Ľudia pre Malacky » Mesto spúšťa ďalšie projekty

Krátke správy

14.10.2017
Na dnes pripravili organizátori 2. ročník "Mezinárodňí konferencie o Mackovi" v kine. Od 10.00 do 14.00 h si budete môcť vypočuť skutočne originálne prednášky a vtipné príbehy o Mackovi. Na podujatí sa zároveň slávnostne pokrstí Záhorácky slovník, ktorý vydalo Mesto Malacky ako príspevok k posilneniu identity k Záhoriu.

17.09.2017
Centrum voľného času Vás pozýva na jesenné podujatie –TEKVICOVÉ STRAŠIDLÁ, ktorá sa uskutoční 6. 10. o 16.10 h Program: zdobenie a vyrezávanie tekvíc, súťaž v zbere gaštanov, metlobal, maľované líčka. Ochutnať môžete z pečených dobrôt a pre smädošov pripravíme nápoj čarodejníc. Prineste si tekvičku, niečo na zdobenie - listy, konáriky a dobrú náladu. Každá tekvička postupuje do súťaže o NAJ TEKVICU.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

emy21.10.2017
Obnova Jursovho rybníka je našou...

J.Říha21.10.2017
Obnova Jursovho rybníka je našou...

miloš19.10.2017
Obnova Jursovho rybníka je našou...

jajehopapluha18.10.2017
Prichádzajú Novoročné Malacky

Štefan Hronček17.10.2017
Prichádzajú Novoročné Malacky

miloš17.10.2017
Prichádzajú Novoročné Malacky

jajehopapluha16.10.2017
Prichádzajú Novoročné Malacky

miloš14.10.2017
Prichádzajú Novoročné Malacky

Príspevky z fóra

Dr.Fukusima PhD.07.10.2017

Maria27.09.2017

Milan27.09.2017

Iris31.08.2017

Er31.08.2017


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Mesto spúšťa ďalšie projekty

Mesto spustilo projekt mestskej hromadnej dopravy, čím sa plní ďalší veľký cieľ v oblasti podpory verejnej dopravy. Okrem toho sa finišujú prípravy na projekt výstavby záchytného parkoviska v Píle a tento týždeň podáva mestský úrad projekt na výstavbu nosnej cyklotrasy z eurofondov.

Európsky týždeň mobility naplnil mestský úrad viacerými aktivitami. Tou nosnou bol projekt spustenia mestskej hromadnej dopravy, ktorá podľa viceprimátora mesta Milana Ondroviča pokrýva takmer celé územie mesta. Ako východiskový bod štyroch nových liniek MHD je železničná a autobusová stanica. „Grafikon sme sa v maximálnej miere snažili prispôsobiť ranným vlakovým spojom a školskému rozvrhu, ale aj pracovnej dobe priemyselných prevádzok v meste. Na našich linkách budú jazdiť klimatizované autobusy Slovak Lines s mobilnou wi-fi sieťou. Vážime si každého jedného obyvateľa mesta, ktorý nechá doma svoje auto a bude sa presúvať autobusmi MHD. Aj preto sme sa rozhodli pre darček pre všetkých, čo budú využívať verejnú dopravu v Malackách, a prvý týždeň bude cestovanie zadarmo,“ doplnil viceprimátor pre mestské médiá.

Symbolické spustenie MHD v Malackách prestrihnutím pásky. Zľava viceprimátor mesta Milan Ondrovič, generálny riaditeľ Slovak lines Peter Sádovský a primátor mesta Juraj Říha.

Krátky tematický program k rozvoju verejnej dopravy si pripravili žiaci zo Základnej umeleckej školy.

Projektom MHD podporuje mesto aj priemyselný park, do ktorého vedie linka D k začiatku pracovných zmien vo firmách.

V Malackách tak po novom jazdia červené autobusy na linkách s označením A, B, C a D. Všetky autobusy na seba nadväzujú práve v stanici. Preto ak niekto cestuje z jednej časti mesta napríklad do nemocnice alebo školy, prestupuje v stanici. Linky sú zahrnuté do Bratislavskej integrovanej dopravy, preto sa na ne vzťahuje cenník so zľavami ako aj predplatené elektronické karty BID, ktoré obyvatelia používajú v autobusoch či vlakoch. Viaceré informácie je možné nájsť na mhd.malacky.sk.

Projekt MHD je podľa primátora mesta Juraja Říhu málo badateľný v mestách našej veľkostnej kategórie. Základnou myšlienkou podľa neho bolo spojiť jednotlivé časti mesta s rannými spojmi vlakov a školami. V poludňajších hodinách zase zabezpečiť opačný smer a seniorom spojiť nákupné centrá, cintoríny a nemocnicu so stanicou. "Vidíme v iných mestách, ako sa škrtajú peniaze na podporu verejnej dopravy. Malacky idú presným opakom a môžu sa stať vzorom, čím sme pridali v rámci Slovenska dôstojný a zodpovedný príspevok do Európskeho týždňa mobility. Možno to na prvý pohľad nevyzerá, ale spustiť tak veľký projekt nie je vôbec jednoduché. Nasledujúce obdobie náš čaká ešte domáca úloha, aby sme vychytali všetky muchy viazané najmä s prestupmi, označením stanice a doľadením spojov. Ďakujem obyvateľom za pochopenie aj pri značení zastávok v uliciach," uviedol pre LPM.sk primátor. Spolu so samotným spustením sa totiž v celom meste vyznačuje na ceste aj viac ako 20 nových zastávok, pri zhruba ešte troch sa hľadá v týchto dňoch konsenzus s vlastníkmi nehnuteľností.

Plnú veľkosť schémy si možno stiahnuť na: www.mhd.malacky.sk

Spustením MHD pokračuje vedenie mesta v podpore alternatívnych spôsobov dopravy. Na podporu verejnej dopravy do Bratislavy s cieľom aj vyprádzniť centrum mesta od áut tranzitujúcich cestujúcich finišuje mestský úrad s projektom Záchytného parkoviska P&R v areáli Píly. Na projekt parkoviska pre 89 vozidiel a krytých uzamykateľných prístreškov pre bicykle za vyše 700 tisíc eur plánuje mestský úrad čerpať peniaze z eurofondov. Projekt by sa mal podľa našich informácií schvalovať na najbližšom septembrovom zastupiteľstve.

Poslanci na svojom ostatnom mimoriadnom zasadnutí začiatkom septembra už schválili projekt Cyklotrasy Družstevná - Radlinského za vyše 900 tisíc eur. Rovnako aj tento projekt sa podáva na ministerstvo pôdohospodárstva pre čerpanie peňazí z eurofondov. Nová hlavná cyklotrasa by v prípade úspechu mala končiť pri stanici a spojená by mala byť aj so spomínaným záchytným parkoviskom.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku