Ľudia pre Malacky » Mesto spúšťa ďalšie projekty

Krátke správy

10.08.2018
Veľkomoravská ulica sa od včera asfaltuje. Dodávateľ prosí o súčinnosť, počas dnešného dňa (piatok) sa bude pokladať druhá finálna obrusná vrstva v úseku od Štefánika po Bernolákovu, vjazd a výjazd nebude možný do večerných hodín. Pre mimoriadne vysoké teploty asfalt dlhšie schne. Prosíme obyvateľov, aby vyparkovali svoje vozidlá v druhej polovici Veľkomoravskej na stredu ráno (15.8.). Asfaltovať sa bude celý deň, v závislosti od počasia sa môžu práce predĺžiť do štvrtka. Keďže sa bude pokladať aj finálna obrusná vrstva, prosíme vodičov, aby rovnako nevchádzali na komunikáciu, aby neprišlo k poškodeniu a rešpektovali dopravné značenia.

07.08.2018
Dodávateľ prác na Bernolákovej a Veľkomoravskej ulici potvrdil, že do štvrtka budú dokončené prípravné práce na oboch dielach a presúva ťažkú techniku k asfaltovaniu. Prosí o súčinnosť, aby na štvrtok vodiči vyparkovali svoje vozidlá z parkoviska v Domkoch pri potravinách CBA a parkoviska zo zámkovej dlažby pri detskom ihrisku na Veľkomoravskej ulici. Na piatok ráno je potrebné uvoľniť parkovisko, ktoré sa nachádza oproti. V opačnom prípade nebude možné vyjsť počas niekoľkých hodín z parkovísk. Kvôli obsluhe sídliska cez víkend preruší práce a na pondelok prosí o vyparkovanie parkoviska pri modrom bytovom dome.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Miloš12.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

to: pavla12.08.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

Pavla Durecová11.08.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

Dano10.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Marek08.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Miloš07.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

J.Říha07.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Miloš06.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Príspevky z fóra

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018

Lucia Vidanová08.06.2018

Jana Osičková05.06.2018

jajehopapluha14.05.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Mesto spúšťa ďalšie projekty

Mesto spustilo projekt mestskej hromadnej dopravy, čím sa plní ďalší veľký cieľ v oblasti podpory verejnej dopravy. Okrem toho sa finišujú prípravy na projekt výstavby záchytného parkoviska v Píle a tento týždeň podáva mestský úrad projekt na výstavbu nosnej cyklotrasy z eurofondov.

Európsky týždeň mobility naplnil mestský úrad viacerými aktivitami. Tou nosnou bol projekt spustenia mestskej hromadnej dopravy, ktorá podľa viceprimátora mesta Milana Ondroviča pokrýva takmer celé územie mesta. Ako východiskový bod štyroch nových liniek MHD je železničná a autobusová stanica. „Grafikon sme sa v maximálnej miere snažili prispôsobiť ranným vlakovým spojom a školskému rozvrhu, ale aj pracovnej dobe priemyselných prevádzok v meste. Na našich linkách budú jazdiť klimatizované autobusy Slovak Lines s mobilnou wi-fi sieťou. Vážime si každého jedného obyvateľa mesta, ktorý nechá doma svoje auto a bude sa presúvať autobusmi MHD. Aj preto sme sa rozhodli pre darček pre všetkých, čo budú využívať verejnú dopravu v Malackách, a prvý týždeň bude cestovanie zadarmo,“ doplnil viceprimátor pre mestské médiá.

Symbolické spustenie MHD v Malackách prestrihnutím pásky. Zľava viceprimátor mesta Milan Ondrovič, generálny riaditeľ Slovak lines Peter Sádovský a primátor mesta Juraj Říha.

Krátky tematický program k rozvoju verejnej dopravy si pripravili žiaci zo Základnej umeleckej školy.

Projektom MHD podporuje mesto aj priemyselný park, do ktorého vedie linka D k začiatku pracovných zmien vo firmách.

V Malackách tak po novom jazdia červené autobusy na linkách s označením A, B, C a D. Všetky autobusy na seba nadväzujú práve v stanici. Preto ak niekto cestuje z jednej časti mesta napríklad do nemocnice alebo školy, prestupuje v stanici. Linky sú zahrnuté do Bratislavskej integrovanej dopravy, preto sa na ne vzťahuje cenník so zľavami ako aj predplatené elektronické karty BID, ktoré obyvatelia používajú v autobusoch či vlakoch. Viaceré informácie je možné nájsť na mhd.malacky.sk.

Projekt MHD je podľa primátora mesta Juraja Říhu málo badateľný v mestách našej veľkostnej kategórie. Základnou myšlienkou podľa neho bolo spojiť jednotlivé časti mesta s rannými spojmi vlakov a školami. V poludňajších hodinách zase zabezpečiť opačný smer a seniorom spojiť nákupné centrá, cintoríny a nemocnicu so stanicou. "Vidíme v iných mestách, ako sa škrtajú peniaze na podporu verejnej dopravy. Malacky idú presným opakom a môžu sa stať vzorom, čím sme pridali v rámci Slovenska dôstojný a zodpovedný príspevok do Európskeho týždňa mobility. Možno to na prvý pohľad nevyzerá, ale spustiť tak veľký projekt nie je vôbec jednoduché. Nasledujúce obdobie náš čaká ešte domáca úloha, aby sme vychytali všetky muchy viazané najmä s prestupmi, označením stanice a doľadením spojov. Ďakujem obyvateľom za pochopenie aj pri značení zastávok v uliciach," uviedol pre LPM.sk primátor. Spolu so samotným spustením sa totiž v celom meste vyznačuje na ceste aj viac ako 20 nových zastávok, pri zhruba ešte troch sa hľadá v týchto dňoch konsenzus s vlastníkmi nehnuteľností.

Plnú veľkosť schémy si možno stiahnuť na: www.mhd.malacky.sk

Spustením MHD pokračuje vedenie mesta v podpore alternatívnych spôsobov dopravy. Na podporu verejnej dopravy do Bratislavy s cieľom aj vyprádzniť centrum mesta od áut tranzitujúcich cestujúcich finišuje mestský úrad s projektom Záchytného parkoviska P&R v areáli Píly. Na projekt parkoviska pre 89 vozidiel a krytých uzamykateľných prístreškov pre bicykle za vyše 700 tisíc eur plánuje mestský úrad čerpať peniaze z eurofondov. Projekt by sa mal podľa našich informácií schvalovať na najbližšom septembrovom zastupiteľstve.

Poslanci na svojom ostatnom mimoriadnom zasadnutí začiatkom septembra už schválili projekt Cyklotrasy Družstevná - Radlinského za vyše 900 tisíc eur. Rovnako aj tento projekt sa podáva na ministerstvo pôdohospodárstva pre čerpanie peňazí z eurofondov. Nová hlavná cyklotrasa by v prípade úspechu mala končiť pri stanici a spojená by mala byť aj so spomínaným záchytným parkoviskom.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku