Ľudia pre Malacky » Úvod

Krátke správy

28.11.2018
Získajte dotáciu z rozpočtu mesta! Komisia pre kultúru a cestovný ruch pri MsZ vyzýva všetky aktívne občianske združenia, neziskové organizácie, združenia pri školách, škôlkach či iné inštitúcie s dobrými nápadmi, aby si podali žiadosť o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Malacky na rok 2019. Príspevok môžu dostať na pravidelné aktivity, usporiadanie podujatí, edičnú činnosť a pod. Formulár na žiadosť nájdete na webe mesta www.malacky.sk, časť MESTO – DOTÁCIE A GRANTY. Žiadosti treba podať do 30. novembra 2018.

10.11.2018
Podľa našich informácií sú už istí poslanci v 1., 2. a 6. obvode, v tomto poradi 1. Jozef Mračna, 2. Ladislav Čas a 3. Štefan Hronček. V 2. obvode zviťazil Marián Haramia, druhá Lucia Vidanová a tretí Daniel Masarovič. V 6. obvode vyhral Milan Ondrovič pred Richardom Hájkom, tretí skončil Marián Andil.


» Archív krátkych správ

Inzercia

Ordinačné hodiny

Posledné komentáre

Jozef11.12.2018
V centre meste vyrastie obchodné...

Miloš09.12.2018
Mesto dokončilo obnovu interiéru...

občan07.12.2018
Mesto dokončilo obnovu interiéru...

Janečková03.12.2018
Areál na Hlbokej by sa mal postupne...

nobody01.12.2018
Spustila sa príprava na výstavbu...

občan27.11.2018
Mesto dokončilo obnovu interiéru...

m27.11.2018
Spustila sa príprava na výstavbu...

Dano26.11.2018
Spustila sa príprava na výstavbu...

Príspevky z fóra

TEKOS01.10.2018

Blanka26.09.2018

Dušan27.08.2018

Dana26.06.2018

Pavol20.06.2018


Príspevky z tém

otázka19.04.2017
Družstevná v Malackách

riki18.03.2015
Skatepark Malacky

pre pána primátora..16.02.2015
Skatepark Malacky

občan daňový poplat13.02.2015
Skatepark Malacky

ironik12.02.2015
Skatepark Malacky

Rekonštrukcia príjazdu vstupuje do poslednej etapy

Rekonštrukcia príjazdu vstupuje do poslednej etapyRekonštrukcia hlavného príjazdu do Malaciek vstupuje do svojej poslednej etapy. Aktuálne dokončený úsek pred hasičmi je už plne prejazdný bez obmedzení. Stavebné práce sa presúvajú do úseku tzv. dolného ramena nadjazdu, na ktoré sa bude napájať aj budúce záchytné parkovisko.

Rekonštrukcia Písnikov začne na prelome mesiacov

Rekonštrukcia Písnikov začne na prelome mesiacovMestský úrad na druhý raz obstaral dodávateľa kompletnej rekonštrukcie ulice Písniky na Rádku. Podľa poslanca za tento mestský obvod Richarda Hájka sa budú v rámci rekonštrukcie nielen osádzať nové obrubníky po celej dĺžke ulice s novým asfaltovým povrchom, ale dláždiť aj všetky vjazdy do dvorov.

V piatom obvode je obnovený ďalší vnútroblok

V piatom obvode je obnovený ďalší vnútroblokV lokalite Ulice 1. mája je obnovený v poradí už štvrtý vnútroblok, konkrétne na Martina Rázusa oproti Centru voľného času, ku ktorému sa vystaval aj nový spojný chodník. Podľa poslanca za tento mestský obvod Pavla Tedlu ide o systematické rekonštrukcie, ktoré presadzoval počas celých štyroch rokov. V súčasnosti sa podľa poslanca pripravuje rekonštrukcia samotnej Ulice Martina Rázusa a Sasinkovej s 1. mája.

Mesto uspelo s projektom dostavby telocvične

Mesto uspelo s projektom dostavby telocvičneMestský úrad úspešne dotiahol projekt novej telocvične pre Základnú školu Dr. J. Dérera. Ministerstvo školstva podporilo sumou 150 tisíc eur výstavbu novej telocvične na tejto škole. Škola na novú telocvičňu roky čakala. Žiaci sa tak podľa viceprimátora mesta a člena Rady školy Milana Ondroviča po dostavbe nebudú tlačiť v jednej telocvični.

Dérerka má zrekonštruovaný školský dvor

Dérerka má zrekonštruovaný školský dvorZákladná škola Dr. Jozefa Dérera má už kompletne zrekonštruovaný dvor s novým veľkým multifunkčným ihriskom. Podľa viceprimátora mesta a člena Rady školy Milana Ondroviča je najbližším cieľom uspieť s projektom výstavby novej telocvične.

Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do štvrtej etapy

Rekonštrukcia príjazdu sa presúva do štvrtej etapyStavebné práce na rekonštrukcii hlavného príjazdu do Malaciek postupujú presne podľa harmonogramu a v sobotu sa presúvajú do predposlednej etapy v úseku na Legionárskej ulici pred hasičmi. Práce sa budú realizovať za už úplnej uzávierky rohožníckej cesty, ktorá vstupuje 1. septembra do jednoročnej rekonštrukcie. Tým sa končí aj súčasná obchádzková trasa po Pezinskej a Radlinského ulici.

Vo štvrtok sa začína rekonštrukcia vnútrobloku SNP

Vo štvrtok sa začína rekonštrukcia vnútrobloku SNPVo štvrtok sa začína rekonštrukcia vnútrobloku na Námestí SNP. Súčasťou prác je rozšírenie parkoviska, vybudovanie nových chodníkov s osvetlením a sadové úpravy. Vnútroblok sa napojí novým chodníkom s parkom na námestí. Pripraveným dielom sa realizuje prvá etapa revitalizácie zóny Námestia SNP.

Ďalší krok k príprave obchvatu Malaciek

Ďalší krok k príprave obchvatu MalaciekPrimátor Malaciek Juraj Říha informuje, že projektant dodal Národnej diaľničnej spoločnosti technickú štúdiu k novej diaľničnej križovatke D2 - Studienka pre spustenie procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) s cieľom odkloniť tranzitnú dopravu pred Malackami. A na novú diaľničnú križovatku D2 - Rohožník sa má začať tender na dokumentáciu pre stavebné konanie na jeseň.

Začína sa asfaltovanie príjazdu

Začína sa asfaltovanie príjazduPo vytvrdnutí podkladovej stabilizácie sa dnes začína s asfaltovaním odstavenej polovice príjazdu do Malaciek. V závere týždňa sa presunie dopravné obmedzenie na druhú polovicu komunikácie. K víkendu by mali byť už osadené obrubníky pre asfaltovanie Bernolákovej ulice.

V auguste sa začne rekonštrukcia Písnikov

V auguste sa začne rekonštrukcia PísnikovStavebné práce budú pokračovať aj v mestskej časti Rádek, kde mestský úrad pripravil kompletnú rekonštrukciu dôležitej ulice Písniky. Viceprimátor mesta Milan Ondrovič predpokladá začiatok stavebných prác v druhej polovici augusta v trvaní na jeden a pol mesiaca. V auguste sa spúšťa aj rekonštrukcia vnútrobloku na Námestí SNP.

Prvá etapa rekonštrukcie príjazdu je hotová

Prvá etapa rekonštrukcie príjazdu je hotováAktuálne uzavretý úsek príjazdu do Malaciek od autosalónu Hílek po kruhový objazd Tesco sa otvára v predstihu, už zajtra. Dodávateľ zrekonštruoval podložie a položil asfalt podľa harmonogramu. Počas týždňa sa bude ešte maľovať vodorovné značenie, ale zrekonštruovaná časť cesty už bude prejazdná. Od stredy 18. júla sa rekonštrukcia posúva do druhej etapy.

Budúci rok sa spustí výstavba nosnej siete cyklotrás

Budúci rok sa spustí výstavba nosnej siete cyklotrásMestský úrad uspel s projektom výstavby hlavnej mestskej cyklotrasy, na ktorú získali Malacky dotáciu z eurofondov vyše 860 tisíc eur. Pôjde o prvú samostatne vedenú cyklotrasu mimo cesty v dĺžke viac ako 2 kilometre. Súčasťou projektu je tiež úprava centrálnej križovatky a doplnkový mobiliár. V budúcom roku sa má spustiť aj výstavba ďalších cyklotrás, ktoré vytvoria nosnú sieť.

Vo štvrtok sa začína uzávierka príjazdu do Malaciek

Vo štvrtok sa začína uzávierka príjazdu do MalaciekVo štvrtok 21. júna sa začína avizovaná uzávierka cesty II/503 z dôvodu jej kompletnej rekonštrukcie. Vodiči by sa mali pripraviť na obchádzkovú trasu. Rekonštrukciu zabezpečuje vlastník komunikácie, ktorým je Bratislavský samosprávny kraj, a potrvá do konca októbra. Rekonštrukcia bude delená na štyri na seba nadväzujúce etapy.

V júni sa začne rekonštrukcia príjazdu do Malaciek

V júni sa začne rekonštrukcia príjazdu do MalaciekZáverom júna sa začína rozsiahla rekonštrukcia cesty diaľničného privádzača do Malaciek. Na spoločnom rokovaní sa posunul termín prác tak, aby maximum stavby prebehlo cez letné prázdniny. Bez dočasných obmedzení sa rekonštrukcia nezaobíde, keďže sa bude kompletne obnovovať aj podložie cesty.