Ľudia pre Malacky » Nová športová aréna sa rozbehne podľa plánu

Krátke správy

22.06.2020
Výstavba novej telocvične v areáli Základnej školy Dr. J. Dérera sa blíži ku koncu. Vedenie mesta by ju malo odovzdať škole do užívania v utorok 30. júna.

18.02.2020
Po viac ako dvoch rokoch verejného obstarávania je víťazom na modernizáciu železničného koridoru taliansko-slovenské združenie spoločností ICM S. p. A., Vicenza (vedúci člen) a Váhostav - SK, a. s., Bratislava, za takmer 275 mil. eur bez DPH. Pôjde o obrovskú stavbu. Budú sa vymieňať kolajiská, budovať podjazdy, odhlučnenie trate a v Malackách aj nové nástupištia s podchodmi.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

xyz05.10.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

nobody30.09.2020
Severný obchvat Malaciek je prioritou

názor13.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

nobody09.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

P. Š.08.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

marian18.05.2020
Plot je konečne preč, vzniká park

lebo16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

preto16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

Príspevky z fóra

Iva26.05.2020

matej24.04.2020

matej24.04.2020

Edo24.04.2020

matej22.04.2020


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Nová športová aréna sa rozbehne podľa plánu

Mestské médiá priniesli informáciu, že mestu chýba viac ako milión eur na vykrytie nových zákonných povinností. Radnica musela podľa zverejnených informácií zúžiť kapitálové výdavky a preškrtáva aj svoje budúcoročné plány. Zaujímalo nás preto, či sa uvažuje aj s pozastavením výstavby novej športovej arény, ktorá bola nedávno schválená poslaneckým zborom.

Mestské médiá zverejnili informáciu, že mesto sa aktuálne pasuje s náročným zostavovaním rozpočtu. Neľahkú situáciu potvrdil pre mestské médiá aj samotný primátor mesta Juraj Říha: „V posledných rokoch sme našli rezervy vo fungovaní mestského úradu a snažili sme sa utlmovať bežné výdavky. Nemalé peniaze prišli do mesta aj cez eurofondy či iné formy dotácií, čo takisto výrazne pomohlo rozvoju mesta. O takéto externé zdroje sa budeme uchádzať aj naďalej. Nové zákonné povinnosti však predstavujú také veľké finančné bremeno, že za súčasných príjmov by nám hrozilo zastavenie života v meste. Na takýto scenár upozorňovali poslancov Národnej rady SR mnohí primátori a starostovia, ktorí poukazovali na riziko zvyšovania miestnych daní. Pre Malacky tieto nové zákonné povinnosti znamenajú mínus 1,4 milióna eur.“

Podobným procesom a avizovaným zvyšovaním miestnych daní prechádzajú aj ďalšie samosprávy, na Záhorí takmer všetky mestá od Stupavy, Holíča, Senice, Skalice až po malé obce v okolí Malaciek. Na malackej radnici sa aktuálne rieši aj úprava investičného plánu na ďalšie roky. Je takmer isté, že výpadok príjmov zo štátu spôsobí zbrzdenie viacerých projektov.

Je ohrozená výstavba aj športovej arény?

Vedenie mesta sme oslovili s otázkami k novej športovej tréningovej aréne, ktorá má v sebe zahŕňať nielen multifunkčnú športovú halu, ale aj hokejovú halu a ubytovanie. Ide o najväčší investičný cieľ tohto volebného obdobia. Podľa informácií z radnice má projekt naďalej zelenú, naplno sa pripravuje projektová dokumentácia pre územné konanie, ktoré sa má spustiť v najbližších dňoch. Šetrenie by sa preto novej športovej arény nemalo dotknúť, keďže výstavba je krytá schváleným úverom a dotáciou od štátu, o ktorú sa mesto aktuálne uchádza.

Zverejnená podoba novej športovej arény v lokalite bývalej píly.

Odhodlanie zrealizovať projekt športovej arény potvrdil na sociálnej sieti sám primátor slovami: "Pozemky sú dohodnuté, úver je podpísaný, projektová dokumentácia pre územné konanie sa finišuje a aj žiadosť o dotáciu odišla, takže tento projekt musíme dať, aj keby neviem čo bolo."

Primátorove slová potvrdzuje aj aktuálna snímka z katastra. Všimli sme si, že v lokalite bývalej píly je už odčlenený veľký pozemok o výmere 9300 m2, ktorý je pripravený pre arénu.

Pozornosť sa preto sústreďuje na získanie dotácie od štátu. Projekt schválili poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí si však určili podmienku, aby mestský úrad predložil alternatívy výstavby v prípade, ak by mesto nebolo úspešné a dotáciu 1,5 milióna eur nezískalo.pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku