Ľudia pre Malacky » Budúci rok sa spustí výstavba nosnej siete cyklotrás

Krátke správy

10.11.2018
Podľa našich informácií sú už istí poslanci v 1., 2. a 6. obvode, v tomto poradi 1. Jozef Mračna, 2. Ladislav Čas a 3. Štefan Hronček. V 2. obvode zviťazil Marián Haramia, druhá Lucia Vidanová a tretí Daniel Masarovič. V 6. obvode vyhral Milan Ondrovič pred Richardom Hájkom, tretí skončil Marián Andil.

06.11.2018
Aktuálne prebiehajúca rekonštrukcia Písnikov sa má skončiť záverečným asfaltovaním počas týždňa medzi 12. až 16. novembra. Vodári dokončili nový vodovod pre obyvateľov stredovej časti ulice, čím mesto pomohlo odstrániť dlhodobý problém so zamŕzaním vody.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Helena16.11.2018
Rekonštrukcia vnútrobloku SNP...

Miloš16.11.2018
Práce na nadjazde sa skončili

Maria Tothová13.11.2018
Vstúpte do chránenej dielne

Miloš11.11.2018
Malacky vykročia do ďalších...

fero11.11.2018
Malacky vykročia do ďalších...

XYZ10.11.2018
Juraj Říha: So zhrozením počúvam o...

Ing.Švec ivan ved.dopravi OU09.11.2018
Juraj Říha: So zhrozením počúvam o...

Jana08.11.2018
V sobotu príďte voliť

Príspevky z fóra

TEKOS01.10.2018

Blanka26.09.2018

Dušan27.08.2018

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Budúci rok sa spustí výstavba nosnej siete cyklotrás

Mestský úrad uspel s projektom výstavby hlavnej mestskej cyklotrasy, na ktorú získali Malacky dotáciu z eurofondov vyše 860 tisíc eur. Pôjde o prvú samostatne vedenú cyklotrasu mimo cesty v dĺžke viac ako 2 kilometre. Súčasťou projektu je tiež úprava centrálnej križovatky a doplnkový mobiliár. V budúcom roku sa má spustiť aj výstavba ďalších cyklotrás, ktoré vytvoria nosnú sieť.

V júni 2016 schválili poslanci historicky prvý generel cyklistickej dopravy, podľa ktorého by malo základnú nosnú sieť mesta tvoriť 5 hlavných cyklistických trás, ďalej sieť doplnkových cyklistických a turistických trás. Najdôležitejšou "chrbticou" budúcej nosnej siete cyklotrás je cyklistická diagonála vedúca od Družstevnej ulice po priemyselný park na konci Pezinskej ulice, ktorá vedie cez celé centrum mesta, a na ktorú sa majú postupne napojiť vedľajšie cyklotrasy z obytných zón.

Na výstavbu dvojkilometrovej cyklotrasy v úseku "Družstevná - Radlinského" získal mestský úrad vyše 860 tisíc eur z eurofondov. Súčasťou projektu samostatne vedenej cyklistickej cestičky o šírke 2,5 m bude aj stavebná úprava svetelnej križovatky, stavebné náklady na úpravu chodníkov či nový cyklistický mobiliár po celej dĺžke s osvetlením, stojanmi či krytým stojiskom pre bicykle pri ZŠ Záhorácka.

Cyklotrasa povedie v úseku od Družstevnej ulice zdieľaným chodníkom, od Kozej ulice až po Nádražnú ulicu bude cyklotrasa segregovaná od cesty a chodníka. V centre mesta príde aj k nevyhnutným búracím prácam, kedy sa budú v niektorých častiach súčasné priečne parkoviská nahrádzať pozdĺžnymi. Stavebnými úpravami prejde tiež centrálna svetelná križovatka, aby mohli cyklisti bezpečne prejsť samostatne vedenými pruhmi cez deliace ostrovčeky, ktoré budú po novom úplne bezbárierové.

Verejné obstarávanie na dodávateľa by malo mesto vyhlásiť na jeseň tohto roku. Samotná výstavba cyklotrasy by sa mala začať na jar budúceho roka.

Vedenie mesta plánuje výstavbu nosnej siete

S projektom druhej etapy hlavnej cyklistickej diagonály v úseku "Pezinská ulica - priemyselný park" za vyše 550 tisíc eur sa chce mestský úrad opäť uchádzať o podporu z eurofondov. Poslanci by mali o tomto projekte hlasovať v septembri tohto roka. Súčasťou bude aj doplnenie nového zdieľaného chodníka vedúceho cez celý priemyselný park od Pezinskej ulice cez Priemyselnú až na Továrenskú ulicu.

V budúcom roku by sa tak mala spustiť výstavba nosnej siete cyklotrás. Na ich výstavbu má byť okrem spomínaných vyše 1,3 mil. eur z eurofondov vyčlenených pre rok 2019 zhruba 400 tisíc a v ďalšom roku ďalších 300 tisíc eur z mestských zdrojov.

Schéma pripravovanej nosnej siete cyklotrás, ktorá by mohla byť vybudovaná do roku 2022:

  • Družstevná - centrálna križovatka - Radlinského
  • Radlinského - Pezinská - priemyselný park
  • centrálna križovatka - Mierové námestie - Veľkomoravská
  • Veľkomoravská - Cesta mládeže
  • Veľkomoravská - Námestie SNP - Radlinského
  • Radlinského - Partizánska - Duklianskych hrdinov
  • Sasinkova - centrálna križovatka.

Pridaj svoj komentár

Pre pridávanie komentárov platia rovnako pravidlá dohodnuté pre diskusiu. Príspevok sa zobrazí v diskusii až po autorizácii administrátorom, takže ho prosím neposielajte viackrát.


Opíšte tento kontrolný text: lpm

Komentáre k článku

29.06.2018 10:25:34 | Roman

Super! I keď škoda, že až za rok :-) Jednou z vecí, ktorá by sa mala riešiť je typ cyklo stojana - ten, ktorý je osadený nie je vhodný na viac ako 2 bicykle. Bolo by dobré vymyslieť taký, ktorý by umožňoval uzamknutie viacerých bicyklov a zároveň zapadol do mobiliáru mesta. Pred výberom nového typu by som ho nechal okomentovať MA cyklistami (napr. aj cez FB Malacky na kolo), teoretické nápady (necyklistu) väčšinou nie sú optimálne... Škoda, že sa ani tento rok nerieši smer na Juh - Štefáníková ul - stačilo by jednoduché riešenie - vyčistiť krajnicu až na okraj asfaltu (je tam niekoľkoročný nános zeminy), zakázať parkovať až na hranicu čiary krajnice a zakázať parkovanie na tráve, či štrku (neustále znečisťovanie cesty). Parkovanie by si každý mal vyriešiť v dvore alebo na zámkovej dlažbe mimo krajnicu.