Ľudia pre Malacky » Malacká šošovica v takmer jesennom šate

Krátke správy

28.09.2022
Mestskými poslancami sa chce stať 37 kandidátov (volí sa 18 poslancov, po troch v šiestich volebných obvodoch). Z toho je 10 (27 %) žien. Najviac kandidátov je vo volebnom obvode číslo 5 a to jedenásť. Najmenej vo štvrtom obvode, kde kandidujú traja a troch poslancov tiež občania volia. Priemerný vek kandidátov je 47 rokov. Najmladším je Tomáš Beňo vo VO 3, ktorý má 23 rokov, o celých 50 rokov je starší najstarší kandidát Anton Pašteka. Do mestského zastupiteľstva kandiduje 70 % záujemcov o post poslanca z pozície nezávislých (26). Medzi primátorskými kandidátmi je najmladší súčasný primátor Juraj Říha (37). Priemerný vek kandidátov na primátora je 49 rokov. Kandidátov na župných poslancov je sedem. Z toho sú len dvaja nezávislí - Juraj Říha a Lucia Vidanová, ktorá kandiduje ako jediná žena.

27.11.2021
Mestský úrad zverejnil informáciu, že počas vyhláseného celoštátneho lockdownu je prístup do mestského úradu umožnený s respirátorom.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

mm30.04.2022
Futbalový štadión by sa mal...

LPM.sk10.04.2022
Mesto obstaráva cyklotrasu z...

Iva05.04.2022
Mesto obstaráva cyklotrasu z...

Jano09.03.2022
Mesto obstaráva cyklotrasu z...

nobody11.02.2022
Mesto obstaráva cyklotrasu z...

Edo27.01.2022
McDonalds v Malackách?

Hladoš17.01.2022
McDonalds v Malackách?

nobody11.01.2022
Futbalový štadión by sa mal...

Príspevky z fóra

dj24.03.2022

Peter Ditrich16.03.2022

Ondro05.08.2021

Jano03.07.2021

EVA ŠKUTOVÁ17.05.2021


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Malacká šošovica v takmer jesennom šate

Už túto sobotu 10. septembra sa na Kláštornom námestí uskutočnia remeselné trhy pre všetkých, ktorí oceňujú originálne ručne robené výrobky a radi podporia šikovných ľudí z Malaciek a okolia. Pripravený je aj sprievodný program.

O 9.00 h hodine program otvoria úspešné Mažoretky Ella , ktoré Malacky v júni úspešne reprezentovali na majstrovstvách Európy. Po ich vystúpení sa môžu návštevníci tešiť na príjemné spevácke pohľadenie od malackej pesničkárky Lýdie Novotnej, ktorá sa na Malackej šošovici už predviedla viackrát. V roku 2019 sme boli dokonca svedkami krstu jej albumu Žijem ako cítim. Po kole pesničiek príde na rad latino v podaní Latino Scool. Popoludní dostane priestor na koncert zoskupenie d´Fikcia. V sprievodnom programe sa predvedú milovníci Pohybovne vo svojich priestoroch na Bernolákovej. Propagovať svoje krúžky bude aj CVeČko. A nebude chýbať ani u najmenších návštevníkov populárne maľovanie na tvár. 

Lydkin album Žijem ako cítim pokrstil Alan Mikušek. Zakúpiť si ho budete môcť aj na tohtoročnej Malackej šošovici. 

Hlavnou súčasťou podujatia je však predaj všakovakých krásnych remeselných výrobkov. V priestore Kláštorného námestia bude rozmiestnených viac ako 40 stankárov. Nájdete tu remeselníkov, ale aj napríklad prezentačné stánky občianskych združení alebo chránených dielní Vstúpte, či Domu Svitania z Jakubova alebo Krajiny - Nekrajiny z Plaveckého Štvrtka. V stánku Malackých pohľadov bude v predaji ich nová v poradí už štvrtá publikácia

Na koho sa teda môžete na Malackej šošovici tešiť: 

Lucia Turonova,  Dom Svitania, n.o.YOGY´s, s.r.o., Alžbeta Šurinová, Malacká šošovica, o. z., Blažena Kvietková, Lucia Lisá, Zuzana Lisá, Eva Kunzová, Tatiana Mihalčiaková, Janka Kľúčiková, Ťuli A Ťuliod StankyChillina - Veronika Jursová HallonováVladimír Burcl, Bibiana Binčíková, Ema Mračnová, Lucie Eliasova - BY ELLE, Mgr. Jana Nedasová, Iveta Síthová, Marcela Osuská, Zuzana Kaderová, Vinárstvo Majtán, Eko obrusky s.r.o.HM HOME sro - VEVE, Iveta Sabová, Terézia Bugárová slobodný umelec, MareBlue s.r.o., RNDr. Sabína Zvachová, PhD., Zuzana Macková, Krajina - Nekrajina n. o., Katka Gogoľáková - Gogi, Lenka Osuská, Lucia Mésárošová, Vstúpte, n. o., Marta Klasová, Dominika Fišerová, Veronika Fuseková, Peter Eliaš, Janka Benkovičová, Malacké pohľady, o. z., Latino Scool o. z., Miroslava Filová, Denisa Dávidová, Zdenka Nízka, J. Kubík a Olejár Books. 


Na foto bylinkárka Zuzka Lisá, ktorá nebude na Malackej šošovici chýbať. Predávať bude aj je dcéra Lucka Lisá, ktorá v Malackách prevádzkovala kamenný, dnes už len internetový slovenský obchod Naše

S krásnymi aj úžitkovými drevorezbami, či dekoratívnymi predmetmi robenými vitrážovou technikou a aj v kombinácii s drevom sa predstavia manželia Burclovci. pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku