Ľudia pre Malacky » Na Ceste mládeže padla strecha

Krátke správy

15.03.2018
Mesto sa uchádza o dotáciu 950 tisíc eur z Ministerstva kultúry SR na komplexnú rekonštrukciu fasády Pálffyovského kaštieľa. Projektom sa má riešiť aj asanácia vlhkosti fasády v zemi, kedy sa celý kaštieľ hlboko odkope a podreže. Na túto fázu prác by nadviazala obnova fasády aj s úplnou výmenou okien.

11.02.2018
Projekt II. etapy modernizácie verejného osvetlenia je v plnom prúde. Inštalovaných je už takmer 500 nových LED svietidiel z celkového počtu 1430. V nasledujúcich týždňoch sa budú rekonštruovať rozvádzače a opravovať diagnostikované systémové poruchy vedení. Mesto tým odstráni dlhodobé problémy s výpadkami v rôznych častiach mesta. Súčasťou projektu je aj výmena časti železných stožiarov a všetkých pôvodných betónových stožiarov v sídliskách.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

XYZ19.06.2018
V centre meste vyrastie obchodné...

Martin18.06.2018
V centre meste vyrastie obchodné...

Leonardo13.06.2018
V centre meste vyrastie obchodné...

miloš12.06.2018
V centre meste vyrastie obchodné...

Peter12.06.2018
V centre meste vyrastie obchodné...

jj12.06.2018
V centre meste vyrastie obchodné...

VW11.06.2018
V centre meste vyrastie obchodné...

Pavel Janík10.06.2018
V júni sa začne rekonštrukcia...

Príspevky z fóra

Lucia Vidanová08.06.2018

Jana Osičková05.06.2018

jajehopapluha14.05.2018

Edo26.04.2018

iveta Boskovicova28.02.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Na Ceste mládeže padla strecha

Nočná víchrica s dažďom napáchala škody aj v Malackách. Ešte v noci bola primátorom mesta vyhlásená mimoriadna situácia z dôvodu strhnutej strechy na bytovom dome. K poškodeniu došlo aj na synagóge.

Počas noci zo štvrtka na piatok sa cez oblasť západného Slovenska prehnala silná búrka. Keďže prišlo k vyvaleniu stromov na viacerých miestach, boli ešte v noci povolané záchranné zložky. Podľa meteorológov najväčšia intezita víchrice Malacky obišla, ale aj aj tak stihla napáchať škody. Najväčší problém spôsobila na Ulici Cesta mládeže, kde strhlo strechu z nového bytového domu.

Strhnutá strecha zostala visieť nad vstupmi do bytovky.

Kuriózne je, že ide o zhruba dvojročnú novostavbu bytového domu. Na miesto prišli počas noci aj veliteľ zásahových zložiek Pavol Mikulášek, prednosta okresného úradu Jozef Mračna aj primátor mesta Juraj Říha. Ten ešte počas noci vyhlásil mimoriadnu situáciu a mesto preventívne zabezpečilo náhradné ubytovanie v hoteli. Keďže prišlo k evakuácii väčšieho počtu ľudí, ubytovanie bolo zabezpečené zo strany záchranných zložiek na záchrannej brigáde. Mnohí obyvatelia si zabezpečili nocľah u príbuzných.

Počas dnešného dňa bude musieť prísť ku konečnej asanácii strechy a provizórnemu prestrešeniu.

Víchrica narobila škody aj v uliciach. Od rána mesto zabezpečuje prostredníctvom mestskej spoločnosti Tekos odstraňovanie padnutých stromov a konárov a kontrolu verejného osvetlenia. Pre vysoký počet hlásení sa podnety riešia aj v spolupráci so záchranným systémom. Prioritne sa v ranných hodinách odstraňujú závady na zjadnosti ciest a centrum mesta, kde došlo v noci aj k rozlomeniu a zrúteniu stromu vedľa polície.

Strom na Zámockej ulici poškodil aj národnú kultúrnu pamiatku synagógy.

Veľký strom mal poškodiť strechu, okná a fasádu synagógy. Podľa našich informácií už mesto komunikuje s poisťovňou a pripravuje po odstránení stromu dočasné prekrytie okien a rýchlu opravu strechy.

Poškodené a popadané stromy zostali aj v Zámockom parku. Po dočistení centra mesta sa začne pracovať na ich odstránení. Iné väčšie škody na mestskom či inom majetku zatiaľ nie sú hlásené.

V Zámockom parku padlo viacero stromov.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm
Volkswagen reklama

Komentáre k článku

22.08.2017 00:46:31 | Maťašovský

SHMÚ varuje pred takýmito mimoriadnymi poveternostným udalosťami každú dotknutú obec a mesto. To následne má varovať občanov, a to miestnym rozhlasom, alebo sirenou. Prečo mesto Malacky neupozorní občanov, aby sa mohli zabezpečiť, venovať starostlivosť svojmu bezpečiu v prípade ohrozenia?

22.08.2017 14:46:17 | miloš

pre Matasovksy
bohuzial to ze bytovka na ktorej sa to stalo je z mojej strany odflaknuta robota ako cela navrhnuta budova. A na co upozornovat? Mas to dane v zakone? Ak sa nemylim v dnesnej dobe ty to davaju kazdy den ake bude pocasie zajtra. Dokonca existuje aj internet. Bhuzial maly by ste sa stazovat na toho kto postavil danu strechu tak neodborne alebo naprojektoval. A preco neodleteli potom aj strechy na inch domoch ked to bol az taky hurikan?!

23.08.2017 10:32:00 | Maťašovský

Áno, povinnost mesta, či obce informovať o blížiacich sa pohromách je zo zákona. Každý primátor dostáva extra upozornenie o blížiacej sa katastrofe. Načo by to dostával asi????
To, že je na novej bytovke odflaknuta robota, to rieši obchodný zákon o záruke služieb. Odflaknuta práca developera je odflaknuta služba s možnosťou reklamácie. S tým mesto nemá nič spoločné.