Ľudia pre Malacky » Mesto spúšťa ďalšie projekty

Krátke správy

15.03.2018
Mesto sa uchádza o dotáciu 950 tisíc eur z Ministerstva kultúry SR na komplexnú rekonštrukciu fasády Pálffyovského kaštieľa. Projektom sa má riešiť aj asanácia vlhkosti fasády v zemi, kedy sa celý kaštieľ hlboko odkope a podreže. Na túto fázu prác by nadviazala obnova fasády aj s úplnou výmenou okien.

11.02.2018
Projekt II. etapy modernizácie verejného osvetlenia je v plnom prúde. Inštalovaných je už takmer 500 nových LED svietidiel z celkového počtu 1430. V nasledujúcich týždňoch sa budú rekonštruovať rozvádzače a opravovať diagnostikované systémové poruchy vedení. Mesto tým odstráni dlhodobé problémy s výpadkami v rôznych častiach mesta. Súčasťou projektu je aj výmena časti železných stožiarov a všetkých pôvodných betónových stožiarov v sídliskách.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Maria07.04.2018
Mesto zvyšuje bezpečnosť priechodov

Roman05.04.2018
Mesto zvyšuje bezpečnosť priechodov

Dano26.03.2018
Primátor sa ohradil voči...

Jana26.03.2018
Pri kúpe pozemku treba byť opatrný

emy20.03.2018
Po prestávke sa pokračuje vo výmene...

J.Říha20.03.2018
Rekonštrukcia Veľkomoravskej bude na...

loly13.03.2018
Rekonštrukcia Veľkomoravskej bude na...

LPM.sk09.03.2018
Po prestávke sa pokračuje vo výmene...

Príspevky z fóra

iveta Boskovicova28.02.2018

John26.01.2018

Reno19.01.2018

Mila04.01.2018

Dano02.01.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Mesto spúšťa ďalšie projekty

Mesto spustilo projekt mestskej hromadnej dopravy, čím sa plní ďalší veľký cieľ v oblasti podpory verejnej dopravy. Okrem toho sa finišujú prípravy na projekt výstavby záchytného parkoviska v Píle a tento týždeň podáva mestský úrad projekt na výstavbu nosnej cyklotrasy z eurofondov.

Európsky týždeň mobility naplnil mestský úrad viacerými aktivitami. Tou nosnou bol projekt spustenia mestskej hromadnej dopravy, ktorá podľa viceprimátora mesta Milana Ondroviča pokrýva takmer celé územie mesta. Ako východiskový bod štyroch nových liniek MHD je železničná a autobusová stanica. „Grafikon sme sa v maximálnej miere snažili prispôsobiť ranným vlakovým spojom a školskému rozvrhu, ale aj pracovnej dobe priemyselných prevádzok v meste. Na našich linkách budú jazdiť klimatizované autobusy Slovak Lines s mobilnou wi-fi sieťou. Vážime si každého jedného obyvateľa mesta, ktorý nechá doma svoje auto a bude sa presúvať autobusmi MHD. Aj preto sme sa rozhodli pre darček pre všetkých, čo budú využívať verejnú dopravu v Malackách, a prvý týždeň bude cestovanie zadarmo,“ doplnil viceprimátor pre mestské médiá.

Symbolické spustenie MHD v Malackách prestrihnutím pásky. Zľava viceprimátor mesta Milan Ondrovič, generálny riaditeľ Slovak lines Peter Sádovský a primátor mesta Juraj Říha.

Krátky tematický program k rozvoju verejnej dopravy si pripravili žiaci zo Základnej umeleckej školy.

Projektom MHD podporuje mesto aj priemyselný park, do ktorého vedie linka D k začiatku pracovných zmien vo firmách.

V Malackách tak po novom jazdia červené autobusy na linkách s označením A, B, C a D. Všetky autobusy na seba nadväzujú práve v stanici. Preto ak niekto cestuje z jednej časti mesta napríklad do nemocnice alebo školy, prestupuje v stanici. Linky sú zahrnuté do Bratislavskej integrovanej dopravy, preto sa na ne vzťahuje cenník so zľavami ako aj predplatené elektronické karty BID, ktoré obyvatelia používajú v autobusoch či vlakoch. Viaceré informácie je možné nájsť na mhd.malacky.sk.

Projekt MHD je podľa primátora mesta Juraja Říhu málo badateľný v mestách našej veľkostnej kategórie. Základnou myšlienkou podľa neho bolo spojiť jednotlivé časti mesta s rannými spojmi vlakov a školami. V poludňajších hodinách zase zabezpečiť opačný smer a seniorom spojiť nákupné centrá, cintoríny a nemocnicu so stanicou. "Vidíme v iných mestách, ako sa škrtajú peniaze na podporu verejnej dopravy. Malacky idú presným opakom a môžu sa stať vzorom, čím sme pridali v rámci Slovenska dôstojný a zodpovedný príspevok do Európskeho týždňa mobility. Možno to na prvý pohľad nevyzerá, ale spustiť tak veľký projekt nie je vôbec jednoduché. Nasledujúce obdobie náš čaká ešte domáca úloha, aby sme vychytali všetky muchy viazané najmä s prestupmi, označením stanice a doľadením spojov. Ďakujem obyvateľom za pochopenie aj pri značení zastávok v uliciach," uviedol pre LPM.sk primátor. Spolu so samotným spustením sa totiž v celom meste vyznačuje na ceste aj viac ako 20 nových zastávok, pri zhruba ešte troch sa hľadá v týchto dňoch konsenzus s vlastníkmi nehnuteľností.

Plnú veľkosť schémy si možno stiahnuť na: www.mhd.malacky.sk

Spustením MHD pokračuje vedenie mesta v podpore alternatívnych spôsobov dopravy. Na podporu verejnej dopravy do Bratislavy s cieľom aj vyprádzniť centrum mesta od áut tranzitujúcich cestujúcich finišuje mestský úrad s projektom Záchytného parkoviska P&R v areáli Píly. Na projekt parkoviska pre 89 vozidiel a krytých uzamykateľných prístreškov pre bicykle za vyše 700 tisíc eur plánuje mestský úrad čerpať peniaze z eurofondov. Projekt by sa mal podľa našich informácií schvalovať na najbližšom septembrovom zastupiteľstve.

Poslanci na svojom ostatnom mimoriadnom zasadnutí začiatkom septembra už schválili projekt Cyklotrasy Družstevná - Radlinského za vyše 900 tisíc eur. Rovnako aj tento projekt sa podáva na ministerstvo pôdohospodárstva pre čerpanie peňazí z eurofondov. Nová hlavná cyklotrasa by v prípade úspechu mala končiť pri stanici a spojená by mala byť aj so spomínaným záchytným parkoviskom.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm
Volkswagen reklama

Komentáre k článku