Ľudia pre Malacky » Duhá etapa zateplenia ZŠ Záhoráckej sa dokončí cez leto

Krátke správy

10.08.2018
Veľkomoravská ulica sa od včera asfaltuje. Dodávateľ prosí o súčinnosť, počas dnešného dňa (piatok) sa bude pokladať druhá finálna obrusná vrstva v úseku od Štefánika po Bernolákovu, vjazd a výjazd nebude možný do večerných hodín. Pre mimoriadne vysoké teploty asfalt dlhšie schne. Prosíme obyvateľov, aby vyparkovali svoje vozidlá v druhej polovici Veľkomoravskej na stredu ráno (15.8.). Asfaltovať sa bude celý deň, v závislosti od počasia sa môžu práce predĺžiť do štvrtka. Keďže sa bude pokladať aj finálna obrusná vrstva, prosíme vodičov, aby rovnako nevchádzali na komunikáciu, aby neprišlo k poškodeniu a rešpektovali dopravné značenia.

07.08.2018
Dodávateľ prác na Bernolákovej a Veľkomoravskej ulici potvrdil, že do štvrtka budú dokončené prípravné práce na oboch dielach a presúva ťažkú techniku k asfaltovaniu. Prosí o súčinnosť, aby na štvrtok vodiči vyparkovali svoje vozidlá z parkoviska v Domkoch pri potravinách CBA a parkoviska zo zámkovej dlažby pri detskom ihrisku na Veľkomoravskej ulici. Na piatok ráno je potrebné uvoľniť parkovisko, ktoré sa nachádza oproti. V opačnom prípade nebude možné vyjsť počas niekoľkých hodín z parkovísk. Kvôli obsluhe sídliska cez víkend preruší práce a na pondelok prosí o vyparkovanie parkoviska pri modrom bytovom dome.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Miloš12.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

to: pavla12.08.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

Pavla Durecová11.08.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

Dano10.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Marek08.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Miloš07.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

J.Říha07.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Miloš06.08.2018
Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do...

Príspevky z fóra

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018

Lucia Vidanová08.06.2018

Jana Osičková05.06.2018

jajehopapluha14.05.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Duhá etapa zateplenia ZŠ Záhoráckej sa dokončí cez leto

Cez letné prázdniny sa dokončí kompletné zateplenie všetkých budov Základnej školy na Záhoráckej ulici. Mesto uvoľňuje potrebných 120 tisíc € na druhú etapu zateplenia. Mesto zároveň vysúťažilo aj dodávateľa komplexnej rekonštrukcie škôlky na Kollárovej ulici a nadstavby Mestského centra sociálnych služieb na Ul. 1. mája.

Základná škola na Záhoráckej ulici trpela v minulosti najväčšími modernizačnými dlhmi. V uplynulom roku mesto začalo s veľkými investíciami. Zrealizovala sa prvá etapa zateplenia budov s novou fasádou, vymenili sa všetky podlahy v triedach a jedálni a škola dostala nové LED osvetlenie telocviční. Mestský úrad potvrdil, že začiatkom júla sa rozbehne aj druhá etapa zateplenia zostávajúcich budov školy. V celkovom rozsahu zhruba 120 tisíc € bude s novým zateplením dokončená aj fasáda.

Školu dlhodobo trápi aj zlý stav sociálnych zariadení a podláh na chodbách. K odstráneniu zlého stavu sa mestský úrad postaví už pri prvom návrhu rozpočtu na budúci rok, o ktorom by mali poslanci hlasovať na jeseň tohto roku. Primátor mesta Juraj Říha avizoval investíciu 200 tisíc € do ich obnovy po stretnutí so zástupcami rodičov.

Škôlka aj nadstavba cez leto

Okrem tohto zatepľovania čaká vedenie mesta zvládnutie aj ďalších dvoch veľkých stavieb. Mestský úrad už vysúťažil dodávateľa novej nadstavby Mestského centra sociálnych služieb za vyše 515 tisíc €, ktorá sa začne už v najbližších týždňoch. Seniori ubytovaní v bytovom dome na Mierovom námestí budú po dokončení nadstavby presťahovaní do nových moderných a dôstojných priestorov.

Ďalšou veľkou stavbou za vyše 400 tisíc € bude komplexná rekonštrukcia škôlky na Kollárovej ulici, ktorá sa začne prvý júlový týždeň. Deti z tejto škôlky budú od septembra dočasne počas stavby prerozdelené medzi ostatné pracoviská. Keďže pôjde o kompletnú obnovu vonkajšieho šatu budovy vrátane vnútorných priestorov, stavebné práce sa očakávajú až do októbra.


Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku