Ľudia pre Malacky » Budúci rok sa spustí výstavba nosnej siete cyklotrás

Krátke správy

13.07.2018
Druhá etapa rekonštrukcie príjazdu do Malaciek sa mala začať v sobotu 14. júla. Regionálne cesty potvrdili, že sa začne v stredu 18 . júla a potrvá do pôvodného termínu 5. augusta. V tomto čase bude aj vstup mesta regulovaný dočasnou svetelnou signalizáciou.

12.07.2018
Dnes sa začína rekonštrukcia Veľkomoravskej ulice. V prvých dňoch príde k odfrézovaniu vozovky a následne k rekonštrukcii chodníkov pri CBA v Domkoch a v križovatke s Hollého. V závere príde k položeniu nového asfaltového koberca na ceste a na parkovisku pri CBA v Domkoch. Veľkomoravská nebude uzavretá, ale s čiastočnými dopravnými obmedzeniami treba počítať.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

miro19.07.2018
Vo štvrtok sa začína uzávierka...

to: parkovisko19.07.2018
Veľkomoravská sa rekonštruuje

šofér19.07.2018
Vo štvrtok sa začína uzávierka...

Parkovisko Bernilákova17.07.2018
Veľkomoravská sa rekonštruuje

J.Říha13.07.2018
Kampaň sa začala veľmi nešťastne

Lena13.07.2018
Kampaň sa začala veľmi nešťastne

Miloš10.07.2018
Prvá etapa rekonštrukcie príjazdu je...

Luboslav10.07.2018
Začínajú sa viaceré stavebné práce

Príspevky z fóra

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018

Lucia Vidanová08.06.2018

Jana Osičková05.06.2018

jajehopapluha14.05.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Budúci rok sa spustí výstavba nosnej siete cyklotrás

Mestský úrad uspel s projektom výstavby hlavnej mestskej cyklotrasy, na ktorú získali Malacky dotáciu z eurofondov vyše 860 tisíc eur. Pôjde o prvú samostatne vedenú cyklotrasu mimo cesty v dĺžke viac ako 2 kilometre. Súčasťou projektu je tiež úprava centrálnej križovatky a doplnkový mobiliár. V budúcom roku sa má spustiť aj výstavba ďalších cyklotrás, ktoré vytvoria nosnú sieť.

V júni 2016 schválili poslanci historicky prvý generel cyklistickej dopravy, podľa ktorého by malo základnú nosnú sieť mesta tvoriť 5 hlavných cyklistických trás, ďalej sieť doplnkových cyklistických a turistických trás. Najdôležitejšou "chrbticou" budúcej nosnej siete cyklotrás je cyklistická diagonála vedúca od Družstevnej ulice po priemyselný park na konci Pezinskej ulice, ktorá vedie cez celé centrum mesta, a na ktorú sa majú postupne napojiť vedľajšie cyklotrasy z obytných zón.

Na výstavbu dvojkilometrovej cyklotrasy v úseku "Družstevná - Radlinského" získal mestský úrad vyše 860 tisíc eur z eurofondov. Súčasťou projektu samostatne vedenej cyklistickej cestičky o šírke 2,5 m bude aj stavebná úprava svetelnej križovatky, stavebné náklady na úpravu chodníkov či nový cyklistický mobiliár po celej dĺžke s osvetlením, stojanmi či krytým stojiskom pre bicykle pri ZŠ Záhorácka.

Cyklotrasa povedie v úseku od Družstevnej ulice zdieľaným chodníkom, od Kozej ulice až po Nádražnú ulicu bude cyklotrasa segregovaná od cesty a chodníka. V centre mesta príde aj k nevyhnutným búracím prácam, kedy sa budú v niektorých častiach súčasné priečne parkoviská nahrádzať pozdĺžnymi. Stavebnými úpravami prejde tiež centrálna svetelná križovatka, aby mohli cyklisti bezpečne prejsť samostatne vedenými pruhmi cez deliace ostrovčeky, ktoré budú po novom úplne bezbárierové.

Verejné obstarávanie na dodávateľa by malo mesto vyhlásiť na jeseň tohto roku. Samotná výstavba cyklotrasy by sa mala začať na jar budúceho roka.

Vedenie mesta plánuje výstavbu nosnej siete

S projektom druhej etapy hlavnej cyklistickej diagonály v úseku "Pezinská ulica - priemyselný park" za vyše 550 tisíc eur sa chce mestský úrad opäť uchádzať o podporu z eurofondov. Poslanci by mali o tomto projekte hlasovať v septembri tohto roka. Súčasťou bude aj doplnenie nového zdieľaného chodníka vedúceho cez celý priemyselný park od Pezinskej ulice cez Priemyselnú až na Továrenskú ulicu.

V budúcom roku by sa tak mala spustiť výstavba nosnej siete cyklotrás. Na ich výstavbu má byť okrem spomínaných vyše 1,3 mil. eur z eurofondov vyčlenených pre rok 2019 zhruba 400 tisíc a v ďalšom roku ďalších 300 tisíc eur z mestských zdrojov.

Schéma pripravovanej nosnej siete cyklotrás, ktorá by mohla byť vybudovaná do roku 2022:

  • Družstevná - centrálna križovatka - Radlinského
  • Radlinského - Pezinská - priemyselný park
  • centrálna križovatka - Mierové námestie - Veľkomoravská
  • Veľkomoravská - Cesta mládeže
  • Veľkomoravská - Námestie SNP - Radlinského
  • Radlinského - Partizánska - Duklianskych hrdinov
  • Sasinkova - centrálna križovatka.

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

29.06.2018 10:25:34 | Roman

Super! I keď škoda, že až za rok :-) Jednou z vecí, ktorá by sa mala riešiť je typ cyklo stojana - ten, ktorý je osadený nie je vhodný na viac ako 2 bicykle. Bolo by dobré vymyslieť taký, ktorý by umožňoval uzamknutie viacerých bicyklov a zároveň zapadol do mobiliáru mesta. Pred výberom nového typu by som ho nechal okomentovať MA cyklistami (napr. aj cez FB Malacky na kolo), teoretické nápady (necyklistu) väčšinou nie sú optimálne... Škoda, že sa ani tento rok nerieši smer na Juh - Štefáníková ul - stačilo by jednoduché riešenie - vyčistiť krajnicu až na okraj asfaltu (je tam niekoľkoročný nános zeminy), zakázať parkovať až na hranicu čiary krajnice a zakázať parkovanie na tráve, či štrku (neustále znečisťovanie cesty). Parkovanie by si každý mal vyriešiť v dvore alebo na zámkovej dlažbe mimo krajnicu.