova je blba, ze ju prijala, ale si poloz otazku, jak je mozne, ze ta ekonomka este nesedi za spreneverenie takmer 200 tis EUR!!!!! Zeby mala za sebou niekoho moooc vplyvneho?????? Jezisi, tolko sa uz o tom popisalo, furt dokola ta ista pesnicka... Mracnova je zla stryga, a kazdy okolo, vratane ekonomky aj kontrolorky je svatec... trochu na zvracanie, nemyslis?

09.01.2012 18:40:25 | ja

... a p. Kovacova, pisete, ze "Mgr. Daniela Mračnová je zodpovedná štatutárka za riadenie, vedenie a kontrolu svojej organizácie a hospodárenie s finančnými prostriedkami nás všetkých..." ...skutocne nas vsetkych, zrazu??????????? A ako safarite VY na meste s NASIMI peniazmi?????????????????????? Hlupakov z nas robite VY!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prestante nas urazat svojimi kecami, pretoze velmi dobre viete, kto sa na tom nabalil...a Mracnova to nie je!!!!!!!!!!!!!!!!!

12.01.2012 07:54:32 | Maroš M.

Pani Mračnová bola s pani hlavnou ekonómkou veľká priateľka, stále spolu sedávali v Mračnovej kancelárii, dokonca aj stránky vybavovala spolu s ňou za jedným stolom, evidentne mala pani hlavná ekonómka dosť času v práci a nemusela sedieť za počítačom, aby kontrolovala prevody peňazí na účty, boli povinné kontrolovať odchádzajúce peniaze z organizácie obidve, majú plnú zodpovednosť. Navyše pani Mračnová nie je dobrou riaditeľkou, nedodržiava pri práci s klientami zásady mlčanlivosti a dodržiavania súkromia voči klientom- etiku pri práci zo sociálnym klientom. Sám som bol svedkom, ako vybavovala jedného pána v kancelárii, ktorý jej tam rozprával o zdravot. problémoch svojej starej príbuznej a ona mala dvere dokorán otvorené na chodbu, vôbec sa nestarala, či tam niekto sedí a náhodou nepočuje tieto detaily o tej panej...toto si žiadna riaditeľka soc. zariadenia nemôže a nemá dovoliť porušovať etiku pri práci so sociálnym klientom! Okrem toho dáva zmluvy na opatrovanie hocikomu známemu bez toho, aby zvyšná rodina toho opatrovaného človeka okrem jedného príjemcu peňazí vedela, že niekto berie za opateru toho starého príbuzného peniaze- dokonca ani ten opatrovaný človek to nie vždy vie.