Ľudia pre Malacky » Láskoutvorenie

Krátke správy

22.06.2020
Výstavba novej telocvične v areáli Základnej školy Dr. J. Dérera sa blíži ku koncu. Vedenie mesta by ju malo odovzdať škole do užívania v utorok 30. júna.

18.02.2020
Po viac ako dvoch rokoch verejného obstarávania je víťazom na modernizáciu železničného koridoru taliansko-slovenské združenie spoločností ICM S. p. A., Vicenza (vedúci člen) a Váhostav - SK, a. s., Bratislava, za takmer 275 mil. eur bez DPH. Pôjde o obrovskú stavbu. Budú sa vymieňať kolajiská, budovať podjazdy, odhlučnenie trate a v Malackách aj nové nástupištia s podchodmi.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

xyz05.10.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

nobody30.09.2020
Severný obchvat Malaciek je prioritou

názor13.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

nobody09.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

P. Š.08.07.2020
1. mája sa má zjednosmerniť

marian18.05.2020
Plot je konečne preč, vzniká park

lebo16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

preto16.05.2020
V centre meste vyrastie obchodné...

Príspevky z fóra

Iva26.05.2020

matej24.04.2020

matej24.04.2020

Edo24.04.2020

matej22.04.2020


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Láskoutvorenie

Občianske združenie Majella realizuje s finančnou podporou Mesta Malacky projekt, ktorý spája umelecké srdcia a je zároveň benefíciou – Láskoutvorenie. V júli sa v priestoroch kaštieľa v Plaveckom Podhradí uskutočnilo tvorivé stretnutie výtvarníkov s klientmi neziskovej organizácie Vstúpte. Originálne diela, ktoré vznikli, odprezentujú na vernisáži 9. septembra.

Štrnásť mladých ľudí s mentálnym znevýhodnením zo Vstúpte, n. o. a skupina umelcov okolo výtvarníčky Rozálie Habovej sa stretli začiatkom júla v kaštieli v Plaveckom Podhradí. "Spolupráca s výtvarníkmi bola čarovná. Projekt ich oslovil a verím, že aj pre nich bolo tvorivé stretnutie so "vstupákmi" zážitkom. Obe strany boli nadšené a diela sú ozaj krásne," hovorí štatutárka z OZ Majella a autorka projektu Martina Ambrušová.

Výtvarníci si zobrali pod patronát odborne vedenie mladých so znevyhodnenim a spoločne vytvorili niekoľko naozaj unikatnych výtvarných diel.

Výtvarníčka Alenka Mačejová maľovala s Peťkom a takto zachytila svoje dojmy so spolupráce s ním: "Naša spoločná výtvarná sobota s úžasnými mladými ľuďmi, začala spoznávaním a voľbou, kto s kým, kde a čo bude tvoriť. Skrátka ozajstné prvé veľké rande. Peťko sa usadil pod veľkým košatým stromom. Bol ako vystrihnutý z plátna klasických romantických maliarov. Najskôr som ho len s úžasom pozorovala, ale napokon som sa odvážila aj prihovoriť. Bolo jasné ako facka, že mám „do činenia“ s čistou umeleckou dušou. Peťko je jednoducho skvelý. Je talentovaný, precízny a vytrvalý.  Má svoj jasný výtvarný rukopis - jeho vtáčiky sú dokonalé a originálne. Sám Peťko je inšpiráciou a pre mňa bola spolupráca s ním novým výtvarným zážitkom. Peti, ďakujem, bolo to skvelé.  Maľuj – s Tebou je svet nádherne pestrofarebný."                       

Pohľad na lásku 

Tieto umelecké diela s pridanou hodnotou podpory a originality si budete môcť prezrieť na vernisáži, ktorá sa uskutoční 9. septembra o 17.00 h na nadvorí malackého kaštieľa. Po vernisáži budú diela prenesené do Knižnice MCK v Malackách, kde budú vystavené až do 7. októbra. 

Vernisážou sa zároveň spustí benefičná dražba obrazov, ktorú môžete sledovať a zapojiť sa do nej prostredníctvom facebooku alebo telefonicky. Takto môžete mať doma originálny obraz s pridanou hodnotou. V nich spojili výtvarníci s mladými mentálne znevýhodnenými ľuďmi svoje tvorivé nadanie, ale najmä srdcia. Každý obraz maľoval človek s mentálnym znevyhodnenim spoločne s jedným výtvarným umelcom, čo prináša moznosť nielen umelecky obohatiť svoj príbytok, ale zároveň zakúpením obrazu podporiť aj dobrú vec. 

 

"Je vždy úžasné zažiť tak duchovne bohatý deň. Podeliť sa o radosť a tvorbu, o farby a jedlo, o slnko nad hlavami," napísala k tvorivému stretnutiu skvelých ľudí Rózka Habová. Už teraz sa všetci tešia na slávnostnú vernisáž 9. 9. pošli na vybrali.sme.sk

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku