Ľudia pre Malacky » Mesto sa uchádza o podporu na rekonštrukciu atletickej dráhy

Krátke správy

18.02.2020
Po viac ako dvoch rokoch verejného obstarávania je víťazom na modernizáciu železničného koridoru taliansko-slovenské združenie spoločností ICM S. p. A., Vicenza (vedúci člen) a Váhostav - SK, a. s., Bratislava, za takmer 275 mil. eur bez DPH. Pôjde o obrovskú stavbu. Budú sa vymieňať kolajiská, budovať podjazdy, odhlučnenie trate a v Malackách aj nové nástupištia s podchodmi.

15.12.2019
Mestské zastupiteľstvo schválilo rozpočet mesta na rok 2020 jednohlasne. Mesto bude hospodáriť s rozpočtom 23 175 267 €, z čoho vyše 6 miliónov eur bude použitých na kapitálové investície. Stavať sa mimo iného budú aj cyklotrasy, dobuduje sa nová telocvičňa v ZŠ Dr. J. Dérera, kde sa zrekonštruuje aj kuchyňa. Stavať sa budú detské jasle či nové osvetlenie Radlinského ulice a Záhoráckej ulice pred základnou školou, v ktorej sa budú modernizovať odborné učebne.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

marian18.05.2020
Plot je konečne preč, vzniká park

lebo16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

preto16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

Jana15.05.2020
Plot je konečne preč, vzniká park

preto14.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

Marcel24.04.2020
Na Rádku možno vznikne nová škola

Jano13.03.2020
Od decembra platia nové pravidlá...

Ela05.03.2020
Od decembra platia nové pravidlá...

Príspevky z fóra

Iva26.05.2020

matej24.04.2020

matej24.04.2020

Edo24.04.2020

matej22.04.2020


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Mesto sa uchádza o podporu na rekonštrukciu atletickej dráhy

Atletická dráha v Zámockom parku je jediným zachovaným 400-metrovým oválom v okrese. Zub času sa však podpísal pod jeho technický stav. Mesto sa aktuálne uchádza o podporu Slovenského atletického zväzu na úplnú rekonštrukciu tejto dráhy v tartanovom prevedení.

Pred Malackami stoja v oblasti obnovy športovej infraštruktúry tri významné ciele. Výstavba športového tréningového komplexu (zimný štadión s multifunkčnou športovou halou), ktorú už poslanci podporili na svojom zasadnutí a podľa našich informácií vznikla aj nová mestská spoločnosť. Tá prevzala prípravu jeho výstavby. Druhým projektom je prístavba futbalového štadióna, pri ktorej chce vedenie mesta spolupracovať so Slovenským futbalovým zväzom.

Tretím projektom má byť úplná rekonštrukcia atletickej dráhy v Zámockom parku, ktorá patrí medzi ojedinelé 400-metrové dráhy v okrese. Zub času sa však podpísal pod jej technický stav. Ten pritom dlhé roky trápi mnoho aktívnych i rekreačných atlétov. Keďže ide o finančne náročný projekt presahujúci 600 tisíc eur, primátor Malaciek Juraj Říha sa oficiálne obrátil so žiadosťou o finančnú podporu na Slovenský atletický zväz. Ten má podľa už medializovaných informácií prerozdeľovať 5 miliónov eur, určených na obnovu atletickej infraštruktúry na Slovensku.

Atletická dráha v Zámockom parku hostí aj podujatie Beh oslobodenia, foto: Mesto Malacky.

Cieľom projektu malackej radnice je kompletná obnova 400-metrového atletického oválu so zachovaním 6 dráh. Rovinka o dĺžke 135 m sa má rozšíriť na 8 dráh. V prípade získania finančnej podpory je mestský úrad pripravený uviesť do výstavby aj s tým súvisiace sektory ako sú napríklad skok do diaľky, skok do výšky, trojskok či skok o tyči. Mestský úrad má podľa našich informácií vypracovanú technickú štúdiu a pripravuje sa zadanie pre projektovú dokumentáciu.

Svoju žiadosť primátor Říha odôvodnil slovami: "Pevne verím, že sa nám spoločne podarí zrekonštruovať atletický areál v našom meste, ktorý budeme môcť spoločne odovzdať nielen športovej, ale aj občianskej verejnosti ako ďalší dôležitý impulz k rozvoju športu v našom okrese. Za všetkých uvediem aj dlhoročné pôsobenie atletického klubu AC Malacky, ktorý funguje popri Základnej škole na Záhoráckej ulici v Malackách. Jeho členovia dosahujú nielen vynikajúce reprezentačné výsledky na Slovensku, ale zúčastňujú sa aj medzinárodných podujatí, ako napríklad Alexandra Štuková na viacerých Majstrovstvách sveta v atletike do 20 rokov či na Európskom olympijskom festivale mládeže, Claudia Hladíková na Olympijských hrách mládeže. Mimo nich reprezentovali náš okres na rôznych majstrovstvách či olympiádach mládeže aj Eliška Chvílová,  Monika Baňovičová, Ján Beňa, Barbora Šimková, Martin Koch či Marcel Žilavý."

Vedenie mesta poukázalo aj na ďalší úspešný rok malackej atletiky. "V uplynulom roku sa majstrami Slovenska stali z Malaciek Marek Havlík (dorast/hala – 400 m, dorast/vonku – 400 m), Jakub Kopiar (juniori/vonku – 10 000 m, juniori/vonku – 5 000 m), Slavomíra Lorencová (veteránky/hala – 400 m), Marek Ondrovič (dorast/hala – 1500 m, dorast/vonku – 3 000 m, dorast/vonku – 2 000 m prek., dorast – cezpoľný beh), Michaela Salayová (mladšie žiačky/vonku – 600 m) a Zuzana Švejdová (juniorky/vonku – 3 000 m prek.). Väčšina z nich obliekla aj reprezentačný dres v rámci medzištátneho stretnutia v atletike dorastu (Marek Havlík, Marek Ondrovič, Zuzana Švejdová) a juniorov (Marek Havlík, Jakub Kopiar, Marek Ondrovič). Marek Havlík dokonca splnil vstupný výkonnostný limit Európskej atletickej asociácie i prísnejší Slovenského atletického zväzu pre účasť na Majstrovstvá Európy, kde úspešne reprezentoval našu krajinu v behu na 400 m a v štafete," uvádza sa v primátorovej žiadosti, adresovanej prezidentovi Slovenského atletického zväzu Petrovi Korčokovi.pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku